BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Tiksliniai tyrimai panaudoto branduolinio kuro šalinimo giluminiame atliekyne molingoje formacijoje technologijos ir saugos pagrindimui

Nr. 01.2.2-LMT-K-718-01-0001

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Lietuvos energetikos institutas
Savivaldybė Kauno miesto
Priemonė TIKSLINIAI MOKSLINIAI TYRIMAI SUMANIOS SPECIALIZACIJOS SRITYJE
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas 01.2.2-LMT-K-718-01

Projekto tikslas – atlikti tikslinius tyrimus, kurių rezultatai leistų pademonstruoti panaudoto branduolinio kuro (PBK) šalinimo molingoje formacijoje plieniniuose konteineriuose ir ilgaamžių radioaktyviųjų atliekų (RA) šalinimo Lietuvoje technologijų saugą panaudojant inovatyvius tyrimo metodus. Projekto tikslas bus pasiektas atlikus kompleksinius atliekyno raidos ir radionuklidų sklaidos tyrimus naudojant LEI Branduolinės inžinerijos laboratorijoje turimą superkompiuterį ir specializuotus modeliavimo įrankius. Numatomi rezultatai: • Apibrėžta galima atliekyno molingoje formacijoje koncepcija, identifikuotos inžinerinių ir gamtinių barjerų saugos funkcijos, galimi šalinimo sistemos raidos scenarijai. Atlikus skaitinį modeliavimą nustatytos RBMK-1500 PBK bei ilgaamžių RA (taip pat apšvitinto grafito) šalinimui atliekyne svarbios radiologinės charakteristikos ir jų neapibrėžtumai; • Sukurtas algoritmas atliekyno saugos vertinimui svarbių radionuklidų atrankai ir pritaikymas RBMK-1500 PBK ir ilgaamžių RA (taip pat apšvitinto grafito) atveju; • Nustatytos šilumos išsiskyrimo iš RBMK-1500 PBK ir dujų susidarymo dėl plieninių PBK konteinerių korozijos charakteristikos, išvystyti šilumos ir dujų pernašos konceptualūs, matematiniai ir skaitiniai modeliai ir nustatyti šilumos ir dujų sklaidos atliekyno inžineriniais bei gamtiniais barjerais dėsningumai, poveikis atliekyno barjerų veiksmingumui, pateikta rekomendacija tunelių ir konteinerių išdėstymui atliekyne; • Sudaryti konceptualūs, matematiniai ir skaitiniai radionuklidų sklaidos iš RBMK-1500 PBK ir specifinių ilgaamžių RA (taip pat ir grafito) vertinimo modeliai atliekyno molingoje formacijoje inžineriniais ir gamtiniais barjerais. Atlikus modeliavimą nustatyti saugos pagrindimui svarbių radionuklidų sklaidos iš atliekyno dėsningumai, kurie sudarys mokslinį pagrindą priimant sprendimus dėl geologinės formacijos ir giluminio atliekyno koncepcijos parinkimo bei saugos pagrindimo.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-06-23
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2017-11-20)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Ne (2017-11-20) 38.80
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 611 611,38 Eur
Prašoma finansavimo suma: 501 399,00 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00 0,00 0,00 0,00

Susiję įrašai