BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Arterinės hipotenzijos epizodų prognozavimo ir ankstyvojo perspėjimo inovacinės technologijos tiksliniai moksliniai tyrimai

Nr. 01.2.2-LMT-K-718-01-0035

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Kauno technologijos universitetas
Savivaldybė Kauno miesto
Priemonė TIKSLINIAI MOKSLINIAI TYRIMAI SUMANIOS SPECIALIZACIJOS SRITYJE
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas 01.2.2-LMT-K-718-01

Hipotenzinė krizė (HK), kai paciento arterinis kraujospūdis nukrinta žemiau leistinos fiziologinės ribos, yra paciento vidaus organus žalojantis įvykis. Rizikos yra periferinė vazokonstrikcija, širdies išemija, smegenų kraujotakos autoreguliacijos sutrikimas ir kt. HK sukeliami nuostoliai ES sveikatos apsaugos sistemai yra vertinami 5 mlrd. eurų per metus. Siekiant išvengti HK yra būtinas automatinis HK prognozavimas ir ankstyvasis gydančiojo personalo perspėjimas. Deja, patikimų HK prognozavimo sistemų, tenkinančių klinikinės praktikos reikalavimus specifiškumui, jautrumui, tikslumui bei preciziškumui, pasaulinėje rinkoje nėra. Mūsų ankstesniame projekte buvo pademonstruota galimybė pasiekti klinikinei praktikai būtinus HK diagnostinius rodiklius. Mūsų sukurtas algoritmas jau patentuotas JAV. Projekto tikslas yra atlikti inovacinės HK prognozavimo technologijos tikslinių mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros darbus ir validuoti ją pagal įrodymais pagrįstos medicinos metodologiją. Tikslui pasiekti bus sukurta HK prognozavimo technologijos programinė įranga, atlikti tiksliniai moksliniai tyrimai, eksperimentinės plėtros darbai ir prospektiniai klinikiniai tyrimai projekto partnerių klinikinėse ligoninėse. Tyrimų metu bus prospektyviniai kaupiami klinikiniai aukštos skyros elektrokardiogramų ir arterinio kraujospūdžio stebėsenos duomenys, kurie bus apdorojimi realiame laike, registruojant aliarmo signalų momentus apie iš anksto prognozuojamus HK įvykius. Sistemos validavimui bus atliekama klinikinė studija su ne mažiau kaip 90 pacientų gydomų intesyvios terapijos skyriuose bus įvertinta sukurtos technologijos pridėtinė vertė ligonių diagnostikai ir gydymui. Tyrimo rezultatų pagrindu bus paruoštos mokslinės publikacijos ir registruojamos patentinės paraiškose, gaunami patentai. Publikuoti rezultatai bus naudojami sukurtos inovacinio HK prognozavimo technologijos juridinei atestacijai, sertifikavimui ir komercinimui.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-08-16
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2017-11-20)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Ne (2017-11-20) 62.50
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 685 499,88 Eur
Prašoma finansavimo suma: 685 499,88 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00 0,00 0,00 0,00

Susiję įrašai