BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Statybų verslo įkūrėjas S. Vepštas: namus turėtų statyti statybininkai, o ne programuotojai

2019 m. kovo 29 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Namų statybos ir remonto paslaugas teikiančios įmonės „Malisa ir Ko“ įkūrėjas kaunietis Saulius Vepštas sako, kad statybų versle svarbiausia –  įvertinti savo galimybes ir „nešokti aukščiau ribų“. Verslininkas stebėdamas, kaip bankrutuoja jo konkurentai, didžiuojasi ilgamečiu verslu, o besikeičiantis žmonių požiūris į statybas jam kelia optimizmą.

Rodoma:

Pasikliauja specialistais

„Šiandien Lietuvoje namus gali pasistatyti kone visi. Kiek man teko susipažinti su statybų praktika Vakarų Europos šalyse, ten norint pasistatyti namus, privaloma samdyti specializuotas įmones. Visgi jeigu palygintume Lietuvą prieš 20 metų ir dabar, situacija čia irgi pagerėjo: statybų tvarka pradėta reguliuoti įstatymiškai. Keičiasi ir žmonių požiūris. Vis rečiau pasitaiko atvejų, kai žmonės, užuot dirbę savo darbą ir daugiau uždirbę, atlieka statybininkų, santechnikų darbus“, – vertina S. Vepštas.

Pasak jo, nekilnojamojo turto rinka, nors ir mažais žingsneliais, tačiau juda link to, kad žmonės statybų, remonto darbų nebesiima patys ir vis dažniau juos atiduoda į specialistų rankas. Taip, anot jo, mažėja broko atvejų, o statybų rinka darosi skaidresnė.  Pasisėmęs patirties dirbant užsienyje, jis ir pats 2003 m. Kaune įkūrė statybų bei remonto darbais užsiimančią įmonę „Malisa ir Ko“. Įmonė ne tik gali nuo pamatų pastatyti gyvenamąjį būstą, tačiau ir jį pilnai įrengti, taip pat pasiūlyti langų bei durų montavimo paslaugas.

Tobulėti skatina sugrįžtantys klientai

Anot jo, šiandien net 80 proc. klientų apie juos sužino ne iš „Google“ paieškos sistemos, o iš buvusių klientų atsiliepimų. 

„Pasisėmęs patirties užsienyje ir grįžęs gyventi į Lietuvą kartu su bendraminčiais nusprendžiau įkurti verslą. Šiandien labiausiai didžiuojuosi, kad per šešiolika veiklos metų sugebėjome išsilaikyti ir stabiliai veikiame rinkoje, kai aplinkui tokie patys verslai griūva po vos kelerių metų veiklos. Mums nereikia didelių investicijų reklamai internete, nes klientai mus susiranda ne per „Google“ paieškos sistemą, o pagal puikius buvusių klientų atsiliepimus ir rekomendacijas „iš lūpų į lūpas“, – džiaugiasi verslininkas.

Nebijo prašyti pagalbos

Įmonės pajamos kasmet siekia 1,5 mln. Eur.Pasak S. Vepšto, kai klientų yra tiek daug, nepakanka net apyvartinių lėšų nusipirkti statybinėms medžiagoms, tad yra tekę prašyti pagalbos ir iš banko.

„Kai nusipirkti durims ar langams pinigų nebepakanka, nes dažniausiai gamykloms reikia sumokėti visą sumą, o iš klientų ją atgauname tik po kelių mėnesių, nebelieka kito kelio kaip tik kreiptis į banką dėl paskolos. Viename iš bankų sužinojome apie nacionalinę plėtros įstaigą „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), galinčią padėti ir suteikti geresnes sąlygas banko paskoloms. Pasinaudojome priemonėmis „Dalinis palūkanų kompensavimas“ ir „Portfelinės garantijos paskoloms“ finansuojamomis iš Europos regioninės plėtros fondo“, – dalijasi pašnekovas.

Apsiriboja Kaunu

S. Vepštas pasakoja, kad prieš didinant klientų ratą, būtina įsivertinti savo galimybes ir stengtis aukščiau ribų „nešokti“.

„Kažkada bandėme plėsti klientų ratą, tačiau pamatėme, kad tuomet komandos bei klientų valdymas tampa itin sudėtingas. Žinome savo galimybes, todėl įmonės politika tokia, kad „be proto“ nesiplečiame, nesiekiame užsigriebti kuo daugiau darbų. Atvirkščiai, mūsų siekis yra atlikti darbus kokybiškai, o ne tik aklai didinti pajamas. Galiu tik pasidžiaugti, kad Kaune statybų rinka aktyvi ir darbo pakanka jau 16 m.“, – apibendrina verslininkas.