Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Naujienos

Intelektualūs rugsėjai Bareikiškių dvarelyje

2014 m. rugpjūčio 26 d.

Jaučiate artėjantį rugsėjį, bet dar tikrai nenorite pasiduoti rudens nuotaikoms ir savaitgalį užsidaryti namuose?. Ir nereikia, dažnai nuostabios vietos yra visai šalia, o galimybė dar pasidžiaugti rudenėjančios vasaros teikiamais keliavimo malonumais tikrai yra.

Nedidelis, Vilniaus rajone esantis Bareikiškių kaimas mena vieno populiariausių XIX a. Lietuvoje kūrusio Vladislovo Sirokomlės atminimą.

Vl. Sirokomlė į Lietuvą iš Baltarusijos atvyko 1853 m .  Iš pradžių apsigyveno Vilniuje, bet po kelių mėnesių bėgdamas nuo miesto triukšmo išsinuomojo grafui Benediktui Tiškevičiui priklausiusį Bareikiškių dvarelį. Čia poetas praleido aštuonerius metus, parašė 24 kūrinius, tarp jų poemą „Margiris“ bei pirmąjį turistinį vadovą po Lietuvą „Iškylos iš Vilniaus po Lietuvą“.

Nors poeto nebėra daugiau kaip 150 metų , jo dvasia vis dar gyva Bareikiškėse. Iki šiol išliko dvaro pastatas, kuriame jis gyveno , o sode – girnų akmuo, ant kurio mėgo kurti. Buvusiame poeto kabinete 1975 m. įkurtas Vladislovo Sirokomlės muziejus.

Muziejus tapo svarbiu vietos bendruomenės centru. Čia rengiamos keramikos, kaligrafijos edukacinės programos.

Šalia muziejaus esančiame jaukiame amfiteatre savo kūrybą skaito Vilniaus krašto literatai, rugsėjo mėnesiais čia rengiamos XIX a. literatūros pamokos.

2011 m., investavus 770 tūkst. Lt iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos fondų, buvo renovuotas senasis Bareikiškių dvaras ir jame veikiantis muziejus bei kaimo biblioteka: atkurtas autentiškas interjeras, atnaujintas fasadas, sutvarkyta pastato aplinka. Taip pat ES struktūrinės paramos lėšomis įkurtas turizmo informacijos centras, teikiantis informaciją apie lankytinas Vilniaus krašto vietas.

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Rugpjūtis 2018
Pr An Tr Ke Pe Še Se
30 31
4
5
6
11
12
13
15
17
18
19
20
24
25
26
27
31
01 02

Sekite naujienas

RSS
ddd