Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Naujienos

ES investicijos – daugiabučių namų modernizavimui, vandens kokybės gerinimui, socialinei pagalbai

2017 m. kovo 1 d. / Finansų ministerija

Projektų vykdytojams už atliktas investicijas išmokėta 900 mln. eurų 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) lėšų. Pagal šio laikotarpio ES investicijų panaudojimą Lietuva yra pirma tarp naujųjų šalių bei trečia tarp visų šalių narių. Tą rodo naujausi Europos Komisijos (EK) duomenys, kurie kartu su ES fondų įgyvendinimo apžvalga šiandien pristatyti Vyriausybei.

Rodoma:

„Lietuva ir toliau išlieka tarp sparčiausiai ES lėšas investuojančių šalių, tačiau būti tik „pirmūnu“ nėra mūsų tikslas. Kartu su projektų vykdytojais dirbame tam, kad investicijos Lietuvos ekonomikai duotų konkrečią ilgalaikę naudą, kurtų naujas darbo vietas, o rezultatus savo gyvenamoje aplinkoje pastebėtų ir jais džiaugtųsi kiekvienas šalies gyventojas“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Kovo 1 d. duomenimis, 2014–2020 m. laikotarpio ES lėšomis įgyvendinama daugiau kaip 2,8 tūkst. projektų. Jiems skirta beveik trečdalis visų šio laikotarpio lėšų - 1,85 mlrd. eurų, beveik pusė jų – 0,9 mlrd. eurų -  jau išmokėta projektų vykdytojams.

Skaičiuojama, kad nuo naujojo ES investicijų periodo pradžios jau skirta 621 paskola ar garantijos daugiabučių namų modernizavimui iš atsinaujinančių finansavimo šaltinių, taip pat 160 tūkst. gyventojų pagerinta vandens kokybė. Be to, daugiau kaip 25 tūkst. bedarbių dalyvavo užimtumo ir kvalifikacijos kėlimo programose, daugiau kaip 530 šeimų suteikta socialinė pagalba, 253 smulkaus ir vidutinio verslo projektus pasiekė investicijos.

Šiemet planuojama sudaryti projektų finansavimo sutarčių, kurių bendra suma sieks daugiau kaip 2 mlrd. eurų, o projektų vykdytojams už atliktas investicijas numatyta išmokėti beveik 1 mlrd. eurų 2014-2020 m ES fondų lėšų. 

Raktiniai žodžiai: es investicijos

Susiję įrašai

Artimiausi renginiai

Sekite naujienas

RSS
ddd