BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

INVEGOS paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams padėjo padengti ir šimtus tūkstančių siekiančias būtinąsias išlaidas

2020 m. liepos 24 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“
Rodoma:

Su nacionaline plėtros įstaiga Investicijų ir verslo garantijos (INVEGA)  bendradarbiaujantys finansų tarpininkai nuo balandžio mėn. suteikė daugiau kaip 3000 paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams. Iš jų 209 paskolos viršijo 100 tūkst. Eur, o 13 paskolų siekė maksimalią 1 mln. Eur sumą. Didelės vertės paskolomis pasinaudojusių įmonių, veikiančių gamybos ir švietimo sektoriuose, vadovai tvirtina, jog papildomos apyvartinės lėšos padėjo atlaikyti pirmąją pandemijos bangą bei suteikia pasitikėjimo ruošiantis antrai. 

„Šios lengvatinės paskolos skirtos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusių verslų būtiniausioms išlaidoms padengti. Išduodamų paskolų suma priklauso nuo to, kokias veiklai palaikyti būtinas išlaidas SVV subjektas patiria, o tai savo ruožtu apima tiek darbuotojų skaičių, tiek valdomam turtui išlaikyti bei esminių paslaugų pirkimui būtinas lėšas. Todėl ir paskolų dydžiai smarkiai skiriasi: vieniems verslams užtenka dešimčių tūkstančių, kitų būtinosios išlaidos gali siekti ir milijoną eurų“, – sako INVEGOS generalinio direktoriaus pavaduotoja Inga Beiliūnienė.

Anot josmaksimaliomis 1 mln. Eur paskolomis pasinaudojo leidybos, apgyvendinimo veiklos, mažmeninės drabužių prekybos ir sveikatos priežiūros ir kt. sektoriuose veikiančios bendrovės.

Dėl kitų didesnių nei 100 tūkst. Eur paskolų kreipėsi didmenine prekyba, išskyrus prekyba variklinėmis transporto priemonėmis ir motociklais, užsiimančios įmonės, taip pat apgyvendinimo ir mažmeninės prekybos įmonės,  turizmo sektoriaus įmonės.

Didesnę nei 100 tūkst. Eur paskolą gavusios bendrovės „Baldlitas“ direktorius Antanas Klokmanas teigia, kad pasinaudojusi šia paskola baldų gamybos sektoriuje veikianti įmonė darbus gali tęsti visu pajėgumu ir netgi padidino užsakymų skaičių, taip pat pavyko išsaugoti darbuotojus. „Dirbame su eksporto rinkomis – Čekija, Slovakija, Slovėnija ir Švedija. Paskelbus karantiną, gamyba beveik visiškai sustojo, sutriko atsiskaitymai, todėl kreipėmės paskolos ir per dvi savaites ją gavome“, – sako įmonės vadovas, pažymėdamas, kad dabar eksportas jau šiek tiek atsigauna, gamyklos atnaujina veiklą, didina užsakymus. Visgi jo vertinimu, sunkumai dar nesibaigė ir reikia ruoštis ateities iššūkiams.

Panašias problemas sprendė ir natūralius gaiviuosius gėrimus bei kūdikių maistą gaminančios įmonės „Straikas“ vadovas Gintaras Didžiokas, nusprendęs kreiptis dėl beveik 200 tūkst. Eur paskolos. „Eksportuojant produkciją į užsienį, paskelbus karantiną atsirado ne viena problema: sumažėjo eksporto ir prekinio kredito draudimo apimtys, žaliavų pirkimas, kuriam reikia daugiau apyvartinių lėšų, tapo sudėtingesnis bei krito pardavimai – atsiskaitymų grandinė ėmė trūkinėti. Juk prekėmis nesumokėsi atlyginimų ar už elektros tiekimą, todėl greitai stabilizuoti finansinius srautus tapo gyvybiškai svarbu“, – sako G. Didžiokas.

Tuo tarpu vaikų ugdymo veikla užsiimančios įmonės „Pažinimo medis“ valdybos narys Martynas Kandzeras akcentuoja, kad gauta paskola padėjo išsaugoti pažeidžiamiausią darbuotojų grupę – mokytojus, o be kita ko teikia pasitikėjimo. „Yra nerimo dėl antrosios pandemijos bangos. Pirmosios bangos metu suteikta valstybės pagalba leidžia lengviau pasiruošti galimai antrajai bangai, tai suteikia pasitikėjimo – sako M. Kandzeras. – Kuo daugiau verslų jaučiasi saugiau, išlaiko darbo vietas, nemažina atlyginimų, tuo didesnis vartojimas ir žmonės jaučiasi saugiau. Šią paskolą gavusiems verslams tokia pagalba yra tarsi pagalvė“.

Apibendrindama patirtį teikiant paskolas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams, kurių teikimo terminas jau baigiasi, INVEGOS generalinio direktoriaus pavaduotoja I. Beiliūnienė pastebi, kad didesnės nei 100 tūkst. Eur paskolos gali būti rizikingesnės, kiekvienas sektorius pasižymi savomis ypatybėmis, todėl paraiškos didesnėms paskolų sumoms yra vertinamos atidžiau, reikia pateikti daugiau dokumentų. „Visgi bendromis verslo ir finansų tarpininkų pastangomis pavyko užtikrinti, kad reikšminga pagalba pasiektų ir tas įmones, kurių būtinosios išlaidos skaičiuojamos šimtais tūkstančių“.

Daugiausiai didžiųjų paskolų išduota bendrovėms, veikiančioms Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos  miestų savivaldybėse.

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Rugsėjis 2020
Pr An Tr Ke Pe Še Se
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
30
01 02 03 04