Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...
Spausdinti

Naujienos

Vertinti neverta delsti – kur dėsime kablelį ES lėšų investavimo greitkelyje?

2017 m. balandžio 6 d. / Finansų ministerija

Žinios ir Europos Sąjungos (ES) fondų poveikio vertinimų rezultatai, o ne intuicija pagrįsti sprendimai turėtų būti svarbiausi sprendžiant, kodėl ir kur investuoti ES lėšas. Be tokio mąstymo proveržio tikėtis neverta – taip šiandien apie ES fondų vertinimų rezultatų svarbą svarstyta Finansų ministerijos organizuotoje diskusijoje „Investuoti neverta delsti: efektyvumo rezervų paieškos“. 

Rodoma:

Diskusijoje viceministrai, Vyriausybės kanceliarijos, ministerijų departamentų vadovai aptarė, kaip intensyviau ir efektyviau naudoti atliktų vertinimų pagrindu parengtus strateginius siūlymus ir rekomendacijas.

„Dabar investuoti turime taip, kad užtikrintume postūmį ekonomikos augimui ir socialinei darnai ne tik artimiausiu metu, bet ir po 2020-ųjų metų. Todėl priimdami sprendimus, kodėl ir kur investuoti, privalome remtis vertinimuose pateiktomis įžvalgomis ir rekomendacijomis“, - sakė finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Diskusijos metu viceministrė taip pat akcentavo, kad turi būti siekiama įrodymais grįsto valdymo. Tai ypač svarbu galimai sumažėsiančių ES investicijų po 2020 m. kontekste. Prieš priimant sprendimus dėl likusių investicijų, turėtume ne „tempti“ antklodę į savo pusę, o įvertinti, kokį poveikį turės mūsų sprendimai ir investicijos.

Be to, atkreiptas dėmesys, kad dabartiniai sprendimai gali nulemti, ar sugebėsime efektyviai investuoti likusias lėšas ir efektyviai išnaudoti tai, į ką jau investavome, sukurdami aukštesnę gyvenimo kokybę kiekvienam Lietuvos gyventojui.

Diskusijos pranešimai:

Papildoma informacija

ES fondų investicijų vertinimas kaip valdymo įrankis Lietuvoje buvo sukurtas daugiausiai dėl reikalavimų, susijusių su efektyviu ir skaidriu ES fondų investicijų valdymu. ES lėšos sudaro svarią valstybės vykdomų investicijų dalį. Atliekant vertinimus, siekiama nustatyti, ar lėšos buvo efektyviai investuotos, ar jos sukūrė pageidaujamą poveikį. Taigi, vertinimų rezultatai leidžia tobulinti viešąsias intervencijas ir jų įgyvendinimo sistemą.

Gegužės 18-19 d. Vilniuje vyks tarptautinė vertinimo konferencija, kurioje didelis dėmesys bus skirtas inovacijų vertinimui ir metodinėms vertinimo inovacijoms, t. y., kaip tokio tipo vertinimai ir naujoviškos metodinės prieigos skatina vertinimo rezultatų naudojimą ir sklaidą.

Daugiau apie Finansų ministerijos organizuojamą konferenciją: http://www.esinvesticijos.lt/lt/renginiai/vertinimokonferencija2017

Raktiniai žodžiai: vertinimas es investicijos

Susiję įrašai

Artimiausi renginiai

Sekite naujienas

RSS
ddd