Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Naujienos

Kalbėti apie vykdomus projektus – siekti sąmoningumo

2016 m. lapkričio 14 d. / Finansų ministerija

Europos Sąjungos investicinių projektų vykdymas ir informavimas apie juos – tarsi dvi obuolio pusėlės. Skelbti visuomenei apie vykdomus ar ketinamus vykdyti projektus  –  svarbu, o daryti tai kokybiškai ir skaidriai, tiesiog būtina. Vykdomos projektų veiklos paliečia daugybę žmonių –  remontuojami keliai, įrenginėjami suoleliai parke, naujai statomos bibliotekos ar socialinę atsakomybę skatinantys projektai yra svarbūs bendruomenėms, kuriuose vykdomi, todėl gyventojų įtraukimas – būtinas.

Rodoma:

Kalbėtis su žmonėmis prieš projektą ir jam įsibėgėjus svarbu ir todėl, kad darbams įpusėjus nebūtų susidurta su neigiama nuomone ar nepateisintais lūkesčiais. Projektų vykdytojai įtraukę ir informavę gyventojus apie atliekamas veiklas palengvina savo darbą, skelbia žinią, kuri yra svarbi ne tik siauram ratui žmonių, bet ir didesnei bendruomenei, o kartais ir visos valstybės gyventojams.

Vykdant projektą – svarbu įtraukti visuomenę

Aplinkos ministerijos ES paramos administravimo departamento Paramos planavimo ir procedūrų skyriaus vyr. specialistė Ilma Skukauskaitė sako, kad kokybiškas ir įvairiapusis informavimas apie vykdomą projektą yra naudingas ne tik visuomenei, bet ir projektų vykdytojams. Taip jie gali pristatyti ir reklamuoti savo veiklą, atskleisti, kokiu tikslu ir kodėl vykdo naudingą darbą.

„Viešinimas yra svarbu, ypač jei projektas daromas ne tik norint panaudoti pinigus, bet ir išspręsti vieną ar kitą problemą. Viliamės, kad projektų vykdytojai yra sąmoningi ir suvokia, kalbėjimas apie vykdomus darbus jiems gali atnešti naudos, o kai kuriais atvejais sukurti palankesnes sąlygas projekto įgyvendinimui  (vandentvarkos projektai, komunalinių atliekų tvarkymo projektai, biologinės įvairovės projektai ir pan.) Kiek į projektą įtraukiama visuomenė labai priklauso nuo to, kiek širdies į patį projektą, darbą įdeda jo vykdytojai“, – sako specialistė.

Ji pasakoja, kad projektų vykdytojai yra mokomi komunikacijos ir viešinimo subtilybių, taip pat jiems patariama, kaip kokybiškai ir įdomiai bendrauti su visuomene.

 „Tarkime, Valstybinės Saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos vykdomos veiklos susijusios su saugomų teritorijų tvarkymu yra aktualios didžiajai daliai gyventojų. Apie nuveiktus darbus bus galima skleisti informaciją per televiziją, inicijuoti laidas, dėti straipsnius į spaudą, internetinius portalus, kurti mobiliąsias programėles ir pan. Manoma, kad tokia komunikacija bus kur kas efektyvesnė nei tik “sauso“  teksto patalpinimas savo tinklalapyje. Planuojami ir kiti panašūs informacijos sklaidos būdai“, – kalba I. Skukauskaitė.

Dalytis patirtimi ir žiniomis – naudinga

Europos socialinio fondo agentūros Viešųjų ryšių ir tarptautinio bendradarbiavimo grupės viešųjų ryšių specialistė Lina Zapolskytė sako, kad neformalus informavimas apie vykdomus projektus įmanomas ir gali būti itin sėkmingas.

„Kokybiškas, neformalus projektų viešinimas – tai puiki galimybė projekto vykdytojui efektyviau ir sklandžiau įgyvendinti projekto veiklas, į projekto planavimą, o vėliau į jo įgyvendinimą įtraukti bendruomenės narius, projekto dalyvius, sulaukti grįžtamojo ryšio ir pasiekti geresnių, ilgalaikių rezultatų“,  – sako L. Zapolskytė.

Specialistė tikina, kad gyventojų įtraukimas, neformali komunikacija yra naudinga ir organizacijai, nes tai galimybė papasakoti apie savo veiklą ir jos naudą bendruomenėms, pasidalinti gerąja patirtimi ir pristatyti konkrečius darbus bei rezultatus.

Europos socialinio fondo agentūra administruoja vieno iš ES fondų – Europos socialinio fondo projektus. Šie projektai – tai investicijos į žmogų, todėl jų rezultatus ir naudą parodyti visuomenei yra ypač nelengva, bet būtina.

„Papasakoti visuomenei, pavyzdžiui, apie tai, kaip gerėja socialiai pažeidžiamų žmonių gyvenimas, kokią naudą darbo ieškančiam žmogui turės psichologo konsultacijos, kuo jaunam žmogui buvo naudinga savanorystė, projektų vykdytojams iš tiesų yra didelis iššūkis“,  – kalbėjo Europos socialinio fondo agentūros Viešųjų ryšių ir tarptautinio bendradarbiavimo grupės viešųjų ryšių specialistė.

 

 

 

Susiję įrašai

Artimiausi renginiai

Sekite naujienas

RSS
ddd