Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Naujienos

Šešis dešimtmečius gyvuojančio fondo investicijos pasiekė 1,2 mln. gyventojų Lietuvoje

2017 m. kovo 30 d. / Finansų ministerija

Europos socialinio fondo (ESF) investicijų dėka daugiau kaip 125 tūkst. gyventojų rado darbą, dar daugiau nei pusė milijono - mokėsi ar įgijo kvalifikaciją. Be to, apie 400 tūkst. moksleivių, studentų, mokslininkų, tyrėjų, mokytojų, dėstytojų dalyvavo įgūdžius tobulinančiuose projektuose. Šie ir kiti investicijų į šalies žmones rezultatai pristatyti Stebėsenos komiteto posėdyje.

Rodoma:

„Simboliška, kad Europos Sąjungos (ES) investicijos dar prieš šešiasdešimt metų prasidėjo investicijomis į žmones. Nuo 2004-ųjų šio fondo lėšos, siekiant kilstelėti žmonių gyvenimo kokybę, investuojamos ir Lietuvoje – kuriama daugiau ilgalaikio darbo vietų, gerinamos darbo sąlygos, mažinama socialinė atskirtis“, - sakė finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Stebėsenos komiteto nariams savo patirtį ir pasiektus rezultatus, įgyvendinant projektus, pristatė Vilniuje įkurto salotų baro, Psichologinės paramos ir konsultavimo centro, Švietimo mainų paramos fondo atstovai. Jie pasidžiaugė, kad būtent ESF investicijos leido priklausomybės ligomis sergantiems asmenims padėti žengti pirmuosius žingsnius iš socialinės atskirties į darbo rinką ir visuomenę.

Komiteto nariai posėdžio metu taip pat patvirtino keturiolikos 2014-2020 m. ES lėšomis įgyvendinamų priemonių projektų atrankos kriterijus. Jie leis pradėti įgyvendinti svarbius projektus biokuro panaudojimo skatinimo šilumos energijai gaminti, studijų sistemos tobulinimo, savivaldybių viešųjų pastatų atnaujinimo, taip pat sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimo, mokslininkų ir kitų tyrėjų gebėjimų stiprinimo, viešojo valdymo institucijų veiklos gerinimo bei kitose aktualiose srityse.

Naujausiais duomenimis, šiuo metu įgyvendinamų projektų bendra vertė siekia beveik 1,9 mlrd. eurų (t. y., 27 proc. nuo visų Lietuvai skirtų ES fondų lėšų), o už atliktas investicijas projektų vykdytojams išmokėta beveik 0,9 mlrd. eurų 2014–2020 m. ES fondų lėšų.

Papildoma informacija

ESF – seniausias ES fondas, įsteigtas 1957 m. Romos sutartimi. Tai pagrindinė užimtumo ir socialinės įtraukties skatinimo priemonė Europoje. Šio fondo lėšos investuojamos į projektus, mažinančius socialinę atskirtį, kuriančius darbo vietas, keliančius gyventojų įgūdžius ir kvalifikaciją. 

Susiję įrašai

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Rugpjūtis 2017
Pr An Tr Ke Pe Še Se
31
4
5
6
11
12
13
15
18
19
20
25
26
27
30
01 02 03

Sekite naujienas

RSS