Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Naujienos

AM ir APVA prisidės prie Serbijos atliekų tvarkymo sistemos tobulinimo

2017 m. vasario 8 d. / Aplinkos projektų valdymo agentūra

Serbijos Finansų ministerija pranešė, kad Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Parama atliekų valdymo politikai” įgyvendins Austrijos, Švedijos ir Lietuvos institucijų konsorciumas.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir Aplinkos projektų valdymo agentūros ekspertai projekte dalyvaus kaip jaunesnieji Austrijos aplinkos apsaugos agentūros partneriai.

Rodoma:

Šis projektas skirtas pagal ES teisės standartus plėsti ir tobulinti Serbijos atliekų tvarkymo sistemą. Dvejus metus Austrijos, Švedijos ir Lietuvos ekspertai padės Serbijos Respublikos žemės ūkio ir aplinkos apsaugos ministerijai rengti nacionalinius ir strateginius atliekų tvarkymo planus, tobulins susijusią teisinę bazę ir nustatys ekonomines priemones sektoriaus veiklai užtikrinti. Europos Komisija projektui įgyvendinti skiria 1,5 mln. eurų.

Tai jau penktas Lietuvos ES Dvynių programos projektas Serbijoje, tris iš jų Lietuvos institucijos įgyvendino kartu su prancūzais kaip vyresniaisiais partneriais: stiprinant Serbijos Vyriausybės generalinio sekretoriato institucinius gebėjimus; formuojant transporto ir susisiekimo klausimų teisinę bazę, o vėliau – stiprinant Serbijos susisiekimo ministerijos administracinius ir techninius gebėjimus. Vadovaujant Lietuvos valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai kartu su Vengrija buvo stiprinami Serbijos gebėjimai maisto saugos ir gyvulininkystės klausimais.

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 78 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 68 milijonus eurų.

Europos Komisijos 2013–2015 metų duomenimis, Lietuva ES Dvynių programoje yra sėkmingiausių ES šalių penketuke po Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos ir Austrijos.

Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite ČIA.

Remiantis www.urm.lt inf.

 

Susiję įrašai

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Rugpjūtis 2017
Pr An Tr Ke Pe Še Se
31
4
5
6
11
12
13
15
18
19
20
25
26
27
30
01 02 03

Sekite naujienas

RSS