BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Studentų mokslinės kompetencijos ugdymas sveikatos teisėje, analizuojant pacientų patirtos žalos kompensavimo teisinius klausimus (ZAPPA)

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-22-0359

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Lietuvos teisės institutas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-22

Pastaruoju metu pacientų patirtos žalos kompensavimo teisiniai klausimai tampa vis aktualesni. Visų pirma, tai neseniai Lietuvoje įsigaliojusio „žalos be kaltės“ modelio reguliavimo pasekmė. Nemažesnę įtaką tam daro ir pasaulį dėl COVID-19 pandemijos ištikusi sveikatos sistemų krizė, dėl kurios netinkamo suvaldymo gimė netgi idėja, jog ES imtųsi harmonizuoti šią sritį. Projekto metu bus siekiama prisidėti prie pacientų patirtos žalos kompensavimo reguliavimo mokslinės analizės, o tai pat bus paskatintas jaunųjų tyrėjų įsitraukimą į sveikatos teisės vystymą.Tyrimo tikslas – nustatyti pacientų patirtos žalos atlyginimo reglamentavimo ES ir skirtingose jos valstybėse narėse sąlyčio taškus bei įvertinti ES kompetenciją šios srities harmonizavime.Tyrimo metu planuojama: (i) surinkti informaciją apie ES valstybių narių (tarp jų ir Lietuvos) žalos, sukeltos sveikatos įstaigose, kompensacijų teisinį reguliavimą bei jo taikymo praktiką; (ii) palyginti ES valstybių narių pacientų patirtos žalos atlyginimo reguliavimą ir / ar jo taikymo praktiką bei nustatyti jų sąlyčio taškus; (iii) nustatyti, ar ES turi kompetenciją harmonizuoti pacientų patirtos žalos klausimą; (iv) pateikti mokslines įžvalgas ir vertinimą.Siekiant nustatyti pacientų patirtos žalos atlyginimo reglamentavimo ES ir skirtingose jos valstybėse narėse sąlyčio taškus bei įvertinti ES kompetenciją šios srities harmonizavime, bus atliekama mokslinių straipsnių, aktualios teismų praktikos bei įstatymų ar jų projektų analizė, o, esant poreikiui, jaunoji tyrėja sieks gauti papildomos informacijos interviu su sveikatos teisės specialistais metu.Projekto pabaigoje bus parengta mokslinės veiklos ataskaita ir ta tema perskaitytas pranešimas Lietuvos mokslo tarybos rengiamoje studentų konferencijoje.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2020-08-03
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2020-09-15)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2020-10-08) 86.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 904,57 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 904,57 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2021-04-30
Sutarties pasirašymo diena: 2020-11-03
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 904,57 2 904,57

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-12-03 07:48

Susiję įrašai