Jūsų naršyklėje yra išjungtas Javascript atvaizdavimas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu. Jūsų naršyklėje yra išjungtas Sausainiukų įrašymas. Rekomenduojame jį įjungti, jei norite pilnavertiškai naudotis tinklapiu.

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje. Slapukų politika

Loading...

Naujienos

10 Viso įrašų
Nustatyti puslapyje rodomų įrašų skaičių
iki
Rodyti viską
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
Moksliniai tyrimai, autor. : 123rf.com
Po doktorantūros – į mokslo laboratorijas
2017 m. balandžio 24 d. / Lietuvos mokslo taryba

Tai - ypač svarbi žinia doktorantūros studijas baigiantiems jauniesiems mokslininkams. Lietuvos mokslo taryba paskelbė pirmąjį paraiškų konkursą stažuotėms po doktorantūros finansuoti. Jas galima atlikti Lietuvos mokslo ir studijų institucijose.
 

Mokslininkams skiriamomis investicijomis tikimasi ryškaus proveržio
2017 m. balandžio 14 d. / Lietuvos mokslo taryba

Lietuvos mokslui reikia proveržio, padedančio sustiprinti Lietuvos mokslininkų poziciją tarptautinėje mokslo bendruomenėje. Toks proveržis pirmiausia pasiekiamas atliekant išskirtinius aukšto lygio mokslinius tyrimus. Tokių tyrimų duomenys publikuojami prestižiniuose mokslo leidiniuose, jie garsina šalies vardą pasaulyje, kelia šalies mokslo prestižą ir skatina įvairių šalių tyrėjus domėtis Lietuva, burti tarptautines mokslininkų grupes ir kartu imtis mokslo darbų.

Investicijos skatins mokslinių idėjų mainus
2016 m. gruodžio 21 d. / Lietuvos mokslo taryba

Šiuolaikiniai mokslininkai – tai aktyvūs, mobilūs, greitai prisitaikantys prie sparčios mokslinių idėjų kaitos žmonės. Kokioje mokslo srityje jie bedirbtų, svarbu, kad jie nuolat keistųsi  savo išradimais bei idėjomis, ir ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje. 

Ankstyva patirtis – geras karjeros startas
2016 m. gruodžio 20 d. / Lietuvos mokslo taryba

Studentai, gavę progą padirbėti  mokslo institucijose,  gali susipažinti su naujausiais mokslinių tyrimų instrumentais, laboratorijų įranga, duomenų bazėmis. O sukaupta nors ir nedidelė patirtis gali nulemti jų karjerą

Kodėl stažuotės svarbios jaunų mokslininkų karjeros vystymui?
2016 m. gruodžio 16 d. / Lietuvos mokslo taryba

Apsigynę daktaro disertaciją jaunieji mokslininkai pradeda mokslinę karjerą. Vistik tam, kad mokslininko karjera būtų vystoma sistemingai, o tiriamasis darbas vyktų nepertraukiamai, būtinas kompleksinis požiūris į pačią mokslinės karjeros pradžią.
 

Mokslas ir verslas dirbs išvien. Ko tikėtis ateityje?
2016 m. gruodžio 15 d. / Lietuvos mokslo taryba

Ką daryti, kad mokslininkų atlikti tyrimai bei sukurti išradimai neliktų įkalinti laboratorijose? Kad jie taptų realiais inovatyviais gaminiais? Atsakymą į šį klausimą įpiršo pati Europos Komisija, patarusi, kad kiekviena iš ES valstybių sukurtų savo Sumaniosios specializacijos strategiją.

Investicijos – mokslinių tyrimų proveržiui
2016 m. gruodžio 14 d. / Lietuvos mokslo taryba

Tai, kokia informacija apie žmogaus sveikatą yra sutalpinta DNR molekulėje ir kokios joje esančios klaidos nulemia genetines ligas, mokslininkai jau perprato. Jie neapsiriboja žiniomis, bet eina tyrimų keliu ir išradimais stebina pasaulį. 

Investicijų ratas jau rieda link mokslo laboratorijų
2016 m. gruodžio 9 d. / Lietuvos mokslo taryba

Kaip susigrąžinti užsienyje besidarbuojančius mūsų šalies mokslininkus? Į kokius mokslinius tyrimus sutelkti dėmesį, skirstant investicijoms numatytas lėšas? Tai – klausimai, į kuriuos jau surašyti atsakymai. Mat mokslo Lietuvoje kelias turi sukti  link veiklos, duodančios didžiausią postūmį ūkio plėtrai.  

Pinigai moksliniams tyrimams jau skaičiuojami. Kam jie atiteks?
2016 m. gruodžio 8 d. / Lietuvos mokslo taryba

Moksliniai tyrimai, vėliau kuriami prototipai, po to – realūs gaminiai. Tai – kiekvieno išradimo kelias, kuriuo nužingsniuoti be finansinės paramos neįmanoma. Tad ES fondų investicijos, mokslininkus – tyrėjus pasiekusios ankstesniame finansiniame ES periode, pasieks juos ir dabartiniame.
 

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Gegužė 2017
Pr An Tr Ke Pe Še Se
1
2
6
7
13
14
20
21
27
29
01 02 03 04

Sekite naujienas

RSS