Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Naujienos

Siūloma „grįžtančių lėšų“ priemones taikyti plačiau

2017 m. kovo 15 d. / Finansų ministerija

Vyriausybė pritarė pakeitimams, kurie leistų plačiau naudoti finansines priemones, taip skatinant pažangias investicijas.

Rodoma:

„Finansinės priemonės, ypač pasiteisinusios energijos efektyvumo bei smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimo projektuose, paskatino ieškoti galimybių jas pritaikyti kitose srityse. Įvertinę „atsinaujinantį“ jų pobūdį ir siekdami sukurti ilgalaikius finansavimo mechanizmus, pasiūlėme plėsti jų pritaikymo sričių sąrašą. Taip galėsime finansuoti daugiau valstybei ir žmonėms svarbių projektų“, − sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Šios priemonės svarbios ne tik todėl, kad užtikrinamas tęstinumas, kai paskolintos ar investuotos lėšos sugrįžta ir yra panaudojamos kitiems projektams, bet kartu projektų vykdytojai skatinami efektyviau ir atsakingiau planuoti investicijas bei įgyvendinti projektus.

Šiuo metu finansinės priemonės (paskolos, garantijos, rizikos kapitalo investicijos) įgyvendinamos investuojant į smulkiojo ir vidutinio verslo, kitų ūkio subjektų steigimo, veiklos vykdymo ir plėtros, daugiabučių ir viešosios infrastruktūros atnaujinimo ir energijos efektyvumo projektus.

Jei Investicijų įstatymo pakeitimams pritars Seimas, tai atvers galimybes didinti finansinių priemonių apimtį, įtraukiant savivaldybių viešųjų pastatų atnaujinimo, kultūros paveldo pritaikymo visuomenės poreikiams bei vandentvarkos projektus. Tai leistų didinti lankytojų srautus, skatintų turizmą šalyje. Be to, numatyta atnaujinti ir vandens tiekimo bei nuotekų surinkimo tinklus, skatinti urbanizuotų ar urbanizuojamų teritorijų plėtrą. Tam iš viso numatyta skirti apie 92 mln. eurų 2014–2020 m. ES fondų  investicijų.

Finansų ministerijos duomenimis, 2007–2013 m. laikotarpiu, taikant ES fondų lėšomis finansuojamas priemones,  paskolas, garantijas ar rizikos kapitalo investicijas gavo beveik 8000  įmonių. Be to, sudarytos 1055 sutartys dėl daugiabučių namų modernizavimo. Projektų įgyvendinimui taip pat pritraukta apie 585 mln. eurų privačių lėšų.

2014–2020 m. laikotarpiu tokių priemonių pagalba investuota daugiau nei 600 mln. eurų ES fondų lėšų – įsteigti 6 fondai, kurių lėšomis bus naujinami daugiabučiai namai, viešoji infrastruktūra, finansuojamas verslas. Numatoma,  į šiuos fondus pritraukti apie 866 mln. eurų privačių lėšų.

Susiję įrašai

Artimiausi renginiai

Sekite naujienas

RSS
ddd