Plastiko atliekų perdirbimo pajėgumų plėtra Paskelbtas
Teikiama nuo
2024-09-24 08:00
Teikiama iki
2025-03-24 17:00
Liko 106 d. 14 val.
Kvietimo finansavimo suma
16 800 000,00 €
Pareiškėjo tipas
Privatus sektorius
Projektų atrankos būdas
Konkursas
Didžiausia galima skirti finansavimo suma projektui
0,00 €
Regionas
Netaikoma
Atsakinga institucija
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija
Administruojanti institucija
Centrinė projektų valdymo agentūra
Programa
Investicijų programa
Prioritetas
Žalesnė Lietuva
Pažangos priemonė
Konkretus uždavinys
Skatinti perėjimą prie žiedinės ir efektyvaus išteklių naudojimo ekonomikos
-
Finansuojamos projektų veiklos
Veiklos Nr. Veiklos pavadinimas 02-001-06-10-02-01-02 Plastiko atliekų perdirbimo pajėgumų plėtra Daugiau Mažiau -
Tikslinės grupėsGyventojai ir kiti atliekų turėtojai, savivaldybių administracijos, atliekų tvarkytojai, pramonės įmonėsDaugiau Mažiau
-
Galimi pareiškėjaiAtliekų tvarkytojai (kaip jie apibrėžti Atliekų tvarkymo įstatyme)Daugiau Mažiau
-
Galimi partneriaiAtliekų tvarkytojai (kaip jie apibrėžti Atliekų tvarkymo įstatyme)Daugiau Mažiau
-
Finansuojamoji dalis
Kodas Finansuojamoji dalis 02-001-06-10-02-01-02 Apskaičiuojama pagal Projektų finansavimo sąlygų aprašo 2.11 ir 8.9 punktą Daugiau Mažiau -
Finansavimo formaDotacijaDaugiau Mažiau
-
Reikalavimai projektams1. Plastiko atliekoms perdirbti naudojama energija iš atsinaujinančių šaltinių ir (ar) taikomi efektyvaus energijos naudojimo technologiniai sprendimai:
1.1. iš atsinaujinančių šaltinių naudojama ne mažiau kaip 50 proc. energijos (vadovaujantis Bendrojo bendrosios išimties reglamento (BBIR) 47 straipsnio 5 dalimi;
1.2. uždaro energijos ciklo atliekų perdirbimo įrenginiai gamybos procesui energija aprūpinami panaudojant gamybos metu susidarančias šalutines medžiagas (dujas), taip sumažinant emisiją ir išorinės energijos suvartojimą (vadovaujantis BBIR 47 straipsnio 3 ir 5 dalimis).
2. Projekto veiklos turi būti vykdomos Lietuvos Respublikoje.
3. Projektai turi atitikti 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos 2 prioriteto „Žalesnė Lietuva“ 2.6 konkretų uždavinį „Skatinti perėjimą prie žiedinės ir efektyvaus išteklių naudojimo ekonomikos“. Laikoma, kad projektas atitinka šį kriterijų, jeigu projektas padeda įgyvendinti 2021–2030 metų nacionalinio pažangos plano 6 tikslo „Užtikrinti gerą aplinkos kokybę ir gamtos išteklių naudojimo darną, saugoti biologinę įvairovę, švelninti Lietuvos poveikį klimato kaitai ir didinti atsparumą jos poveikiui“ 6.10 uždavinį „Mažinti susidarančių atliekų kiekį ir efektyviai jas tvarkyti“.
4. Jeigu projektas įgyvendinamas su partneriu (-iais), projekto vykdytojas atstovauja partneriui (-iams) projekto sutarties vykdymo ir projekto įgyvendinimo klausimais, atsako už projekto įgyvendinimo sutarties sąlygų įvykdymą. Projekto vykdytojas privalo užtikrinti, kad partneris (-iai) būtų tinkamai informuotas (-i) apie jo (-jų) pareigas, susijusias su projekto sutarties vykdymu ir projekto įgyvendinimu, taip pat laikytųsi visų su projekto įgyvendinimu susijusių įsipareigojimų, nustatytų projekto sutartyje ir Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse. Iki projekto sutarties sudarymo pareiškėjas su partneriu (-iais) susitaria dėl tarpusavio teisių ir pareigų įgyvendinant projektą ir pateikia administruojančiajai institucijai tai įrodantį dokumentą (partnerystės sutartį).
5. Projekto tinkamų finansuoti išlaidų dalis, kurios nepadengia projektui skiriamo finansavimo lėšos, turi būti finansuojama projekto vykdytojo ir (arba) kitų šaltinių lėšomis.
6. Projekto veiklos gali būti pradėtos įgyvendinti tik įregistravus projekto įgyvendinimo planą (PĮP) administruojančioje institucijoje; projekto išlaidos nuo PĮP įregistravimo administruojančioje institucijoje dienos iki projekto sutarties pasirašymo daromos pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) rizika. Jeigu projektas, kuriam prašoma finansavimo, pradedamas įgyvendinti iki PĮP registravimo administruojančioje institucijoje dienos, projektas tampa netinkamas finansuoti ir jam finansavimas neskiriamas.
7. Vienas pareiškėjas gali pateikti tik vieną PĮP, parengtą pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 1 priedą.
8. Informavimo apie projektą ir komunikacijos veiksmai atliekami vadovaujantis Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių VIII skyriaus pirmojo skirsnio nuostatomis.
9. Visi su projekto įgyvendinimu susiję dokumentai saugomi Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių VIII skyriaus šeštajame skirsnyje nustatyta tvarka ir terminais, laikantis BBIR 12 straipsnio 1 dalyje numatytos pareigos dokumentus saugoti 10 metų nuo paskutinės pagalbos pagal schemą suteikimo dienos.
10. Jeigu pareiškėjo įnašas arba įnašo dalis yra paskola, iki PĮP vertinimo pabaigos administruojančiajai institucijai pareiškėjas turi būti pateikęs skolintojo preliminarų sprendimą suteikti kreditą, o ne vėliau kaip iki projekto sutarties pasirašymo dienos pareiškėjas turi būti sudaręs paskolos sutartį ir pateikęs jos kopiją administruojančiajai institucijai. Jei pareiškėjas skolinasi ne iš kredito įstaigos (banko ar kredito unijos), kaip apibrėžta 2013 m. birželio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 575/2013 dėl riziką ribojančių reikalavimų kredito įstaigoms, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 648/2012 su visais pakeitimais 4 straipsnio 1 dalies 1 punkte, iki projekto sutarties pasirašymo dienos pareiškėjas papildomai turi pateikti skolintojo finansinį pajėgumą skolinti atitinkamą lėšų sumą įrodančius dokumentus. Jei pareiškėjas per administruojančiosios institucijos nustatytą projekto sutarties pasirašymo terminą neįvykdo šio reikalavimo, pasiūlymas pasirašyti projekto sutartį netenka galios ir projektas nefinansuojamas.
11. Jeigu projekto vertė viršija 10 000 000 (dešimt milijonų) eurų, projekto vykdytojas privalo surengti komunikacinį renginį ar veiklą, laiku įtraukiant Europos Komisiją ir vadovaujančiąją instituciją.
12. Ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo projekto sutarties pasirašymo dienos, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymu, poveikio aplinkai vertinimą ir atrankos procedūrą ir pateikti administruojančiajai institucijai atsakingos institucijos dokumentus, patvirtinančius nurodytų procedūrų atlikimą (jeigu taikoma) arba pagrindimą, kodėl nurodytos procedūros netaikomos. Poveikio aplinkai vertinimo arba atrankos procedūras, jei jos privalomos, pareiškėjas turi būti pradėjęs iki PĮP pateikimo.Daugiau Mažiau -
Horizontaliųjų principų ir kitų nuostatų reikalavimai1. Projektuose negali būti numatyta:
1.1. apribojimų, kurie darytų neigiamą poveikį lygių galimybių ir nediskriminavimo dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, religijos, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, sveikatos būklės, negalios, seksualinės orientacijos, kalbos, etninės priklausomybės ar kitais pagrindais principo įgyvendinimui;
1.2. veiksmų, kurie darytų neigiamą poveikį horizontalaus darnaus vystymosi principo, įskaitant reikšmingos žalos nedarymą principą, įgyvendinimui;
1.3. veiksmų, kurie darytų neigiamą poveikį inovatyvumo principo įgyvendinimui.
2. Projektuose turi būti užtikrinama, kad vykdant projektų veiklas būtų padedama įgyvendinti Jungtinių Tautų darnaus vystymosi vienuoliktojo tikslo – „pasiekti, kad miestai ir gyvenvietės taptų įtraukūs, saugūs, atsparūs ir darnūs“ 11.6 uždavinio – iki 2030 metų sumažinti vienam gyventojui tenkantį neigiamą miestų poveikį aplinkai, ypatingą dėmesį skiriant oro kokybei bei komunalinių ir kitų atliekų tvarkymui ir dvyliktojo tikslo – „užtikrinti darnius vartojimo ir gamybos modelius“ 12.5 uždavinį – iki 2030 metų labai sumažinti atliekų susidarymą taikant prevenciją, mažinimą, perdirbimą ir pakartotinį panaudojimą.
3. Vykdant projektų veiklas, turi būti laikomasi pagrindinių Chartijos teisių: orumo; privataus ir šeimos gyvenimo, sąžinės ir saviraiškos laisvės; asmens duomenų; prieglobsčio ir apsaugos perkėlimo, išsiuntimo ar išdavimo atvejų; teisių į nuosavybę ir teisių užsiimti verslu; lyčių lygybės, vienodo požiūrio ir lygių galimybių, nediskriminavimo ir neįgaliųjų teisių; vaiko teisių; gero administravimo, veiksmingo teisinės gynybos, teisingumo; solidarumo ir darbuotojų teisių; aplinkos apsaugos.
4. Įgyvendinant projektų veiklas, negali būti pažeista Chartijoje įtvirtinta teisė į nuosavybę (žemę, kilnojamąjį turtą, materialųjį ir nematerialųjį turtą).
5. Projektai neprieštarauja Chartijos nuostatoms pagal 2016 m. liepos 23 d. Europos Komisijos pranešimą – Rekomendacijų, kaip užtikrinti, kad būtų laikomasi Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos nuostatų skirstant Europos struktūrinių ir investicinių fondų (ESI fondų) paramą (2016/C 269/01) (III priedas).Daugiau Mažiau -
Reikalavimai įgyvendinus projektų veiklasPasibaigus projekto finansavimui, 5 metus turi būti užtikrintas investicijų tęstinumas laikantis Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 246 punkte nustatytų reikalavimų.Daugiau Mažiau
-
Projektų įgyvendinimo trukmė2028 m. lapkričio 30 d.Daugiau Mažiau
-
Projektų bendrieji atrankos kriterijaiProjektų bendrieji atrankos kriterijai nurodyti Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 2 priede. https://esinvesticijos.lt/dokumentai/projektu-bendruju-atrankos-kriteriju-sarasas-ir-ju-vertinimo-metodika-3Daugiau Mažiau
-
Projektų specialieji ir prioritetiniai atrankos kriterijaiSpecialieji atrankos kriterijai:
1. Projektas turi prisidėti prie Valstybinio atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021–2027 metų plano 253.4.1.1 papunktyje nustatyto strateginio atliekų tvarkymo uždavinio įgyvendinimo;
2. Pareiškėjas yra atliekas tvarkanti įmonė;
3. Už 1 suteiktos dotacijos eurą turi būti įsipareigojama sukurti papildomų plastiko atliekų perdirbimo pajėgumų ne mažiau kaip 2 kilogramus (0,002 tonų) per metus.
Prioritetiniai atrankos kriterijai:
1. Už 1 suteiktą dotacijos eurą įsipareigojama sukurti papildomų plastiko atliekų perdirbimo pajėgumų (tonų per metus);
2. Pareiškėjo prašomos projekto finansuojamosios dalies ir didžiausios pagal veiklą pareiškėjui galimos projekto finansuojamosios dalies santykis;
3. Pareiškėjo veiklos trukmė atliekų tvarkymo srityje.
Papildoma informacija apie specialiuosius ir prioritetinius projektų atrankos kriterijus pateikiama Projektų finansavimo sąlygų aprašo 9 punkte.Daugiau Mažiau -
Projekto prioritetinių atrankos kriterijų duomenys
Numeris Pavadinimas Maksimalus galimas surinkti balas Didžiausias galimas kriterijaus balas Svorio koeficientas Minimalus privalomas surinkti balas 2 Pareiškėjo prašomos projekto finansuojamosios dalies ir didžiausios pagal veiklą pareiškėjui galimos projekto finansuojamosios dalies santykis. 35,00 35 3 Pareiškėjo veiklos trukmė atliekų tvarkymo srityje. 20,00 20 1 Už 1 suteiktą dotacijos eurą įsipareigojama sukurti papildomų plastiko atliekų perdirbimo pajėgumų (tonų per metus). 45,00 45 Daugiau Mažiau
-
Reikalavimai1. Išlaidos turi atitikti Sanglaudos fondo finansavimo sritį, nustatytą Reglamento (ES) 2021/1058 6 straipsnio 1 dalies a) punkte ir 7 straipsnio 1 dalyje išvardytas netinkamų finansuoti išlaidų nuostatas, Reglamento (ES) 2021/1060 63 straipsnyje nurodytas tinkamas finansuoti ir 64 straipsnyje nurodytas netinkamas finansuoti išlaidas.
2. Išlaidos turi atitikti Projektų finansavimo sąlygų aprašo 8 punkte nustatytus tinkamumo reikalavimus, Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių VII skyriuje nustatytus reikalavimus, taikomus Investicijų programos lėšomis finansuojamiems projektams.
3. Tinkamos finansuoti plastiko atliekų perdirbimo įrangos ir įrenginių įsigijimo išlaidos (įskaitant jų pervežimo, projektavimo, montavimo, instaliavimo, derinimo, paruošimo naudoti, išbandymo, paleidimo, mokymo naudotis, saugos instruktažo ir kitas išlaidas, kai jos būtinos ruošiant įrangą ir įrenginius naudoti).
4. Netinkamos finansuoti išlaidos:
4.1. transporto priemonių įsigijimo, nuomos ir lizingo (finansinės nuomos) išlaidos;
4.2. projekto vykdymas;
4.3. informavimas apie projektą;
4.4. netiesioginės išlaidos ir kitos išlaidos pagal fiksuotąją projekto išlaidų normą;
4.5. kitos išlaidos, nurodytos Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių VII skyriaus III skirsnyje „Netinkamos finansuoti išlaidos“.Daugiau Mažiau -
ES fondų lėšos16 800 000,00 €Daugiau Mažiau
-
ES fondasSanglaudos fondasDaugiau Mažiau
-
Taikomi supaprastintai apmokamų išlaidų dydžiaiPlastiko atliekų perdirbimo pajėgumų plėtra :
Kodas Versija Pavadinimas Dydis Matavimo vnt. Papildoma informacija Daugiau Mažiau -
Nuosavo įnašo dydis16 800 000,00 €Daugiau Mažiau
-
Teikimo tvarkaParengtas PĮP (su visais privalomais priedais) teikiamas per 2021-2027 m. Duomenų mainų svetainę (DMS) adresu https://dms.investis.lt. Kilus klausimams kreiptis į nurodytą kvietime atsakingą už kvietimą asmenį. SVARBU (jei taikoma)! Šiuo metu Duomenų mainų svetainėje (DMS) nėra galimybės kartu su PĮP pateikti 5 priedo „Investicijų projektas kartu su investicijų skaičiuokle“ skaičiuoklės. Kai skaičiuoklė turi būti teikiama kartu su PĮP, prašome skaičiuoklę pateikti el. paštu info@cpva.lt per 3 d. d. nuo PĮP pateikimo per DMS, pridedant kopiją (Cc) i.jarmalaviciene@cpva.lt. El. laiške privaloma nurodyti PĮP numerį.Daugiau Mažiau
-
Kartu su PĮP teikiama1 priedas: Partnerio deklaracija (jei projektas įgyvendinamas su partneriais) 3 priedas: Informacija apie projektui taikomus aplinkosaugos reikalavimus 5 priedas: Investicijų projektas kartu su investicijų skaičiuokle 9 priedas: Projekto išlaidų pagrįstumą patvirtinantys dokumentai (sutarčių kopijos, komerciniai pasiūlymai, rinkoje esančių kainų nuorodos, paklausimai tiekėjams) 10 priedas: Finansavimo šaltinius (pareiškėjo privalomas nuosavas lėšas, įnašą į netinkamų finansuoti išlaidų padengimą) pagrindžiantys dokumentai, kuriuose nurodytas banko (ir kitų kredito įstaigų, juridinių asmenų,) preliminarus sprendimas ir / ar akcininkų sprendimas suteikti paskolą konkrečiam projektui 11 priedas: Informacija apie projekto biudžeto paskirstymą pagal pareiškėjus ir partnerius (jei projektas įgyvendinamas su partneriais) pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 1 priedo 2 priedą 12 priedas: Deklaracija ir paaiškinimai, pagrindžiantys, kad pareiškėjas yra pradėjęs atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo ir (ar) planuojamos ūkinės veiklos atranką dėl poveikio aplinkai vertinimo procedūras arba pagrindimą, kodėl minėtos procedūros netaikomos 13 priedas: Informacija apie pareiškėjui (partneriui) suteiktą valstybės pagalbą (išskyrus de minimis) pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 1 priedo 4 priedą 14 priedas: Deklaracija, kad projekto metu sukurta / atnaujinta atliekų paruošimo perdirbti ir perdirbimo infrastruktūra bus naudojama tik Lietuvoje surenkamoms komunalinėms plastiko atliekoms paruošti perdirbti ir perdirbti 15 priedas: Aprašymas, kad yra galutinių produkto naudotojų, kurie granules ar oligomerus arba monomerus panaudos naujų plastikinių produktų gamyboje 16 priedas: Smulkiojo ar vidutinio verslo subjekto statuso deklaracija (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.316716/asr ), parengta pagal paskutinių ataskaitinių finansinių metų duomenis, jei pareiškėjas yra maža ar vidutinė įmonė, arba laisvos formos deklaracija, jei pareiškėjas yra didelė įmonė 17 priedas: Pareiškėjo atliekų tvarkymo apskaitos metinės ataskaitos (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.398698/asr) 18 priedas: Komerciniai pasiūlymai, pagrindžiantys Projektų finansavimo sąlygų aprašo 8.7 papunktyje numatytas tinkamas finansuoti papildomas investicijų į įrangą išlaidasDaugiau Mažiau
-
Siekiami stebėsenos rodikliaiPlastiko atliekų perdirbimo pajėgumų plėtra :
Pavadinimas Kodas Matavimo vnt Minimali siektina reikšmė projektai Papildomi atliekų perdirbimo pajėgumai P.B.2.0034 tonos per metus 28000,00 Perdirbtos atliekos R.B.2.2047 tonos per metus 16800,00 Daugiau Mažiau
-
Taikomi teisės aktaiProjektų finansavimo sąlygų aprašas: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/c379156173fc11efabdbb4a1fc8b0b63
Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/fd3d3843f26111ecbfe9c72e552dd5bd/asr
Bendrieji teisės aktai:
1. 2021 m. birželio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2021/1060, kuriuo nustatomos bendros Europos regioninės plėtros fondo, „Europos socialinio fondo +“, Sanglaudos fondo, Teisingos pertvarkos fondo ir Europos jūrų reikalų, žvejybos ir akvakultūros fondo nuostatos ir šių fondų bei Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo, Vidaus saugumo fondo ir Sienų valdymo ir vizų politikos finansinės paramos priemonės taisyklės su visais pakeitimais;
2. 2021 m. birželio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2021/1058 dėl Europos regioninės plėtros fondo ir Sanglaudos fondo;
3. 2014 m. birželio 17 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 651/2014, kuriuo tam tikrų kategorijų pagalba skelbiama suderinama su vidaus rinka taikant Sutarties 107 ir 108 straipsnius su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2023 m. birželio 23 d. Komisijos reglamentu (ES) 2023/1315;
4. 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programa, patvirtinta 2022 m. rugpjūčio 3 d. Europos Komisijos sprendimu Nr. C(2022) 5742;
5. Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymas;
6. Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registro nuostatai, patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. sausio 19 d. nutarimu Nr. 35 „Dėl Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registro nuostatų patvirtinimo“;
7. 2021–2030 metų nacionalinis pažangos planas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. rugsėjo 9 d. nutarimu Nr. 998 „Dėl 2021–2030 metų Nacionalinio pažangos plano patvirtinimo“;
8. Strateginio valdymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. balandžio 28 d. nutarimu Nr. 292 „Dėl Strateginio valdymo metodikos patvirtinimo“;
9. 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ administravimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“;
10. 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos įgyvendinimo Lietuvoje bendrieji nuostatai, patvirtinti Lietuvos Respublikos finansų ministro 2021 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl funkcijų paskirstymo įgyvendinant 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programą“.Daugiau Mažiau -
Specialieji teisės aktai1. 2008 m. lapkričio 19 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2008/98/EB dėl atliekų ir panaikinanti kai kurias direktyvas;
2. Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymas;
3. Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymas;
4. Valstybinis atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021–2027 metų planas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. balandžio 12 d. nutarimu Nr. 519 „Dėl Valstybinio atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021–2027 metų plano patvirtinimo“;
5. 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. kovo 30 d. nutarimu Nr. 318 „Dėl 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programos patvirtinimo“;
6. Atliekų tvarkymo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 1999 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. 217 „Dėl Atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“.Daugiau Mažiau
-
Kontaktiniai asmenys
Vardas Pavardė Institucija Pareigos Telefonas El. paštas Indrė Jarmalavičienė Centrinė projektų valdymo agentūra Projektų vadovas 37064912640 i.jarmalaviciene@cpva.lt Daugiau Mažiau