Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Naujienos

Kuriame geriausią aplinką inovacijoms

2017 m. gegužės 4 d. / Finansų ministerija

Lietuva kuria palankiausią visoje Europos Sąjungoje (ES) mokestinį režimą investicijoms į mokslinius tyrimus, išradimų komercializavimą, naujas technologijas. Tam kelią atversiančius mokestinius pasiūlymus šiandien pristatė Premjeras Saulius Skvernelis ir finansų ministras Vilius Šapoka.

Rodoma:

„Tikiu, kad šie sprendimai kartu su kitomis priemonėmis gali prisidėti prie emigracijos mažinimo, pritraukti naujų talentų bei sudaryti geresnes sąlygas kurtis ir plėstis verslams, gamybai, darbo vietų kūrimui. Galvojame ne tik apie bėdas, kurias turime spręsti šiandien (pajamų nelygybės mažinimą, emigraciją), bet ir apie problemas, su kuriomis susidursime ateityje. Todėl, išanalizavę tarptautinę patirtį, taręsi su mūsų šalies mokslininkais bei verslo atstovais, siūlome naują skatinimo priemonių paketą“, - sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Tuo metu, finansų ministras Vilius Šapoka pabrėžia, jog Lietuva yra palankioje padėtyje, tereikia tik tikslaus ir greito valstybės paskatinimo tam, kad verslas didintų investicijas mokslo žinių konvertavimui į inovatyvius produktus.

„Lietuvoje daug protingų, talentingų,  išmanių ir naujovėms imlių  žmonių. Ieškodami palankesnės aplinkos išradimų įgyvendinimui, jų panaudojimui, verslo kūrimui neretai protai su visais išradimais iškeliauja svetur. Ką valstybė gali padaryti – pamatyti tuos žmones, įvertinti juos, skatinti, remti ir sudaryti sąlygas realizuoti ir užsidirbti iš to čia, Lietuvoje“, - sakė finansų ministras.

„Patrauklesnis mokestinis režimas, kaip ir kitos galimos lengvatos, išradimų komercializavimui ne tik pagerintų Lietuvos inovacijų ekosistemą ir paskatintų vietos įmones plėstis, bet ir taptų geru pardaviminiu pasiūlymu, siekiant pritraukti inovatyvias užsienio bendroves. Tai būtų tvirtas  pirmas žingsnis. Kitas – lankstumas ir administravimo paprastinimas. Siekiant įtikrinti, kad MTEP mokestinės lengvatos ir paskatos būtų naudojamos ir iš esmės keistų investicinę aplinką, būtina sudaryti palankias sąlygas jų administravimo supaprastinimui, kad tomis lengvatomis būtų efektyviai naudojamasi“, - teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

5 proc. pelno mokesčio tarifas

Siūloma nustatyti, kad iš pačios įmonės sukurto intelektinio turto, vykdant mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklą (MTEP), komercializavimo uždirbtas pelnas būtų apmokestintas taikant itin palankų 5 proc. pelno mokesčio tarifą, kai šiuo metu šalyje tokiam pelnui taikomas standartinis – 15 proc. – pelno mokesčio tarifas.

Planuojama, kad lengvata įsigalios nuo ateinančių metų.

100 proc. lengvata investicijoms į technologinį atsinaujinimą

Siekiant didinti produktyvumą, siūloma leisti įmonėms, vykdančioms investicinius projektus ir investuojančioms į technologinį atsinaujinimą, apmokestinamąjį pelną patirtomis išlaidomis susimažinti iki 100 procentų. Šiuo metu tokios įmonės apmokestinamąjį pelną patirtomis išlaidomis gali susimažinti perpus mažiau -  iki 50 procentų.

Planuojama, kad lengvata įsigalios nuo ateinančių metų.

300 proc. lengvata mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklai

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenimis, šiuo metu šalyje pelno mokestį apskaičiuojant taikoma lengvata, kai sąnaudos, išskyrus ilgalaikio turto nusidėvėjimo arba amortizacijos sąnaudas, patirtos vykdant MTEP, tris kartus atskaitomos iš pajamų – viena ženkliausių.

Būtina sąlyga – MTEP darbai turi būti susiję su įmonės vykdoma įprastine ar numatoma vykdyti veikla, iš kurios yra arba bus gaunama ekonominė nauda.

Inovacijų skatinimui – 1 mlrd. ES investicijų

Pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos investicijų veiksmų programą, inovacijų kūrimui, diegimui, komercinimui ir taikymui – apie 1 mlrd. eurų ES lėšų.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt 
www.finmin.lrv.lt

Raktiniai žodžiai: inovacijos

Susiję įrašai

Artimiausi renginiai

Sekite naujienas

RSS
ddd