Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Naujienos

Dabar ir ateityje: Didžiasalis – kaimas su miesto patogumais

2017 m. kovo 6 d. / Centrinė projektų valdymo agentūra
Rodoma:

Kol Lietuvos didžiuosiuose miestuose kuriami integruotų mokslo studijų ir verslo centrai, Didžiasalio kaime investuojama į būtinos viešosios infrastruktūros gerinimą – šaligatvius, apšvietimą, automobilių stovėjimo aikšteles, kt. Suvokiant, kad būtina Lietuvoje mažinti gyvenimo kokybės netolygumus, skiriamos ES investicijos kaimų gyvenamųjų vietovių atnaujinimui. Planuojama, kad per ateinančius penkerius metus pagražės 65 Lietuvos kaimai, gyvenvietės, miesteliai.

„Didžiasalis yra ramus, tvarkingas kaimas su miesto patogumais“, – sako Didžiasalio seniūnas Antanas Pauliukėnas paneigdamas žiniasklaidoje kartais girdimus atsiliepimus, kad tai yra kaimas, susiduriantis su socialinėmis problemomis. Jame gyvena beveik 1600 žmonių, kuriame verda gyvenimas, organizuojami bendruomeniniai renginiai. Visgi, pasak jo, Didžiasalio kaime būtina atnaujinti viešąsias erdves: „Investavus į jas, atsinaujins kaimo veidas, tiesiog gyvenimas bus patogesnis ir saugesnis“.

Iki 2018 m. pabaigos planuojama Didžiasalyje suremontuoti automobilių stovėjimo aikšteles, įrengti šaligatvius, atnaujinti skverą su apšvietimu. Kaime bus atnaujinti pėsčiųjų ir bėgimo takai, kurie, pasak Didžiasalio seniūno, yra išsiklaipę taip, kad juose laikosi vanduo, todėl reikia eiti žole. Be to, planuojama įrengti universalią sporto aikštelę, nes dabar sportuojama nesutvarkytame stadione prie mokyklos, įkurti vaikų žaidimo aikštelę, bendruomenės poreikiams pritaikyti dalį visuomeninių patalpų, įrengti turgavietę ir sceną su stogine bendruomenės renginiams organizuoti.

Didžiasalio kaimo viešosios erdvės bus atnaujinamos iš 2014–2020 m. ES investicijų. Tai yra pirmasis projektas, įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“. Tikimasi, kad šios investicijos pagerins sąlygas įvairioms viešosioms paslaugoms vystytis ir gyventojų užimtumui didėti, o sutvarkytos viešosios erdvės taps patrauklios aktyviam laisvalaikio praleidimui, pritrauks verslo investicijų, susijusių su laisvalaikio, maitinimo bei panašių paslaugų teikimu.

Artimiausi renginiai

Sekite naujienas

RSS
ddd