BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Investicijų į švaresnes technologijas ir jas lemiančių veiksnių vertinimas makroekonominiu aspektu

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-24-0027

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Kauno technologijos universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-24

Sparčiai vystantis pramonei, gamybai, transportui, įvairioms technologijoms, augant visuomenės vartotojiškumui ir populiacijai nesustabdomai didėja kenksmingų medžiagų išmetimas į aplinką ir sukeliamas šiltnamio efektas. Įvairūs teršalai gali nepataisomai paveikti ekosistemą ir ekonomiką, sukeliant visuotinio atšilimo grėsmę. Europos komisija įsipareigojo iki 2050 m. pasiekti poveikio klimatui neutralumą Europos Sąjungoje. Šiuo tikslu buvo sukurtas planas – Žaliasis kursas, kuris orientuotas ne tik į opią problemą kaip oro taršos mažinimą, bet ir atkreipiamas dėmesys į tvarumą ir į konkurencingą ekonomiką efektyviai panaudojančią išteklius, spartesnį perėjimą prie žiedinės ekonomikos, dėl ko iš esmės būtų pakeistos įmonių investicijų strategijos ir skiriamas didesnis dėmesys inovatyvių technologijų diegimui, ypatingą dėmesį skiriant investicijų į švaresnes technologijas augimui. Griežtėjant aplinkosauginiams reikalavimams pramonės sektoriai, pasižymintys dideliu į aplinką išmetamų teršalų kiekiu, gali susidurti su dideliais finansiniais iššūkiais, o jiems išspręsti bus reikalingas motyvacinis instrumentarijus, kad būtų pereita prie mažai teršalų į aplinką išskiriančių technologijų ekonomikos. Šiame kontekste svarbus taršą mažinančių investicijų augimo skatinimas, tačiau vis dar nėra aišku, kas iš tiesų skatina ir lemia taršą mažinančių investicijų augimą. Pagrindinių veiksnių, lemiančių investicijų į švaresnes technologijas augimą, nustatymas bei pačių investicijų tendencijų tyrimas gali padėti pagerinti vyriausybės ir regioninę politiką šioje srityje ir reikšmingai prisidėti siekiant aplinkosauginio veiksmingumo tikslų. Todėl šio tyrimo tikslas – atlikti investicijų į švaresnes technologijas bei jas lemiančių veiksnių vertinimą makroekonominiame lygmenyje. Tyrimu siekiama, atlikus investicijų į švaresnes technologijas bei jas lemiančių veiksnių analizę, identifikuoti esminius investicijų į švaresnes technologijas veiksnius.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2021-03-15
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2021-04-26)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2021-06-08) 75.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 1 770,14 Eur
Prašoma finansavimo suma: 1 770,14 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2021-08-31
Sutarties pasirašymo diena: 2021-07-05
Sutarties galiojimo pabaiga: 2021-09-30
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
1 770,14 1 770,14 1 770,14 1 770,14

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-06 07:57

Susiję įrašai