Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Naujienos

Mokslininkai ir studentai skatinami kurti rinkai patrauklias inovacijas

2017 m. balandžio 25 d. / Švietimo ir mokslo ministerija

Universitetuose ir mokslo institutuose atsiras kompetencijos centrai, kuriuose mokslininkai ir studentai galės išbandyti komercinį potencialą turinčias idėjas. Tam numatyta skirti 11,6 mln. eurų ES investicijų.

Rodoma:

Universitetuose ir mokslo institutuose atsiras kompetencijos centrai, kuriuose mokslininkai ir studentai galės išbandyti komercinį potencialą turinčias idėjas. Tam numatyta skirti 11,6 mln. eurų ES investicijų.

Balandžio 24 d. mokslo ir studijų institucijoms skelbiamas kvietimas teikti paraiškas kompetencijos centrų veiklai. Vienam projektui numatoma skirti nuo 100 tūkst. iki 1 mln. eurų. Paraiškas galima teikti iki liepos 24 d.

„ES struktūrinių fondų investicijomis į kompetencijos centrų kūrimą skatiname mokslininkus atrinkti perspektyviausias inovacijų idėjas ir jas išbandyti praktiškai, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. – Tikimės, kad kompetencijos centruose gims naujų rinkai aktualių aukštųjų technologijų produktų prototipai, o prie jų atsiradimo prisidėję studentai sėkmingai pradės inovatyvius verslus.“

Finansuojant kompetencijos centrų veiklą mokslo ir studijų institucijos skatinamos atrinkti perspektyviausias turinčias komercinį potencialą tyrėjų ir studentų grupių idėjas. Šios grupės bus aprūpintos technologine įranga ir priemonėmis, būtinomis siekiant mokslo idėją paversti technologija ar produkto prototipu. Tyrėjų grupės taip pat galės gauti konsultacines paslaugas, susijusias su idėjų išbandymu ir realizavimu.

Kompetencijos centrų veiklos skatinimas yra vienas iš instrumentų, kuriais mokslo ir studijų institucijose siekiama sukurti veiksmingas žinių ir technologijų kūrimo, perdavimo ir taikymo ekosistemas.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt
Tel. +370 5 219 1173


 

 

Raktiniai žodžiai: Kompetencijos centrai

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Rugpjūtis 2017
Pr An Tr Ke Pe Še Se
31
4
5
6
11
12
13
15
18
19
20
25
26
27
30
01 02 03

Sekite naujienas

RSS