BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Tvarios augalinės dangos vertikalaus modulinio formavimo principai urbanizuotai aplinkai ryškaus sezoniškumo sąlygose (Žaliosios kolonos)

Nr. 01.2.2-LMT-K-718-01-0034

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė Vilniaus miesto
Priemonė TIKSLINIAI MOKSLINIAI TYRIMAI SUMANIOS SPECIALIZACIJOS SRITYJE
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas 01.2.2-LMT-K-718-01

Nacionalinės sveikatos organizacijos duomenimis 2014 m. daugiau kaip pusė planetos gyventojų (54 %) gyveno urbanizuotose miestų teritorijose, o Lietuvoje apie 2/3 visų šalies gyventojų. Ekologinis (žaliasis, tvarusis) urbanizmas tampa plačiai priimtinas šiuolaikinių miestų planavime ir modernioje architektūroje. Projekte spręsime tvarių augalinių dangų sukūrimo problemą vertikaliuose moduliuose sudėtingose Lietuvos klimatinėse sąlygose, kurioms būdingas ryškus sezoniškumas ir atšiauri žiema (vidutinė temperatūra siekia -5 C, ekstremalios temperatūros iki -20 C ar net -30 C). Tirsime vietinių augalų rūšių bei introdukuotų ir kultūrinės kilmės augalų rūšių ir veislių bioekolginio tvarumo ir plastiškumo savybes. Augalai bus išbandyti unikalioje vertikalių kolonų sistemoje, kurią sudaro 227 elementai užimantys apie 500 m2 bendro vertikalus ploto, ši konstrukcija buvo sukurta VU Botanikos sode 2016 metais. Projekte naudosime augalų dangos fenotipinio vertinimo metodus, tirsime šaknų sistemos tvarumą, taikysime molekulinius DNR metodus augalų rūšių barkodavimui ir papildysime molekulinės taksonomijos žinias, išbandysime sumedėjusių augalų rūšių sodmenų mikorizavimą, gilinsimės į augalų alelopatinės sąveikos dėsningumas. Mūsų planuojamas projektas leis sukurti naują augalų panaudojimo urbanistinėms reikmėms technologiją, pagrįstą biologinės įvairovės išsaugojimu ir atitinkančią agrobiologinių išteklių tvarumo principus, tinkamą Lietuvos ir kitų Šiaurės rytų reginio šalių klimatinėms sąlygoms.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-06-30
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2017-11-20)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Ne (2017-11-20) 55.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 540 114,85 Eur
Prašoma finansavimo suma: 540 114,85 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00 0,00 0,00 0,00

Susiję įrašai