BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Investicijų kryptis – regionai, lyderiauja – mažieji

2019 m. birželio 14 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) baigė vertinti priemonės „Regio potencialas LT“ paraiškas. Teigiamai įvertinti net 158 projektai, kuriuose investicijų apimtis siekia 60 mln. Eur.

Rodoma:

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) baigė vertinti priemonės „Regio potencialas LT“ paraiškas. Teigiamai įvertinti net 158 projektai, kuriuose investicijų apimtis siekia 60 mln. Eur, iš jų 29,3 mln. Eur sudarys Europos regioninės plėtros fondo investicijos, o pačios įmonės prisidės 30,7 mln. Eur nuosavu finansiniu indėliu. Atsižvelgiant į priemonei „Regio potencialas LT“ skirtą Europos regioninės plėtros fondo lėšų biudžetą, šiuo metu skirtas 15,7 mln. Eur finansavimas 83 įmonėms, o likusieji projektai  įtraukti į rezervinį sąrašą ir bus ieškoma papildomo finansavimo.

Priemonė „Regio potencialas LT“ skatina tiek naujas, tiek veiklą jau vykdančias įmones teikti paraiškas gamybiniams pajėgumams diegti ir modernizuoti. Skelbiant kvietimą teikti paraiškas numatyta 2,8 mln. Eur ES investicijų skirti Utenos, Alytaus, Marijampolės, Tauragės bei Telšių apskričių įmonėms, 1,2 mln. Eur – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių verslo organizacijoms. Nors pagal  pateiktų paraiškų skaičių daugiausia projektų Panevėžio, Utenos ir Šiaulių apskrityse, tačiau pagal skirtą finansavimą lyderiauja mažosios apskritys – Marijampolės, Alytaus, Tauragės, Utenos Vertinant pareiškėjų veiklų sektorius matyti, kad investicinių projektų gausiausia maisto pramonės, metalo apdirbimo ir gaminių gamybos bei medienos apdirbimo ir gaminių gamybos sektoriuose.

„Ruošiantis ES investicijoms 2021–2027 m. ypač svarbu jau dabar suteikti papildomą paskatą verslui kurtis ir investuoti mažuose Lietuvos regionuose,“ – teigia LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.

Didžiausią ES finansavimą gavo įmonė UAB „Danvita“, projekto metu planuojanti įsigyti duonos gaminių gamybai reikalingą įrangą. Bendra šio projekto vertė siekia 1,44 mln. Eur, iš kurių tinkamos finansuoti lėšos sudaro net 1,42 mln. Eur.

Praėjusių metų rudenį LVPA organizuoto renginių ciklo „ES investicijos verslui regionuose“ metu išskirtinis dėmesys buvo skirtas verslo finansavimo priemonei „Regio potencialas LT“ bei išsamiam jos pristatymui ir regioniniuose miestuose. Alytaus, Telšių, Panevėžio, Tauragės, Utenos, Marijampolės, Šiaulių, taip pat Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionuose vykęs seminarų ciklas pritraukė beveik 400 dalyvių. Akivaizdu, jog gausiai lankytas ir aktualus renginių ciklas turėjo įtakos ir šio priemonės „Regio potencialas LT“ kvietimo rezultatams: net 118 pareiškėjų pirmą kartą teikė LVPA paraišką projektui finansuoti.

19 įmonių projektai nėra tiesiogiai susiję su pagrindine jų deklaruojama veikla. Konsultaciniu valdymu užsiimanti UAB „Solaneksa“ ketina gaminti vaistažolių arbatą, maisto produktų prekybos bendrovė UAB „Ekovisa“ –  aliejų, o MB „Auto pirkliai“, prekiaujantys transporto priemonėmis, projektą sieja su šalto asfalto gamyba.

Įmonė

Projekto veikla

Įmonės veikla

UAB „NP5 Constructions“

metalo apdirbimas

41.20 - Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba

UAB „Microlanas“

medienos apdirbimas

47.41 - Kompiuterių, jų išorinės ir programinės įrangos mažmeninė prekyba specializuotose parduotuvėse

UAB „Solaneksa“

vaistažolių arbata

70.00 – Konsultacinė valdymo veikla

UAB  „Delta Construction“

betono gamyba

46.73 - Medienos, statybinių medžiagų ir sanitarinių įrenginių didmeninė prekyba

UAB „DTZ group“

akmens gaminiai

46.73 - Medienos, statybinių medžiagų ir sanitarinių įrenginių didmeninė prekyba

UAB „OLMINA“

metalo gaminiai

35.11 - Elektros gamyba

UAB „TPL Technologies“

medienos gaminiai

25.61 - Metalų apdorojimas ir dengimas

UAB „Apastata“

medienos apdirbimas

41.20 - Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba

UAB „Emaja“

medienos apdirbimas

46.76 - Kitų tarpinių produktų didmeninė prekyba

UAB „Blokelita“

betono gaminiai

43.99 - Kita, niekur kitur nepriskirta, specializuota statybos veikla

UAB „Ekovisa“

aliejaus gamyba

46.38 - Kitų maisto produktų, įskaitant žuvis, vėžiagyvius ir moliuskus, didmeninė prekyba

UAB „Brugtė“

audinių marginimas

18.12 – Kitas spausdinimas

MB „Auto pirkliai“

šalto asfalto gamyba

45.11 - Automobilių ir lengvųjų variklinių transporto priemonių pardavimas

UAB „Marilisa“

metalo gaminiai

69.10.30 - Bendrieji patarimai ir konsultacijos, teisinių dokumentų rengimas

UAB „Meksas“

plastiko gaminiai

22.29 - Kitų plastikinių gaminių gamyba

UAB „Car rent“

metalo apdirbimas

45.11 - Automobilių ir lengvųjų variklinių transporto priemonių pardavimas

UAB „Žemaitijos energija“

biokuro gamyba

35.12 - Elektros perdavimas

UAB „Projektai visiems“

akmens gaminiai

70.22 - Konsultacinė verslo ir kito valdymo veikla

UAB „Amico“

spauda

47.61 - Knygų mažmeninė prekyba specializuotose parduotuvėse

Regio potencialas LT“ priemone pirmą kartą ES investicijos Lietuvoje gražintinų subsidijų forma buvo nukreiptos į verslo mažuosiuose Lietuvos regionuose gebėjimų stiprinimą ir konkurencingumą.

„Didžiausias finansinis ir žmogiškasis kapitalas telkiasi didžiuosiuose miestuose, o Lietuvos regionų verslui sudėtingiau konkuruoti dėl šių išteklių pritraukimo. Priemonė „Regio potencialas LT“ yra skirta smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumui skatinti didinant gamybinius pajėgumus ir darbo našumą. Svarbu, kad pagal šią priemonę kiekvienai iš dešimties Lietuvos apskričių skirtas iš anksto nustatytas ES lėšų dydis ir įmonių projektai konkuravo su kitais projektais tik toje apskrityje, kurioje numatyta juos įgyvendinti. Taip sudaromos sąlygos tolygiau augti ir plėtotis visiems Lietuvos regionams.“ – teigia LVPA Verslo produktyvumo projektų skyriaus vedėja Irma Slavinskienė.

 

Daugiau informacijos:
LVPA Komunikacijos skyrius
El.p.: komunikacija@lvpa.lt
Tel. nr: (8 5) 2034866

 

Susiję įrašai