BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

„Kompetencijų vaučeris“: sugrįžta darbuotojų kvalifikacijos mokymų išlaidas kompensuojanti valstybės priemonė

2020 m. rugsėjo 1 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“
Rodoma:

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) kartu su LR ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia antrąjį kvietimą ir kviečia verslą teikti paraiškas pagal visuotinės dotacijos priemonę „Kompetencijų vaučeris“, kuri finansuojama iš Europos socialinio fondo. Nuo šiandien, t. y. rugsėjo 1 d., iki lapkričio 30 d. įmonės gali vėl kreiptis į INVEGĄ dėl darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo metu patirtų išlaidų dalies kompensacijos.  

„Įmonėms, norinčioms išsilaikyti konkurencingoje aplinkoje, kvalifikuoti darbuotojai tampa pagrindiniu pranašumu prieš konkurentus. Šia priemone pasinaudojusios įmonės be didesnės administracinės naštos galės sulaukti paramos, investuoti į savo darbuotojų žinias ir taip užtikrinti verslo išsilaikymą itin konkurencingoje rinkoje, – teigia INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas. – Po karantino vis tvirčiau ant kojų atsistojančios, bet kol kas be valstybės pagalbos sunkiai išsiverčiančios įmonės iki pat lapkričio mėnesio pabaigos galės teikti prašymus dalinei darbuotojų mokymų kompensacijai.“

Dėl dalies kompensacijos į INVEGĄ gali kreiptis privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus. Finansavimą gavusių pareiškėjų darbuotojams bus suteiktas 15 mėnesių laikotarpis kvalifikacijos tobulinimui. Mokymų išlaidų dalies kompensacija bus skaičiuojama pritaikius fiksuotąjį įkainį, tad didžiausia galima mokymų išlaidų finansuojama dalis (kiekvienam darbuotojui) gali siekti 70 proc. nuo apskaičiuotų išlaidų. Per 15 mėnesių nuo dotacijos sutarties įsigaliojimo ir sprendimo dėl finansavimo dydžio priėmimo datos vienam pareiškėjui didžiausia kompensacijos suma gali siekti iki 4 500 Eur. 

Finansavimą gavę darbdaviai dėl papildomų darbuotojų mokymų ir kvalifikacijos kėlimo paslaugų galės kreiptis į mokymo įstaigas, kurios yra įtrauktos į VšĮ „Versli Lietuva“ administruojamą mokymų bei paslaugų teikėjų ir jų teikiamų programų sąrašą. Paraiškas dėl mokymų  išlaidų  kompensacijų INVEGAI galima teikti iki 2020 m. lapkričio 30 d.

„Šios negrąžintinos subsidijos jau ne kartą pagelbėjo darbuotojų kvalifikaciją bei kompetencijas tobulinusioms įmonėms – jos galėjo prisitaikyti prie kintančių darbo rinkos reikalavimų, išsaugoti savo darbuotojus ir netgi leisti profesiškai tobulėjantiems kilti karjeros laiptais, – teigia K. Motiejūnas. – „Kompetencijų vaučeris“ itin daug dėmesio susilaukė iš mažų prekybos, statybų bei gamybos sektoriui priklausančių įmonių. Dar kovo mėnesį pasibaigiant priemonės teikimo laikotarpiui, iš viso buvo pasirašyta net 701 sutartis, o bendra kompensacijų suma tuomet siekė numatytą maksimalų 3,1 mln. Eur biudžetą.“

Priemonės įgyvendinimui šiuo metu skirta 500 tūkst. eurų iš Europos socialinio fondo. 

Detalią informaciją apie visuotinę dotacijos priemonę „Kompetencijų vaučeris“ galima rasti INVEGA puslapyje ir svetainėse: www.esinvesticijos.lt, http://eimin.lrv.lt.

 

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Sausis 2021
Pr An Tr Ke Pe Še Se
28 29 30 31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
28
29
30
31