Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Naujienos

ES investicijos prisidėjo prie Lietuvos BVP augimo

2017 m. sausio 23 d. / Finansų ministerija

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, 2015 metais vienam Lietuvos gyventojui tenkantis bendrasis vidaus produktas (toliau – BVP), apskaičiuotas pagal perkamosios galios standartą, kuris išlygina kainų skirtumus tarp šalių, sudarė 75 proc. Europos Sąjungos (toliau – ES) vidurkio. Latvijoje šis rodiklis buvo 64 proc., Estijoje - 75 proc. ES vidurkio. 

Rodoma:

Remiantis 2016 m. atlikto ES investicijų poveikio Lietuvos makroekonominiams rodikliams vertinimo rezultatais, be 2007–2013 m. ES investicijų šis rodiklis būtų 3,8 proc. punktais mažesnis ir siektų apie 71 proc. Atkreiptinas dėmesys, kad 2004 m., Lietuvai įstojus į ES, šis rodiklis tesiekė 50 proc. ES vidurkio.

Atsižvelgiant į tai, kad nustatant ES fondų asignavimus šalims narėms, vienas iš pagrindinių rodiklių yra vienam gyventojui tenkantis bendrasis vidaus produktas, artėjant ES finansavimo laikotarpiui po 2020 m., praėjusių metų pabaigoje atlikta Lietuvos teritorinės statistinės struktūros pertvarka t.y. – vietoj vieno statistinio regiono, apimančio visą Lietuvos teritoriją, išskirti du statistiniai teritoriniai regionai – Sostinės regionas iš Vilniaus apskrities ir iš likusių 9 apskričių.

Atskyrus statistinius regionus Sostinės regionas priskiriamas labiau išsivysčiusių regionų (BVP vienam gyventojui didesnis nei 90 proc. ES vidurkio) grupei, o Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas. mažiau išsivysčiusių regionų grupei (BVP vienam gyventojui mažesnis nei 75 proc. ES vidurkio).

Abiem regionams skiriamos ES sanglaudos politikos priemonės ir atitinkamai ES finansinės investicijos būtų planuojamos atskirai – atsižvelgiant į skirtingą jų išsivystymo lygį. Panaši praktika – turėti atskirą sostinės regioną – yra daugelyje ES valstybių.

Naujausiais duomenimis, 2014–2020 m. ES lėšomis įgyvendinama daugiau kaip 1700 projektų, kuriems skirta apie 1,8 mlrd. eurų. Iš jų daugiausiai projektų vykdoma aplinkosaugos, susisiekimo, socialinės apsaugos, verslo bei energetinio efektyvumo srityse. Už atliktas investicijas projektų vykdytojams jau išmokėta apie 0,9 mlrd. eurų.

Raktiniai žodžiai: poveikis BVP es investicijos BVP

Susiję įrašai

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Sausis 2018
Pr An Tr Ke Pe Še Se
1
5
6
7
8
12
13
14
19
20
21
22
27
28
01 02 03 04

Sekite naujienas

RSS
ddd