Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...

Naujienos

407 Viso įrašų
Nustatyti puslapyje rodomų įrašų skaičių
iki
Rodyti viską
Tauragės krašto muziejus, autor. : Tauragės krašto muziejaus nuotr.
Regionuose kultūros objektai sulaukė ES investicijų
2017 m. rugpjūčio 1 d. / Kultūros ministerija

Kultūros ministerija, kuriai pirmą kartą numatytos Europos Sąjungos (ES) investicijos, baigė 199 mln. Eurų ES investicijų planavimą. Remiantis Vyriausybės programoje numatytais tikslais, didelė dalis šių investicijų nukreipta regionams, siekiant aktualizuoti kultūrinių paslaugų plėtrą, išsaugoti ir visuomenės poreikiams pritaikyti nacionalinį kultūros paveldą, modernizuoti pasenusius, nesaugius ir visuomenės poreikių nebeatitinkančius kultūros objektus, stiprinti kultūros centrų, bibliotekų, jaunimo centrų veiklą, į ją įtraukti daugiau vaikų ir jaunimo. Tai viena iš priemonių mažinant regioninę atskirtį.

Auga papildomo finansavimo poreikis verslo pradžiai ir plėtrai
2017 m. rugpjūčio 1 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

UAB „Investicijų ir verslo garantijos (INVEGA) užsakymu atlikto INVEGA teikiamų paslaugų aktualumo ir prekinio ženklo žinomumo tyrimo duomenimis, daugiau negu 40-čiai proc. verslo atstovų jų turimiems verslo plėtros planams įgyvendinti reikalingas finansavimas iš išorės, 29 proc. iš jų šiuo metu juos rengia ir tikisi gauti reikiamą finansinę injekciją. Išorinio finansavimo verslo pradžiai tikėtųsi ir apie nuosavą verslą galvojantys Lietuvos gyventojai: 25 proc. apklaustųjų norėtų pradėti nuosavą verslą, kas antras iš jų (49 proc.) verslo pradžiai imtų paskolą.

Plėtoti verslą klaipėdiečiui padėjo paskola
2017 m. rugpjūčio 1 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Maitinimo paslaugas Klaipėdoje teikianti „Veramiga“ didina apsukas – netrukus duris atvers nauja, jau penktoji įmonės kavinė. Jos vadovas, daug metų uostamiestyje nuosavą verslą vystantis Gediminas Mickus pripažino, kad be banko paskolos veikiausiai nebūtų išsivertęs.

Lino Vichrovo pomėgis žvejoti ir medžioti virto verslu
2017 m. rugpjūčio 1 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

34-erių alytiškis Linas Vichrovas penkerius metus vadovauja bendrovei „Rerija“, kuri Dzūkijos sostinėje turi dvi žvejybos ir medžioklės reikmenų parduotuves – Statybininkų ir Putinų gatvėse. „Pats esu žvejys ir medžiotojas, pagal pomėgius ėmiausi ir verslo“, – sako Linas.

Kadangi jam pristigo nuosavų lėšų praplėsti žūklės reikmenų asortimentą, nusprendė pasinaudoti „Citadele“ banko paslaugomis imdamas paskolą su valstybės valdomos bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) teikiamomis garantijomis smulkiajam bei vidutiniam verslui.

„Gauti paskolą iš „Citadele“ banko su INVEGA garantijomis buvo lengva, man pavyko įsigyti gerokai daugiau žūklės reikmenų ir net tapti vieno ženklo Baltijos šalyse didmenininku“, – teigia „Rerijos“ direktorius L. Vichrovas.

Ar girdimas visuomenės balsas investuojant ES fondų lėšas?
2017 m. liepos 31 d. / Finansų ministerija

ES mastu jau seniai sutariama, kad kiekviena valstybė, planuodama ES fondų lėšų panaudojimą, turi bendradarbiauti ir konsultuotis su visuomenės, verslo, darbdavių ir darbuotojų atstovais. Pripažįstama, kad organizacijos, atstovaujančios įvairių visuomenės grupių ar verslo interesus, geriausiai žino opiausias šalies problemas, tikruosius gyventojų poreikius, remdamiesi savo turima patirtimi gali pasiūlyti naujus ir efektyvius šių problemų sprendimo bei poreikių atliepimo būdus, užtikrinti, kad ES fondų lėšos būtų investuojamos ten, kur jų reikia labiausiai ir kur jos galėtų padaryti didžiausią poveikį.

„Marso kanjonais“ galima pasivaikščioti ir Lietuvoje
2017 m. liepos 28 d. / Aplinkos ministerija

Pasijusti kaip Marse ar Mėnulyje nebūtina užsisakyti kelionės kosmosu. Ventos regioninis parkas, įsikūręs palei Ventos upę, turtingas savo geologija ir kaimynyste su nuostabaus grožio karjerais, kurie itin primena tolimų planetų paviršių. Didieji nuotykių ieškotojai, jau šį savaitgalį galės patys tuo įsitikinti – organizuojamas pirmasis žygis pėsčiomis Akmenės rajono karjerais.

Verslo iniciatyvoms – valstybės pagalba

Rėkyvos ežero pakrantė atgimė naujam gyvenimui. Vietoje, kur anksčiau buvo Karpių dvaro sodybos pagalbiniai pastatai – kumetynas ir arklidės – išliko stikline terasa sujungtas restoranas ir viešbutis „Žvejų užeiga“. Greitai čia bus įkurtas ir visas pramogų vaikams ir šeimai kompleksas.

ES investicijos kultūrai jau finišo tiesiojoje
2017 m. liepos 26 d. / Kultūros ministerija

ES investicijų sistemos naujokė Kultūros ministerija septinmyliais žingsniais stumiasi į priekį Europos Sąjungos investicijų į kultūros sritį administravime.

Gruzijos atstovų mokomasis vizitas Lietuvoje
2017 m. liepos 26 d. / Aplinkos projektų valdymo agentūra

Įgyvendindama Europos Sąjungos finansuojamą Dvynių programos projektą „Tvaraus miškų valdymo stiprinimas Gruzijoje”, Lietuva dalinasi gerosiomis miškų valdymo praktikomis.

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Rugpjūtis 2017
Pr An Tr Ke Pe Še Se
31
4
5
6
11
12
13
15
18
19
20
26
27
30
01 02 03

Sekite naujienas

RSS