BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Lietuvių startuolis „RoboLabs“ pritraukė 200.000 Eur investiciją

2019 m. rugsėjo 24 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Automatizuoti apskaitą siekiantis startuolis „RoboLabs“ pritraukė 200.000 Eur investiciją iš jauno verslo greitintuvo „70ventures”. Investicija bus skirta įsitvirtinti ir plėstis Lietuvos rinkoje. Bet Daivaras Anužis, „RoboLabs“ direktorius ir vienas iš įkūrėjų, užsimena, kad įmonė turi ambicijų ateityje žengti ir į užsienio rinkas. Tam veikiausiai būtų organizuojamas dar vienas lėšų pritraukimo raundas.

Rodoma:

Automatizuoti apskaitą siekiantis startuolis „RoboLabs“ pritraukė 200.000 Eur investiciją iš jauno verslo greitintuvo „70ventures”. Investicija bus skirta įsitvirtinti ir plėstis Lietuvos rinkoje. Bet Daivaras Anužis, „RoboLabs“ direktorius ir vienas iš įkūrėjų, užsimena, kad įmonė turi ambicijų ateityje žengti ir į užsienio rinkas. Tam veikiausiai būtų organizuojamas dar vienas lėšų pritraukimo raundas.

Kaip VŽ rašė, 2016 m. įsteigta UAB „RoboLabs“ sukūrė ir toliau tobulina apskaitos programą, kuri atpažįsta sąskaitas, mokosi iš savo klaidų ir automatiškai skaičiuoja darbuotojų atlyginimus.

„RoboLabs“ sistema taip pat yra integruota su valstybės įstaigų duomenų bazėmis ir bankais, o tai leidžia realiuoju laiku matyti pinigų judėjimą įmonės sąskaitose ir kurti bei atlikti automatinius mokėjimus. Didelę dalį buhalterijos darbų atlieka „RoboLabs“ sistema, tačiau sudėtingesnes operacijas atlieka bei klientus konsultuoja įmonės buhalterių komanda.

„RoboLabs“ apskaitą tvarko daugiau kaip 150 įmonių. Tarp klientų – tokios bendrovės kaip MO muziejus, advokatų kontora „Walless“, architektų biuras „DO architects“, startuoliai „Oxipit“ ir „Omnisend“ ir kt.

Lėšos – stiprinti poziciją

Pasak D. Anužio, ši investicija leis jaunai įmonei gerokai sustiprinti pozicijas apskaitos rinkoje Lietuvoje.

„Šiuo metu aktyviai vykdome plėtrą Lietuvoje. Investicija mums leis greičiau rinkai pristatyti naujų verslo valdymo įrankių bei gerokai sustiprinti pardavimų apimtis. Svarstome plėstis tiek organiškai, tiek įsigyjant konkuruojančias apskaitos bendroves“, – teigia D. Anužis.

Dalis investicijų taip pat bus nukreipta sistemos tobulinimui ir plėtrai.

„Naudojame technologijas pirminių dokumentų apdorojimui ir klasifikavimui, kurios grindžiamos mašininiu mokymusi (angl. machine learning). Žmogaus darbo laiką dirbant su vienu dokumentu jau dabar matuojame sekundėmis. „70ventures” investicija leis toliau plėtoti šias technologijas“, — pažymi „RoboLabs“ vadovas.

Subrendo investicijai

Beje, anksčiau įmonės steigėjai ir dalininkai – Daivaras Anužis bei Deividas Tumas – nenorėjo įsileisti investuotojų. Įmonė išorės kapitalo injekcijai subrendo tik po 3 metų veiklos.

„Gaila atiduoti gerą daiktą (dalį akcijų – VŽ). Startuoliai paprastai neturi kitos išeities, kaip tik ieškoti investicijų, nes neturi pinigų arba žinių. O mes versle – ne naujokai, žinome, ką darome. Be to, ankstyvąjį, produkto sukūrimo ir įmonės steigimo, arba sėklos (angl. seed), etapą sugebėjome finansuoti patys, iš savo santaupų. Plėtrai lėšų, aišku, reikės daugiau. Tad galbūt ieškosime investuotojų. Bet apie tai galvosime kitais metais, kai apsispręsime dėl plėtros krypčių. Pirmiausia norime pastatyti verslą ant kojų ir įsitvirtinti namų rinkoje“, – prieš porą metų „Verslo žinioms“ yra sakęs D. Tumas.

Dabar jo partneris pripažįsta, kad tai „RoboLabs“ ėmėsi iniciatyvos ieškoti papildomos finansinės injekcijos, ir labai greitai rado investuotojus.

D. Anužis leidžia suprasti, kad įmonė galėtų apsieiti ir be išorinio finansavimo, rizikos kapitalas tiesiog leis viską, kas suplanuota, padaryti greičiau.

Pernai „RoboLabs“ apyvarta siekė apie 144.000 Eur (palyginti 2017 m. – vos apie 39.000 Eur). Bendrovėje šiuo metu dirba 15 IT ir apskaitos specialistų. Šiemet bendrovė planuoja pardavimo apimtis patrigubinti ir pasiekti 0,4 mln. Eur pajamas bei įdarbinti penkis naujus darbuotojus.

Ateityje, anot D. Anužio, įmonė planuoja plėstis ir į užsienį. Bet tai vyks dar ne šiemet. Geografinei plėtrai reikia daug pasiruošimo, nes kiekvienoje šalyje galioja skirtingi mokesčių įstatymai, tarifai ir lengvatos. Taigi, Lietuvai pritaikyta apskaitos sistema kitose šalyse netiktų, ją  reikia pritaikyti. Pašnekovas sako, kad tam tikriausiai būtų organizuojamas dar vienas, didesnis, lėšų pritraukimo raundas.

Tiki automatizavimu

„Tikime „RoboLabs“ verslo modeliu ir galimybėmis pagerinti klientų patirtį pasiūlant geriausią produktą Lietuvos rinkoje“, — komentuoja Gytenis Galkis, „70Ventures“ partneris.

Beje, šis akceleratorius yra investavęs ir į kitą panašaus profilio jauną bendrovę – UAB „Future Technologies“. Tik investicija buvo 10 kartų mažesnė už pastarąją ir siekė 20.000 Eur, mat „Future Technologies“ yra itin ankstyvo etapo startuolis, o „RoboLabs“ – jau veikianti savarankiška bendrovė, kasmet auginanti pajamas ir uždirbanti pelno.

„Future Technologies“ nusitaikė visiškai automatizuoti apskaitos paslaugas įmonėms, kurios dirba be grynųjų pinigų ir nori pasiūlyti papildomą pajamų šaltinį bankams. „70Ventures“ nusprendė prisidėti prie šio startuolio, nes tikime, kad visiškas apskaitos paslaugų automatizavimas yra neišvengiamas ateityje. Be to, Peras Molleris, „70Ventures“ vadovaujantis partneris, 25 metus dirbo „Arthur Andersen“ bei EY įmonėse ir savo patirtimi bei kontaktais gali prisidėti prie šio startuolio sėkmės“, – anksčiau šiais metais „Verslo žinioms“ yra sakęs G. Galkis.

 

VŽ informacija.

Raktažodžiai: investicijos start-up Startuolis

Artimiausi renginiai