BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Europos burės

„Europos burių“ 2018 projektų rinkimai

Jau dešimtą kartą Finansų ministerija organizuoja geriausių Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų – „Europos burių“ – rinkimus ir apdovanojimus. ,,Europos burių“ rinkimais siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausią vertę žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei duodančius Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamus projektus.

Burės – Europos Sąjungos struktūrinių investicijų, suteikiančių galimybę judėti pirmyn, kurti gražesnį, patogesnį gyvenimą kiekvienam iš mūsų, skatinti inovacijas, darbo vietų kūrimą, ekonomikos augimą, sparčiai gerinti sąlygas dirbti ir investuoti Lietuvoje, simbolis.

Šiais metais siekiame atkreipti dėmesį į didžiausią pridėtinę vertę turinčius, inovatyviausias idėjas įgyvendinančius projektus, kuriančius šiuolaikišką aplinką, suteikiančius galimybę augti projektus.

Kviečiame Jus balsuoti ir rinkti pažangiausius ir aktualiausius 2014-2020 ES fondų projektus! Balsavimas vyks iki balandžio 27 d.

Balsavimas

Už investicijas į žmogų

„Lyderių laikas“

ŠMM Švietimo aprūpinimo centras

Projektas „Lyderių laikas 3“ – nacionalinė iniciatyva, skirta visiems švietimo bendruomenės nariams: nuo mokytojų, moksleivių, tėvų iki savivaldybių administracijų darbuotojų. Projekto metu vyksta mokymai, kuriamas profesionalios švietimo lyderių savitarpio pagalbos tinklas, kuriama lyderystės mokymų ir studijų programa, plečiamos bendradarbiavimo ir mokymosi galimybės. Viskas tam, kad būtų ugdomi lyderystės įgūdžiai ir jauni žmonės augtų įkvėpti savo pačių galimybėmis.

„Integrali pagalba į namus Alytaus mieste“

VšĮ Alytaus poliklinika

Slaugantiems namuose neįgalų ar sunkiai sergantį žmogų sudėtinga išlikti darbo rinkoje ir gyventi visavertį gyvenimą. Alytaus miesto poliklinikoje, pasinaudojus Europos Sąjungos investicijomis, buvo sukurta slaugos pagalbos sistema: medicinos pagalba sergantiesiems teikiama jų namuose. Projekto metu sukurta beveik pusšimtis darbo vietų, surengti mokymai ir konsultacijos darbuotojams bei slaugantiems sergančiųjų šeimos nariams, kurie gali lengviau atsipūsti, rasti daugiau laiko mokytis ir dirbti.  

ESF ir JUI finansuojamas projektas "Atrask save"

Lietuvos darbo birža prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Projekto „Atrask save“ dalyviai – niekur nedirbantys ir nesimokantys 15–29 m. jauni žmonės, kuriems suteikiama galimybė įgyti profesinių įgūdžių, motyvacijos ir gebėjimų įsilieti į visuomenę bei darbo rinką. Tam, kad pažintų save, jauni žmonės atlieka įvairius testus ir susigrąžina norą būti naudingi visuomenei: jiems suteikiamos realios galimybės dirbti, mokytis, savanoriauti. Tokiu būdu jaunuoliai grįžta į visuomenę ir tampa savarankiškais, visaverčiais jos nariais.

„Kompleksinių paslaugų teikimas bendruomeniniuose šeimos namuose“

Viešoji įstaiga „Edukacija kitaip“

Šis projektas atviras bet kurio amžiaus visuomenės nariams – nuo 7 m. amžiaus vaikų iki pačių vyriausių. Įvairios veiklos, kuriose tėvai ir vaikai, seneliai, bičiuliai ir kaimynai mokosi susikalbėjimo ir tarpusavio supratimo, ypač naudingas jautrių socialinių grupių nariams, stokojantiems socialinių įgūdžių ar psichologinės paramos. Jo metu rengiamos dirbtuvės, laisvalaikio užsiėmimai, netgi teikiamos profesionalaus psichologo konsultacijos. Visa tai stiprina ne tik stiprina šeimų ryšį, bet ir kaimynų bendruomenes.

Už inovatyvius sprendimus

„Sveikatos rizikos profilio vertinimo ekspertinė sistema“

UAB „Kvantas“

Panaudoję ES investicijų lėšas, UAB „Kvantas“ sukūrė visame pasaulyje analogų neturinčią sveikatos būklės stebėjimo sistemą, tiesiogiai jungiančią medikus su pacientais. Sistema sukurta naudojant skaitinio ir dirbtinio intelekto technologijas: pacientams dėvint bio-sensorinius įrenginius realiu laiku gaunami duomenys apie jų sveikatos būklę. Taip medikai gali žmogaus sveikatos situaciją ne tik stebėti, bet ir teikti rekomendacijas, tam, kad kuo greičiau taptume sveikesni!

„Skystų organinių trąšų, naudojant inovatyvias kavitacijos technologijas ir įrangą bei įvairias organines medžiagas, prototipų sukūrimas ir jų tyrimai“

UAB „Biodinamika“

UAB „Biodinamika“ ES investicinėmis lėšomis įdiegė inovatyvias technologijas, padedančias gaminti ekologiškus skystų organinių trąšų produktus, reikalingus žemės ūkiui. Jos padeda atkurti dirvožemio derlingumą, mažinti auginamos produkcijos savikainą ir užtikrinti sveikesnį bei gausesnį derlių. Be to, tokie trąšų produktai yra draugiški aplinkai: apsaugo nuo taršos vandens telkinius, ežerus, upes ir Baltijos jūrą.

„Pastatų šiltinimas purškiamu putų poliuretanu“

UAB „Apsipučiam“

Tam, kad namuose būtų šilta, reikia rinktis ne tik tinkamas būsto šiltinimo medžiagas, bet ir technologijas. Pasinaudoję ES investicinių fondų lėšomis „UAB Apsipučiam“ įsigijo modernią, mobilią įrangą, su kuria šiltinimo medžiagą gamina vietoje ir užpurškia poliuretaną be papildomų klijų ar laikiklių. Nuo šiol įmonė gali teikti paslaugas bet kurioje šalies vietoje ir užtikrinti aukštą šiltinimui naudojamų medžiagų kokybę.

„Fotoaktyvių sluoksnių ir darinių kūrimas ir tyrimas fotovoltaikai“

BO „Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras“

Atsinaujinantys energijos šaltiniai – viena aktualiausių temų stebint klimato kaitos ir globalinio atšilimo padarinius. Projekto vykdytojai, naudodamiesi ES investicinėmis lėšomis, ieško inovatyviausių energetikos sprendimų. Šiuo metu kuria pigius ir efektyvius, perspektyviausios ir labiausiai aplinką tausojančios – saulės energijos – elementus.

Už šiuolaikiškos aplinkos kūrimą

„Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargždų mieste“

Klaipėdos rajono savivaldybės administracija

Pasitelkę ES investicijas gargždiškiai apleistą pelkėtą teritoriją pavertė gražiausiu mieste laisvalaikio parku, o seną, apleistą daugiaaukštį savivaldybės garažą – jaunimui skirtomis kūrybinėmis erdvėmis. Parkas tampa traukos vieta įvairaus amžiaus žmonėms: čia įrengta stacionari scena su žiūrovų suoleliais, šokių, tinklinio, riedutininkų, treniruoklių aikštelės, restauruotas takas, įrengtas apšvietimas; kūrybinėse erdvėse auga ir skleidžiasi jaunų žmonių talentas, o veiklas papildo ir organizuoja projekto metu įkurtas Atviras jaunimo centras.

„Elektrėnų marių pakrančių, paplūdimio ir daugiabučių namų kiemų sutvarkymas, įrengiant bendruomeninę, aktyvaus laisvalaikio infrastruktūrą“

Elektrėnų savivaldybės administracija

Neatrastos Elektrėnų marios tampa gražiausiu miesto objektu – tvarkoma marių teritorija ir gyvenamoji aplinka daugiabučių kiemuose. Pastatyta pontoninė prieplauka su apšvietimu, sutvarkytos pakrantės prieigos, daugiabučių kiemuose įrengtos vaikų žaidimų aikštelės – tam, kad miesto gyventojams būtų gera savo mieste, o atvykusiems – dar gražiau šviestų Elektrėnų žiburiai!

Už suteiktas galimybes augti

„Specialiosios paskirties transporto priemonių serviso paslaugų plėtra“

UAB „KMT“

Su ES investicijomis UAB „KMT“ stipriai išplėtė savo veiklą, užpildė atsiradusį specialiosios paskirties transporto priemonių kėbulų projektavimo, surinkimo bei serviso paslaugų poreikį. Įmonės, įsigijusios produkcijos, gali efektyviau, sparčiau ir tvariau vykdyti savo veiklą. Sėkmingą projekto veiklą įrodo ir išaugęs darbuotojų poreikis: sukurtos naujos darbo vietos didina Lietuvos konkurencingumą ir pramonės plėtrą.

„Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Jau daugiau nei 110 tūkst. vaikų išbandė menines, mokslines, technines, pilietines, sportines ir kt. veiklas įvairiuose būreliuose ir edukacinėse programose. „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ užtikrina paslaugų prieinamumą, įvairovę, Lietuvos vaikų užimtumą ir kasdienį tobulėjimą. Mes padedame augti sveikiems, smalsiems ir kūrybingiems!

„Pažangios LEAN metodologijos taikymas mokyklų demokratinių procesų tobulinimui ir mokinių pasiekimų gerinimui“

Kauno Aleksandro Puškino gimnazija

Projekto dalyviams itin aktualu ieškoti inovacijų, taikyti pažangią ir vertingą patirtį, galinčią padidinti mokinių motyvaciją, mokytis gerinti pasiekimus ir stiprinti pasitenkinimo mokykla ir mokymuisi jausmą. Bus diegiama inovatyvi, pažangi, dar Lietuvos mokyklose netaikyta „Lean in Team“ metodologija. Sieksime pritaikyti Danijos pažangią ir vertingą patirtį. Projekto naudą įžvelgsime mokinių matematikos pasiekimuose, demokratinio mokyklos gyvenimo pokyčiuose, sustiprėjusioje vertinimo kultūroje, aktyvesniu tėvų įsitraukimu į ugdymo procesą.

UAB „Lazerinės dermatologijos plėtra“

UAB „Sapiegos klinika“

3-aisiais įmonės gyvavimo metais susidūrėme su iššūkiu plėstis. Atsakingas požiūris į mediciną bei noras pasiūlyti pačias inovatyviausias, tausojančias organizmą lazerines technologijas dermatologijos srityje lėmė vis didėjantį pacientų skaičių.

Su Europos Sąjungos fondų pagalba mūsų klinika galėjo įsigyti patalpas, esančias šalia esamos klinikos ir taip dvigubai išplėsti savo teikiamų paslaugų apimtis. Dabar mūsų paslaugos tampa prieinamesnės didesniam kiekiui žmonių, papildomai kuriamos darbo vietos, gydytojams bei gydytojams-rezidentams suteikiamos puikios galimybės pažinti ir tobulėti lazerinės medicinos srityje.

Už įdomiausią smulkaus verslo projektą

„Namai be gliuteno“

UAB „Namai be gliuteno“

Šiandien ženkliai daugėja alergiškų ir gliuteno netoleruojančių žmonių (ypatingai vaikų karta), jiems esame didžiulis išsigelbėjimas. Mūsų kepyklėlė pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvoje, kur visa produkcija yra be gliuteno ir laktozės. Po vienu stogu rasite ne tik kepyklėlę, krautuvėlę, bet ir kavinukę. Siūlome nuo duonos, keksų iki tortų. Ne ką menkesnė pasiūla laukia ir veganų.

Mes tikime sveikesne karta ir tiesiogiai prie to prisidedame. Norėdami padėti smulkiesiems verslininkams ir populiarinti sveikas idėjas, prekiaujame beveik vien kokybiška, atrinkta lietuviška produkcija, rankų darbo gaminiais. Be to, produkciją siunčiame į visus Lietuvos miestus, nemaža klientų dalis mūsų kepiniais lepina ir svetur gyvenančius artimuosius.

„Inovatyvus judesio treniruoklis“

UAB „Vildoma“

Lietuvoje ir visame pasaulyje yra daugybė neįgaliųjų. Mes sukūrėme ir pagaminome prototipą – įrangą, skirtą judėjimo negalią patiriančiam žmogui lavinti judesius ir eiseną, artimus prigimtiniams. Įranga – mechaninė robotizuota sistema, atliepianti šiuolaikinės reabilitacijos bei neįgaliųjų sveikatinimo programų, poreikį negalią patiriančiam žmogui pačiam aktyviai, sąmoningai ir valingai dalyvauti kūno judesių lavinimo procese. Įrangos konstrukcija remiasi UAB „Vildoma“ inžineriniais sprendimais ir patentuotais išradimais.

Atlikti moksliniai tyrimai patvirtino, kad inovatyvus judesio treniruoklis turi teigiamos įtakos judėjimo negalią patiriančių ligonių judesių, ypatingai susijusių ėjimu, raumenų jėgai ir tonusui, stambios motorikos funkcijoms, mobilumo efektyviam lavinimui, nueinamam atstumui, savarankiškumo ugdymui.

„HARMMAN“

UAB „Ziela“

Besaikis vartojimas, ilgas apsipirkinėjimo procesas nebūtinas, kad bet kurio amžiaus, figūros vyras visada atrodytų tinkamai ir kitaip: paprasta to pačio rūbo transformacija iš formalios eilutės į kasdienę, ilgalaikės tendencijos, moderniai integruoti senoviniai baltų simboliai daro asmenį išskirtiniu bei programuoja sėkmei, laimei. Visa tai apie įmonę „Harman“, siuvančią marškinėlius, džinsus, paltus ir pan. „Harman“ rūpi kokybė, o ne kiekybė, todėl esame prieš besaikį vartojimą. Dėl šios priežasties mūsų kolekcijos yra riboto tiražo ir kiekvienas rūbas yra sukurtas taip, kad derėtų tarpusavyje.

Už aktyvų viešųjų aptarimų vykdymą

Klaipėdos miesto savivaldybė

Klaipėdos miesto savivaldybė, rengdama planavimo ir strateginius projektus, visada siekia miesto gyventojus įtraukti į rengimo procesą. 2017-aisias daug dėmesio skirta Klaipėdos darnaus judumo mieste plano (DJMP) renginiams. DJMP yra susijęs su žmonių įpročių keitimu, aktuliausių miestiečiams priemonių parinkimu ir įgyvendinimu, tad praėjusiais metais buvo suorganizuoti net 9-i renginiai, skirti visuomenei. Formuluojant plano viziją ir sprendinius organizuotos interaktyvios diskusijos, darbas grupėse, atliktos apklausos, rengti eksperimentai, išbandant esamą miesto infrastruktūrą probleminėse miesto vietose. Renginių dalyviai turėjo progą susipažinti su darnaus judumo principais, jų nauda aplinkos kokybei mieste ir gyvenimo būdui.

Gyventojų įtraukimas į DJMP rengimo procesą padėjo suprasti jų lūkesčius, mieste vyraujančias problemas, pasirinkti reikalingiausius sprendimo būdus. Numatytos plano priemonės padės pasiekti miesto DJMP vizijos: „Klaipėda – sveikas ir aplinkai draugiškas, greitas ir patogus miestas“. O plano rengimo procesas jau padėjo populiarinti darnaus judumo principus.

Valstybinė mokesčių inspekcija

Kuriant naujas paslaugas i.SAF ir i.VAZ posistemiuose, būsimus vartotojus – verslo atstovus, VMI subūrėme į bendrą projekto grupę ir nuolat kvietėme atvirai diskusijai. Projektų vystymo eigoje jų (šios grupės) dėka buvo aktualizuojami svarbiausi iššūkiai, su kuriais susiduria verslas, o reikiami pakeitimai įgyvendinami atsižvelgiant į verslo praktiką, pateiktus siūlymus. Šis nuolatinis bendravimas padėjo ne tik tobulinti verslui skirtas paslaugas – sukurtas pagrindas tolimesniam bendradarbiavimui.

Neringos savivaldybė

Įprasta manyti, kad mažose savivaldybėse visi viską žino, todėl savivaldybės organizuojami renginiai niekam neįdomūs. Neringos savivaldybė, organizuodama Europos Sąjungos investicijomis finansuojamų projektų viešuosius aptarimus, bandė šiuos susiformavusius mitus sugriauti bei suteikti galimybę bendruomenei išsakyti savo nuomonę, įsitraukti į projektų įgyvendinimą ir jų veiklas. Nors pirmieji projektų viešieji aptarimai buvo vertinami šiek tiek skeptiškai, tačiau nenuleidome rankų ir mokėmės, kaip surengti kuo patrauklesnį ir naudingesnį susitikimą. Pastebėjome, kad su kiekvienu organizuojamu viešuoju aptarimu susidomėjimas ir dalyvių skaičius auga, gaudavome ir daugiau siūlymų, vertinimų. Šie aptarimai buvo naudingi ir savivaldybės darbuotojams, kurie susitikimų metu galėjo geriau suprasti bendruomenės poreikius ir lūkesčius, skatino ieškoti naujų būdų, kaip kokybiškiau parengti projektus, kad jie iš tiesų kurtų pridėtinę vertę. Tai skatino tobulėti ir mus pačius. Neringos savivaldybė  nusipelno apdovanojimo ne tik už pastangas tapti atviresne ir įsiklausančia į visuomene, bet ir sustiprintą abipusį ryšį su bendruomene – juk tai ir yra vietos savivaldos esmė.

Panevėžio savivaldybė

Panevėžio darnaus judumo planas (DJP) buvo rengiamas keliais etapais. Panevėžio gyventojai buvo pakviesti į net 9-is renginius ir 2-i ekskursijas. Jų metu gyventojai turėjo progą išsakyti savo pasiūlymus, lūkesčius, aptarti galimus pokyčius mieste. Didelis dėmesys skirtas: probleminėms gatvių atkarpoms, susikirtimams, trūkstamoms jungtims. Viešieji susitikimai (kurių laikas buvo parinktas pagal komiteto  ir gyventojų pasiūlymus) vyko Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje. Ši vieta strategiškai patogi, be to, patekimas į pastatą yra pritaikytas žmonėms su judėjimo negalia. Viešųjų aptarimų metu panevėžiečiai ne tik galėjo sužinoti, kaip Europos Sąjungos investicijos keičia jų aplinką, bet ir pateikti savo pasiūlymus į ką būtų galima atsižvelgti ateityje.

Už Baltijos jūros regiono stiprinimą

„Parama ilgalaikiams bedarbiams“

Nacionalinė užimtumo agentūra, Latvija

Bene didžiausią socialinės atskirties riziką patiria tie, kurie ilgą laiką (metus ar ilgiau) nesusiranda darbo. Jiems itin sunku integruotis į visuomenę, atgauti pasitikėjimą savo jėgomis ir norą vėl kurti savo gyvenimą. Būtent tokiems pažeidžiamiems žmonėms skirtas projektas „Parama ilgalaikiams bedarbiams“, skirtas skatinti ilgalaikių bedarbių integraciją į visuomenę, tinkamą pasiruošimą ir  grįžimą į darbo rinką. Jis skirtas padėti tiems, kurie 12 ar daugiau mėnesių yra bedarbiai arba kovoja su priklausomybėmis, kurios trukdo susirasti darbą.

„Jaunimo galimybių vystymas naudojant SPIN programą“

Ne pelno siekianti organizacija „SPIN“, Estija

Programa „SPIN“ skirta jauniems žmonėms, gyvenantiems pavojinguose rajonuose, pasižymintiems aukštu nusikalstamumu, elgesio bei mokymosi problemomis. Sudominus jaunuolius futbolo treniruotėmis, kurias veda geriausių futbolo komandų treneriai, buvo vykdomos ir įvairios išsilavinimo bei asmeninio tobulėjimo veiklos, o prie programos prisijungė partneriai iš pačių įvairiausių visuomenės sričių.

Per tris programos metus programoje dalyvavo 552 paaugliai ir 20 mokyklų. Pastebimai pagerėjo ne tik programoje dalyvavusių jaunuolių elgesys, savikontrolė, akademinės žinios, bet ir sumažėjo impulsyvaus elgesio proveržiai, noras veltis į rizikingas situacijas.

Šis projektas neliko nepastebėtas tarptautiniu mastu: 2017 m. gegužės mėn. UEFA Foundation for Children nominavo „SPIN“ kaip vieną iš geriausių Europos programų, kurios pasitelkdamos futbolą keičia labiausiai socialiai pažeidžiamų vaikų gyvenimus.

„Baltijos jūros miestų Akseleratorių programa (Accelerator)“

Panevėžio mesto savivaldybės administracija

 „Baltijos jūros miestų Akseleratorių programa“ – tai platforma, kurioje dalyvauja viešojo ir privataus sektoriaus organizacijos bei institucijos, tiriančios ir kartu kuriančios novatoriškas idėjas, susijusias su vietos vandentvarkos iššūkiais ir tvarumo tikslais. Kartu mes siekiame plėtoti naujas augimo galimybes bei kurti patrauklias bendruomenes piliečiams ir verslui.

Kartu su kitomis Baltijos jūros šalimis (Lenkija, Švedija, Alandų salomis), Panevėžio miesto savivaldybė, remiami Zenstrom labdaros fondo „Race for the Baltic“ išreiškė iniciatyvą dėti visas pastangas gerindama Baltijos jūros aplinkos būklę ir bendruomenės subalansuotą plėtrą.

„Šiaurės ir Baltijos jūros regionų jungtis (NSB CoRe)“

Kauno rajono savivaldybės administracija

Šio projekto tikslas - gerinti krovinių ir keleivių transportavimo sistemą Rytinėje Baltijos jūros regiono dalyje. Pagrindinis dėmesys skiriamas planavimo dokumentams ir sprendiniams, reikalingiems sėkmingam ir optimaliam europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ panaudojimui. Tai ne tik skatina ekonomikos augimą regione, bet ir sustiprina tarpregioninį bendradarbiavimą tarp Baltijos jūros regiono valstybių.

„Hazard“

VĮ „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“

Klaipėdos uoste sukurta ir įdiegta moderni skaitmeninė pavojingųjų ir aplinką teršiančių krovinių kontrolės informacinė sistema. Tai vieninga informacinė platforma, kurioje susisteminta visa informacija, apie uoste kraunamus krovinius, jų rūšis, pavojingumą, realiu laiku matomi visų uoste esančių meteo ir oro taršos stotelių duomenys, pateikiama aiški informacija apie uoste esančių priešgaisrinių hidrantų ir sklendžių išdėstymą. Ši sistema skaitmeniniu pavidalu leidžia matyti visą Klaipėdos uostą kaip ant delno, todėl bet koks taršos nuokrypis ar įvykusi galima avarija yra akimirksniu fiksuojama ir matoma, informacija operatyviai perduodama atsakingiems asmenims ir institucijoms. 

Už proveržį į užsienio rinkas

„CHOCOLATE NAIVE“

UAB „Mulate“

„Chocolate Naive“ - tai vieni inovatyviausių pasaulyje šokolado gamintojų, garsinančių Lietuvos ardą 20 skirtingų pasaulio šalių ir gaminančių šokoladą nuo kakavos pupelės iki plytelės. Dvi didžiausios eksporto rinkos - JAV ir Japonija. Daugiau nei 20 tarptautinių apdovanojimų už kokybę susižėrusių gamintojų produkcija prekiauja tokios prestižinės vietos, kaip Fortnum & Mason, Wholefoods, Harvey Nichols, Muji ar Dean&Deluca.  „Chocolate Naive“ dėka Lietuvos vardas yra linksniuojamas, kaip šalies, kuri gamina geriausią rūšinį šokoladą pasaulyje. „Nieko nekopijuojame ir kuriame savo unikalų projektą, kuris bus nepavaldus laikui ir eis iš kartos į kartą, kaip geriausi šampano ar konjako namai“, - sako gamintojai.

„Eksporto galimybės“

UAB „Litamilk“

„Litamilk“ tiekia pieno ir jo produktų ingredientus pieno pramonei, ledų gamybai ir konditerijos gaminiams. Nors 90 proc. produkcijos eksportuojama į Europos Sąjungos šalis, projekto suteiktos finansinės  galimybės leido atverti ir tokias rinkas kaip Malis, Mauritanija, Gana, Dakaras, Dramblio kaulo krantas, Marokas ar Egiptas. Ne tik prekinio ženklo, bet ir Lietuvos vardo žinomumas šiose šalyse stipriai augo, taip atverdamas daugiau verslo galimybių kitiems mūsų šalies eksportuotojams.

„Lietuvos aukštųjų mokyklų žinomumo ir prestižo didinimas Kazachstane, studijų Lietuvoje populiarinimas“

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

Nuo 2006 m. sėkmingai su Kazachstanu bendradarbiaujančio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) projektas suteikė realių galimybių Lietuvos aukštojo mokslo ir studijų institucijų pastangoms skatinti tarptautiškumą: pavyko pritraukti Kazachstano studentus nuolatinėms studijoms, vykdyti įvairius trumpalaikius kursus, stažuotės, seminarus, dalyvauti bendruose projektuose ir kitose veiklose ir parduoti edukacines bei mokslo, ekspertines paslaugas Kazachstanui.  Paslaugų vertė nuolat auga ir jau sudaro kelis šimtus tūkstančių eurų.

Projekte dalyvaujantys partneriai jau įvykdė daugiau nei 38 vizitus į Kazachstano institucijas, 5 renginius, pristatančius Lietuvos aukštąjį mokslą ir studijas, bendrai pasirašyta daugiau nei 50 dvišalio bendradarbiavimo sutarčių su Kazachstano institucijomis, ~ 150 asmenų dalyvavo dvišaliuose mainuose, vykdomos jungtinės studijų programos, daugiau nei 20 LSMU ekspertų nuolat teikia paslaugas Kazachstano institucijoms, o LSMU parduodamų paslaugų vertė nuolat auga ir sudaro kelis šimtus tūkstančių eurų.


Puslapis atnaujintas 2021 Vasario 05 d.