BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Organiško veido kremo su "Salix" purpurea "Gracilis" žievės ekstraktu prototipo (bandomosios versijos) sukūrimas ir tobulinimas

Nr. 01.2.1-MITA-T-852-01-0202

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas UAB Kosmetikos tyrimų centras
Savivaldybė
Priemonė INOSTARTAS
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas 01.2.1-MITA-T-852-01

Šiuo metu pastebimas išaugęs rinkos poreikis trumpų sudėčių odos priežiūros produktams, bei didelės augalinių ekstraktų panaudojimo galimybės kosmetikos produktų gamybai, tai skatina kurti naujus, ekologiškos sudėties produktus, orientuotus į sveiką odos išvaizdą. Vilniaus universitetas atliko tyrimą dėl Lietuvoje augančių augalų panaudojimo kosmetikos gamyboje ir maceracijos metodu buvo išgautas karklo Salix Purpurea Gracilis žievės ekstraktas. Ištyrus gautą ekstraktą ir atlikus chromatografinę analizę buvo pastebėta, jog augale yra sukaupta antiuždegiminės medžiagos salicino, kuris yra naudojamas vaistinės kosmetikos priemonėse ir veikia kaip antibakterinė medžiaga, valanti poras ir šalinanti spuogus bei odos sudirgimus. Atsižvelgiant į tai, jog rinkoje nėra organišką sudėtį turinčių koncentruotų veido priežiūros produktų su karklo Salix purpurea ,,Gracilis" žievės ekstraktu, nusprendėme sukurti naują, rinkoje analogų neturintį veido kremą, kuris pasižymėtų ekologiška sudėtimi, tiktų net ir jautrią veido odą turintiems vartotojams, taip pat padėtų išspęsti tokias veido odos problemas, kaip aknė, veido odos bėrimai ir padėtų reguliuotų sebumo išsiskyrimą. Veido kremo formulė būtų inovatyvi dėl savo minimalistinės sudėties ir naujo ekstrakto panaudojimo. Pats produktas turės unikalumą, nes bus sukurtas iš Lietuvoje užaugintos žaliavos ir iš jos išgauto ekstrakto. Pagaminta produkcija tikima būtų paklausi ne tik Lietuvoje, tačiau ir pasaulinėje rinkoje, kadangi švarūs organiški produktai yra tai, kur krypsta visa grožio industrija. Norimo naudoti ekstrakto veiksmingumą įrodo atliktas tyrimas su savanoriais, kurio metu nustatytas teigiams salicino, esančio karklo žievės ekstrakto sudėtyje, poveikis problemiškai veido odai (75 % respondentų pastebėjo teigiamą efektą), tuo tarpu placebo produktus gavę tyrimo dalyviai teigiamo efekto nepastebėjo. Tai patvirtina, jog sukurtas veido odos kremas būtų veiksmingas ir inovatyvus odos priežiūros produktas.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2021-01-06
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Ne (2021-03-26)
2. Naudos ir kokybės vertinimas
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 51 633,12 Eur
Prašoma finansavimo suma: 41 306,50 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai