Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Europos burės 2017

„EUROPOS BURIŲ“ 2017 PROJEKTŲ RINKIMAI IR REGISTRACIJA Į RENGINĮ

 

Jau devintą kartą Finansų ministerija organizuoja geriausių Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų – „Europos burių“ – rinkimus ir apdovanojimus. ,,Europos burių“ rinkimais siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausią vertę žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei duodančius Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamus projektus.

Burės – Europos Sąjungos struktūrinių investicijų, suteikiančių galimybę judėti pirmyn, kurti gražesnį, patogesnį gyvenimą kiekvienam iš mūsų, skatinti inovacijas, darbo vietų kūrimą, ekonomikos augimą, sparčiai gerinti sąlygas dirbti ir investuoti Lietuvoje, simbolis.

Šiais metais siekiame atkreipti dėmesį į didžiausią pridėtinę vertę turinčius, inovatyviausias idėjas įgyvendinančius projektus, kuriančius šiuolaikišką aplinką, suteikiančius galimybę augti projektus.

2014-2020 m. ES fondų lėšomis įgyvendinama beveik 4500 projektų, kuriais siekiama pagerinti gyvenimą Lietuvoje. Tai padaryti yra gausybė būdų, ir svarbu, jog žmonės būtų supažindinti su kuo didesne jų įvairove. Galbūt Jūs prisidedate prie didžiulių pokyčių, į kuriuos reikėtų atkreipti daugiau dėmesio? Nesvarbu, ar kalbame apie naujausių technologijų įvedimą į Lietuvos rinką, ar apie socialines paslaugas tiems, kuriems labai reikia visuomenės dėmesio – ES fondų investicijos skirtos visapusiškam gyvenimo mūsų šalyje gerinimui.

 Pažangiausių ir aktualiausių 2014-2020 m. laikotarpio ES fondų projektų rinkimuose „Europos Burės 2017“ registravo savo projektus šioms „Europos burės 2017“ nominacijoms:

1. Už investicijas į žmogų

2. Už proveržį į užsienio rinkas

3. Už inovatyviausius sprendimus

4. Už šiuolaikiškos aplinkos kūrimą 

Konkursui "Europos Burės" 2017 buvo pateikti 24 projektai 4 kategorijose. Komisija atrinko 12 projektų, iš kurių nugalėtoją rinksite Jūs!

Nugalėtojai bus apdovanoti "Europos burės" 2017 apdovanojimų ceremonijoje, kuri vyks birželio 29 d., 14.30, Raudondvario dvare (Raudondvaris, Kauno raj.)

Daugiau informacijos apie renginį bei registraciją į jį rasite renginių skiltyje http://esinvesticijos.lt/lt/renginiai/geriausiu-projektu-rinkimai-europos-bures-2017

Kviečiame Jus balsuoti ir rinkti pažangiausius ir aktualiausius 2014-2020 ES fondų projektus! Balsavimas vyks iki birželio 26 d.   

 

"UŽ INVESTICIJAS Į ŽMOGŲ"

Vilniaus miesto vakarinio aplinkelio III etapas

Projekto vykdytojas: Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Mažiau kamščių, eismo įvykių, triukšmo ir taršos Vilniaus gatvėse, greitesnis ir lengvesnis judėjimas mieste – šiuos III Vilniaus aplinkkelio etapo užbaigimo privalumus jau gali įvertinti ne tik sostinės gyventojai, bet ir svečiai. Sutvarkius aplinką, išplėtojus infrastruktūrą ši šiaurinėje sostinės dalyje ji tapo ne tik tvarkingesnė, saugesnė, bet ir patrauklesnė investicijoms.

Daugiau apie projektą

________________________________________________________

Integralios pagalbos paslaugų plėtra Varėnos rajone

Projekto vykdytojas: Varėnos socialinių paslaugų centras

Projekto dėka Varėnos rajone gyvenantiems neįgaliesiems bei senyvo amžiaus žmonėms suteikiama galimybė gauti įvairiapusišką pagalbą bei paramą. Siekiama pagerinti gyvenimo kokybę daugiausiai pagalbos reikalaujančiam visuomenės sluoksniui.
Tuo pačiu pagalba pasiekia ir jų šeimas, kurioms suteikiama galimybė artimųjų priežiūrą derinti su darbu. Senatvės ar negalios sunkumai įveikiami, kai dirbama tikslingai.

Daugiau apie projektą

________________________________________________________

Studijų prieinamumo didinimas

Projekto vykdytojas: Valstybinis studijų fondas

Projektas skiriamas geresniam žmonių su negalia studijų prieinamumui. To siekiama keliais skirtingais būdais: visų poreikiams pritaikoma aukštųjų mokyklų aplinka, organizuojami specialūs darbuotojų mokymai, o patiems negalią turintiems studentams skiriamos 152 eurų mėnesinės išmokos. Sėkmingą projekto veiklą įrodo faktas, jog nors studentų skaičius Lietuvoje mažėja, vis didesnę jų dalį sudaro studentai su negalia – dėka geresnio studijų prieinamumo tai nebėra neįveikiama kliūtis.

Daugiau apie projektą

"UŽ PROVERŽĮ Į UŽSIENIO RINKAS"

Sėkminga plėtra į užsienio rinkas

Projekto vykdytojas: UAB „Traidenis“

Prieš daugiau nei 20 metų pirmoji Lietuvoje pradėjusi gaminti nuotekų valymo įrenginius ir talpas iš stiklaplasčio, UAB „Traidenis“ įrodė, kad jungiant inovacijas, mokslą, žinias ir ambicingus planus galima užkariauti pasaulį nuo Lietuvos iki Kuveito. Pramoniniai robotai, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros laboratorijos, kuriose išbandomi naujausi sprendimai bei produktai – tokia vieno žymiausių XIII a. Lietuvos didžiojo kunigaikščio vardu pavadintos įmonės kasdienybė, o plėtra į užsienio rinkas, kuriose garsinamas Lietuvos vardas, ir toliau nesustoja

Daugiau apie projektus

________________________________________________________

Per 5 metus - eksportas nuo nulio iki virš 50 pasaulio šalių

Projekto vykdytojas: UAB „March design studio“

Inovatyvūs ir itin stilingi, lietuvaičių UAB „March design studio“ sukurti atšvaitiniai ženkliukai OREFLECTOR, jau užkariavo pasaulį – juos galima įsigyti jau daugiau nei 50-yje pasaulio šalių, o Skandinavijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Vokietijos, Japonijos, JAV, Singapūro klientai juos perka itin noriai. Palyginus su 2015 metais kompanijos eksportas išaugo 91,61 proc., o produkcijos įvairovė išsiplėtė iki stilingų aksesuarų bei dizainerių pripažįstamų sprendimų. Patentuota technologija jau sudomino ne tik garsiausius pasaulio modernaus meno ir dizaino centrus bei muziejus, bet ir žinomiausią pasaulyje kavos tinklą „Starbucks“.

Daugiau apie projektą

_________________________________________________________

Tarptautinio konkurencingumo išlaikymas ir stiprinimas didinant produkcijos žinomumą užsienio rinkose

Projekto vykdytojas: UAB "Deeper"

Įmonė „Deeper“ – išmaniųjų elektronikos prietaisų kūrėjai, nuo pirmojo pasaulyje išmanaus žvejybos sonaro sukūrimo 2013 m. išsiplėtę į kitas rinkas bei išradę ne vieną inovatyvų produktą.
Pasinaudojusi ES investicijų lėšomis įmonė kelis kartus padidinto eksporto kiekius. Šiuo metu 97 proc. visos jų sukurtos produkcijos eksportuojama į Nyderlandus, JAV, Japoniją, Lenkiją ir kitas šalis. „Deeper“ įrenginiai keičia tokius kasdienius objektus kaip metalinės dviračių spynos į technologinius stebuklus, šiandien parduodamus daugiau kaip 50 pasaulio šalių ir laimėjusius „Deeper“ ne vieną tarptautinį apdovanojimą.

Daugiau apie projektą

"UŽ INOVATYVIAUSIUS SPRENDIMUS"

Savitarnos skalbyklų verslo revoliucija

Projekto vykdytojas: UAB „MKG“

„MKG“ sukurtas XXI amžiaus skalbyklos modelis jau įsitvirtina Jungtinėje Karalystėje, Olandijoje, Čekijoje ir kitose šalyse. Sistema leidžia bet kokias skalbimo mašinas prijungti prie vieno tinklo ir nuotoliniu būdu užtikrinti, jog ji laiku ir teisingai įvykdys reikiamas funkcijas – daiktų internetas suteikia galimybę valdyti reikiamus procesus be šalia stovinčio žmogaus. ES investicijos leido modelį pristatyti kitose šalyse ir suteikė galimybę Lietuvos įmonei žengti kartu su kitais kasdienio gyvenimo inovacijų lyderiais.

Daugiau apie projektą

_______________________________________________________

E. sąskaitų faktūrų sistema (i. SAF)

Projekto vykdytojas: Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos

E. sąskaitų faktūrų posistemio (i.SAF) tikslas – inovatyvi sistema, leidžianti verslui pateikti ir gauti PVM sąskaitų faktūrų duomenis standartizuotu formatu VMI el. puslapyje. Paslauga leidžia įmonėms įvertinti kitų verslų skaidrumą bei vienoje vietoje saugoti, tvarkyti ir organizuoti savo dokumentus. Projekto reikalingumą visuomenei įrodo statistika – kiekvieną mėnesį į i.SAF sistemą pateikiama virš 120 tūkst. registrų, o šiandien juose registruota daugiau kai 90 mln. PVM sąskaitų faktūrų.

Daugiau apie projektą

______________________________________________________

Naujos kartos transporto valdymo sistema

Projekto vykdytojas: UAB „Ruptela“

„Intransys“ – inovatyvi transporto valdymo sistema, kuri sudėtingus logistikos sprendimus paverčia prieinamais mažam ir vidutiniam verslui. UAB „Ruptela“ kuriama sistema leis ne tik stebėti transporto priemones realiu laiku, bet ir optimizuoti maršrutus priklausomai nuo vežamo krovinio, kelionės tikslo ir kitų aktualių parametrų. Europos Sąjungos investicijos leidžia sukurti šiuolaikiškus transporto stebėjimo ir kontrolės sprendimus prieinami kiekvienam verslui.

Daugiau apie projektą

"UŽ ŠIUOLAIKIŠKOS APLINKOS KŪRIMĄ"

Gamybinės teritorijos, esančios Krantinės g. Kupiškio mieste, konversija, prielaidų privačioms investicijoms sudarymas

Projekto vykdytojas: Kupiškio rajono savivaldybės administracija

Lietuvos miestai ir miesteliai ne tik tvarkosi ir gražėja, bet ir tampa vis patrauklesni privatiems investuotojams, kuriantiems darbo vietas regionuose. Šiemet tai įrodė ir Kupiškio savivaldybė, kuri pasitelkusi Europos Sąjungos investicijas ne tik sutvarkė bei miestiečių reikmėms pritaikė apleistą teritoriją pačiame misto centre, bet ir sugebėjo į ją pritraukti 150 darbo vietų mieste sukūrusią minkštų baldų gamybos ir prekybos įmonę.

Daugiau apie projektą

________________________________________________________

Transeuropinio tinklo kelio E67 (Via Baltica) plėtra. Ruožo Kaunas-Marijampolė plėtra

Projekto vykdytojas: Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos

Pirmasis iš kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai rekonstrukcijos projektų. Jo metu transeuropinio tinklo keliams taikomų standartų neatitikęs ruožas nuo 17,34 iki 23,40 km praplėstas iš dviejų juostų į keturias.
Apdovanojimams pristatoma pirmoji A5 kelio rekonstrukcijos dalis, likę kelio ruožai iki šiol tvarkomi. Atnaujinimų reikėjo ne tik pagerinant skirtingų Lietuvos regionų susisiekimą, bet ir apsaugant juo važiuojančius – naujausių reikalavimų neatitikusiame kelyje 2005-2014 m. periodu nutiko 359 eismo įvykiai ir žuvo 99 žmonės.

Daugiau apie projektą

_______________________________________________________

Ruožo Kena - Naujoji Vilnia elektrifikavimas

Projekto vykdytojas: AB „Lietuvos geležinkeliai“

Mažesnė tarša ir triukšmas ir sklandesnė kelionė į Minską! Europos Sąjungos investicijomis elektrifikavus beveik 29 km ilgio ruožą Kena-Naujoji Vilnia sumažinamas dyzelino vartojimas, o CO2 emisija sumažėja net 5,4 tonomis kasmet. Šis projektas yra tarpvalstybinio projekto, vykdomo su Baltarusijos Respublika, dalis. Projekto įgyvendinimo metu elektrifikuojamas apie 80 km ilgio ruožas N. Vilnia- valstybės siena- Gudagojis – Molodečnas.

Daugiau apie projektą

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

,,Europos burių“ 2017 projektų pateikimo taisyklės, vertinimo kriterijai, nominacijų aprašymai

„Europos burių“ konkurso organizavimas

I etapas. Projektų registracija

Projektų vykdytojai iki š. m. birželio 9 d. patys registruoja savo projektus, pagrindžia, kodėl jie nusipelno vienos ar kitos nominacijos, ir patraukliai, įdomiai juos pristato. 

II etapas. Visuomenės balsavimas viešojoje erdvėje

Nepriklausomos komisijos, sudarytos iš ekspertų, socialinių, ekonominių ir kitų partnerių, pagal 4 nominacijas atrinkti projektai pateikiami visuomenei balsuoti viešojoje erdvėje. Balsavimas www.esinvesticijos.lt numatomas š. m. birželio 19-26 d.

III etapas. Apdovanojimai

Apdovanoti „Europos burių“ nugalėtojus planuojama 2017 m. birželio 29 d., Raudondvario dvare (Pilies takas 1., Raudondvaris, Kauno raj.). Renginyje bus kviečiami dalyvauti visi konkursui projektus pateikę projektų vykdytojų atstovai.

 

Išsamesnė informacija

Kristina Aidietienė

Finansų ministerijos

Europos Sąjungos struktūrinės paramos departamento

Veiksmų programų viešinimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 5) 219 9463

El. paštas k.aidietiene@finmin.lt

 


Puslapis atnaujintas: 2017 Birželio 27 d.


ddd