Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Naujienos

Neringoje ES lėšos padės ugdyti bendruomenę

2017 m. kovo 28 d. / Finansų ministerija

Neringos savivaldybė užima beveik 100 kvadratinių kilometrų Lietuvos ploto, tačiau turi tik kiek daugiau nei 3 tūkstančius gyventojų. Retai apgyvendintoje vietovėje iki šiol stigo visiems pasiekiamų socialinių paslaugų, o net joms atsiradus gyventojams patiems reikėjo įveikinėti kilometrus iki Nidos ar Klaipėdos. Projektu „Kompleksinės paslaugos šeimai Neringos savivaldybėje“ siekiama užtikrinti, jog socialinės paslaugos pasiektų kiekvieną jų, o atstumas nepastotų kelio į šeimyniškos bendruomenės kūrimą.

Rodoma:

Projektas „Kompleksinės paslaugos šeimai Neringos savivaldybėje“, kuriam skirta 88 tūkst. eurų, šiuo metu jau įgyvendinamas. Neringos miesto gyventojams teikiama nemokama psichosocialinė pagalba, vykdomi pozityvios tėvystės mokymai, teikiamos pavėžėjimo ir vaikų priežiūros paslaugos, steigiami Bendruomeniniai šeimos namai, o vasarai organizuojamos vaikų dienos stovyklos. Kovo 30 d., 15 val. Neringos savivaldybės posėdžių salėje vyks viešas projekto pristatymas bendruomenei.

Neringos savivaldybės administracijos verslo ir strateginės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Kavaliova, pristatysianti projektą, teigia, jog panašių paslaugų iki šiol labai trūko. „Nors Neringa yra unikali vietovė, socialinių paslaugų kiekis joje yra gana ribotas. Šiuo projektu teiksime iki šiol gyventojams neprieinamas paslaugas, svarbias saugant psichologinę žmonių sveikatą. Be to, pavėžėjimo iniciatyva pavers jas lengvai pasiekiamas net gyvenantiems atokiau nuo Nidos. Tai iš noro pagelbėti savo gyvenvietės žmonėms gimęs projektas“, - tikina V. Kavaliova.

Jau dabar Neringoje veikia specialūs telefono numeriai, kuriais galima pasiekti psichologus. Ši paslauga laisvai prieinama kiekvienam jos norinčiam, o atvykusiems garantuojamas konfidencialumas. Kaip ir visos kitos projekto vykdomos veiklos, psichologo konsultacijos yra nemokamos.

Ugdyti pirmąkart tėvais tapsiančių jaunų žmonių gebėjimams pradėti pozityvios tėvystės mokymai. Jų metu norintieji bus supažindinami su naujausiais bendravimo su savo atžalomis metodai bei praktiniai patarimai, kaip spręsti iškilusias problemas. Organizatoriai pabrėžia, jog šiuo klausimu jiems itin svarbus grįžtamasis ryšys, mat visų mokymų tikslas yra tobulėti per sėkmingus pavyzdžius.

„Projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai Neringos savivaldybėje“ tikslinė grupė yra šeima. Ir tai sakydami, omenyje turime ne vien tradicinį šeimos apibrėžimą, bet ir individualų asmenį. Tik laimingi tėvai laimingais gali padaryti savo vaikus, o tokios šeimos savo laimę perduoda ir visai bendruomenei. Norime, jog nepaisant namų ūkyje esančio žmonių skaičiaus kiekvienas galėtų pasiekti pagalbą, reikalingą tvarkytis su nelaimėmis ar kitais sunkiai įvykiais“, – pasakoja V. Kavaliova.

Pagrindinis kovo 30 d. vyksiančio susitikimo tikslas bus informuoti bendruomenę apie jau vykstančias ir dar tik prasidėsiančias veiklas. Neringos savivaldybės atstovai teigia, jog jų tikslas – pasiekti kiekvieną gyventoją, o vieši aptarimai tuo pačiu leidžia ne tik informuoti, bet ir išklausyti. Kol kas projektas tik pradėtas ir organizatoriai tikisi, kad jo siūlomos paslaugos ateityje dar plėsis.

„Norime pakviesti į veiklą įsitraukti ir nevyriausybines organizacijas. Būtų puiku, jei prie Europos Sąjungos investicijų prijungti pavyktų ir vietines organizacijas, kurios rastų kelius tuo pat metu stiprinti savo ryšį su bendruomene ir jai padėti“, – susitikimo su publika lūkesčiais dalinasi specialistė.

Susitikimas su Neringos gyventojais yra vienas iš daugelio Europos Sąjungos fondų investicijas Lietuvoje gavusių projektų organizuojamų renginių, skirtų įtraukti bendruomenei. Finansų ministerija kviečia pareiškėjus ir projektų vykdytojus dalyvauti iniciatyvoje #investuojuatsakingai ir skleisti žinią apie vykdomus projektus. Apie organizuojamus viešus aptarimus raginame paskalbti adresu http://www.esinvesticijos.lt/lt/investuojuatsakingai, o norintieji dalyvauti visas naujienas gali rasti apsilankę http://www.esinvesticijos.lt/

Susiję įrašai

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Rugpjūtis 2017
Pr An Tr Ke Pe Še Se
31
4
5
6
11
12
13
15
18
19
20
25
26
27
30
01 02 03

Sekite naujienas

RSS