BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Oro srauto panaudojimo vištų mėšlo pagrindu gautų minimalios koncentracijos H2Sbiodujų technologijos ir proceso efektyvumo didinimo moksliniai tyrimai

Nr. 01.2.1-MITA-T-851-02-0256

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas MB Verslo ikona
Savivaldybė
Priemonė INOČEKIAI
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas 01.2.1-MITA-T-851-02

MB “Verslo Ikona” nuosekliai vysto vištų mėšlo fermentacijos biodujų jėgainės produkto prototipą. Projektuojant gamybinės technologijos koncepciją, pavyko sumažinti fermentacijos proceso metu susidarančios atliekos kiekius. Atlikus išsamius mokslinius tyrimus, pagal projektą “ Nr. 01.2.1-MITA-T-851-02-0193” buvo nustatyta, kad įmanoma adaptuoti fermentacijos procesą prie didelio amonio azoto koncentracijos kiekio bioreaktoriuje išvengiant proceso inhibicijos fenomeno. Projekto eksperimentinių veiklų vykdymo metu nustatyta, kad biodujų kokybinė sudėtis fermentacijos metu ir adaptacijos prie pasikeitusių sąlygų metu kinta. Ypatingas dėmesys buvo atkreiptas į vandenilio sulfido (H2S) kiekį ir susidarymo dinamiką biodujose. Nustatyta, kad didėjant acto rūgšties kiekiui biodujose, pastebimi H2S dujų padidėjimai biodujose: nuo vidutiniško 500 ppm iki 10 000 ppm ir daugiau. Tokias dujas panaudoti kogeneracijai tampa sudėtinga dėl keliamos kogeneracinio bloko susidėvėjimo rizikos. Išvalyti biodujas nuo H2S priemaišų brangiai kainuoja, skaičiuojama, kad technologiškai sumažinus H2S kiekį iki <500 ppm biodujose, būtų galima vidutiniškai dujų valymo sąnaudų sutaupyti 37-45 tūkstančius eurų per metus. Projekto tikslas - sumažinti kuriamos koncepcijos prototipo projektuojamą dujų išvalymo nuo H2S komponentų savikainą ištiriant ir įgalinant biomasės paruošimą aeruojant strategijas paruošiamoje biomasėje ir fermentuojamoje biomasėje (reaktoriuje).


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2021-01-18
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Ne (2021-03-17)
2. Naudos ir kokybės vertinimas
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 46 826,00 Eur
Prašoma finansavimo suma: 32 778,20 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai