Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Naujienos

Rizikos pasidalijimo fondas leis papildomai atnaujinti apie 1 500 daugiabučių

2016 m. rugsėjo 15 d. / Finansų ministerija

Šiandien finansų ministrė Rasa Budbergytė su Europos investicijų banko (EIB) viceprezidentu Janu Vapaavuori aptarė Rizikos pasidalijimo fondo steigimą, Europos strateginių investicijų fondo (EFSI) veiklą ir kitus klausimus.

Rodoma:

Rizikos pasidalijimo fondą numatoma įsteigti šį spalį. Jį sudarys 100 mln. eurų 2014–2020 m. ES fondų lėšų, kuriomis bus garantuojamos privačių investuotojų suteiktos paskolos. Dar 500 mln. eurų numatoma pritraukti iš privačių investuotojų. Planuojama, kad šio fondo lėšomis iki 2023 metų bus atnaujinta apie 1 500 daugiabučių.

„Lietuvos ir EIB įkurti fondai jau aštuonerius metus teikia paskolas, garantijas, sėkmingai investuoja Europos Sąjungos lėšas į visuomenei svarbius projektus, tarp jų – daugiabučių atnaujinimą. Tikimės, kad Rizikos pasidalijimo fondas dar paspartins šį procesą, o pritraukdami privačias lėšas, užsitikrinsime didesnį investicijų efektyvumą ir daugiau teigiamo poveikio ekonomikai“, – sakė finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Lietuvoje daugiabučių atnaujinimas finansuotas JESSICA, o nuo 2015 m. gegužės – JESSICA II fondų lėšomis. Pastarasis padėjo užtikrinti sklandų perėjimą nuo 2007-2013 m. prie 2014-2020 m. ES investicijų periodo, tačiau dėl didelės daugiabučių atnaujinimo paklausos ir apimties atsirado poreikis ieškoti naujų finansavimo šaltinių, siekiant pritraukti ir privačias lėšas.

Finansų ministerijos duomenimis, 2007–2013 m. finansinio laikotarpio investicijomis iš viso atnaujinta daugiau kaip 1 000 daugiabučių.

Vienas pagrindinių finansų inžinerijos priemonių privalumų – tęstinumas, nes paskolintos ar investuotos finansinėms priemonėms skirtos lėšos sugrįžta. Taip sukuriami ilgalaikiai finansavimo mechanizmai, kurie leidžia lėšas naudoti pakartotinai. Valstybei tai suteikia galimybę įgyvendinti svarbius projektus turint ribotus viešuosius finansinius išteklius ir esant dideliam investicijų finansavimo poreikiui.

Finansų ministrės ir EIB viceprezidento susitikimo metu buvo aptarta ir Europos strateginių investicijų fondo veikla bei jo ateities perspektyvos. Naujausiais EIB duomenimis, Lietuva yra trečia po Estijos ir Ispanijos pagal EFSI investicijų ir šalies bendrojo vidaus produkto santykį. Kiekvienam Lietuvos BVP milijonui eurų mobilizuota apie 11 tūkst. eurų fondo investicijų.

Papildoma informacija

  • EIB yra ilgalaikes paskolas teikianti ES institucija, kurios akcininkėmis yra visos ES valstybės.
  • Bankas teikia ilgalaikį finansavimą investicijų projektams, kurie prisidėtų prie ES politikos tikslų įgyvendinimo.
  • 2011-2015 m. EIB Lietuvoje suteikė daugiau nei 830 mln. eurų vertės paskolų (470 mln. eurų suteikta praėjusiais metais), iš kurių daugiausiai teko smulkiajam ir vidutiniam verslui bei energetikos sektoriui.

 

Susiję įrašai

Artimiausi renginiai

Sekite naujienas

RSS
ddd