Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.

Privatumo politika
Spausdinti RSS

Naujienos

Gerosios praktikos mainų renginiai: kaip atvirumas padeda įveikti krizę?

2017 m. birželio 6 d. / Finansų ministerija

Gegužės 25 d. Tauragės, o 30 d. Anykščių savivaldybėse įvyko pirmieji Europos Sąjungos (ES) investicijomis vykdomų projektų gerosios praktikos mainų renginiai. Su vietiniais projektų vadovais savo įžvalgomis dalinosi ne tik Finansų ministerijos atstovai bei komunikacijos specialistai, bet ir sėkmingai bendruomenę į savo projektines veiklas įtraukę iniciatyvų vadovai.

Rodoma:

Finansų ministerijos ES investicijų departamento komunikacijos skyriaus vadovė Akvilė Žirgulevičiūtė pabrėžė, kad net ir patys naudingiausi bei sėkmingiausi projektai gali susidurti su neigiamais vertinimais, jei apie juos nepakankamai ar netinkamai informuojama vietos bendruomene, neskatinamas žmonių įsitraukimas.

„Statistiniais duomenimis tik 9 proc. Lietuvos gyventojų yra dalyvavę aptariant ES investicijų projektus. Nesuderinę kokybiško ryšio su visuomene projektai vėliau susiduria su nepateisintais lūkesčiais, neigiamu nusistatymu bei kitais įgyvendinimą prailginančiais nesutarimais – žmonių lūkesčiai tiesiog nedera su projekto tikslais. Šios problemos ne visada išvengia ir susitikimus bei viešus aptarimus organizavę projektai, jei šie rengiami formaliai, vien dėl „varnelės“, tad gyvas ir nuoširdus domėjimasis bendruomenės poreikiais yra pagrindinis būdas išvengti nesubalansuotų lūkesčių problemos ar išankstinio nusistatymo, – aiškino A. Žirgulevičiūtė.

Tačiau sėkmingų netradicinių priemonių, pristatant gyventojams ES projektus bei jų naudą, taip pat netrūksta. Vieną iš jų  gerosios praktikos mainų renginyje pristatė Tauragės rajono savivaldybės plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistė Edita Gaižauskienė. Rajone didžiulio susidomėjimo sulaukė jos rengtas Tauragės krašto muziejaus modernizavimo planas, kurį pasirinkta pateikti panaudojant ir inovatyvias technologijas.

„Kultūros paslaugų srities projektus pristatyti sunku, nes nėra kaip juos iš anksto parodyti. Todėl norėjome aptarti tai, kaip sėkmingai bendruomenei pristatyti kol kas dar neegzistuojančius pasikeitimus. Svarbiausia tokiu atveju buvo įvairiomis priemonėmis suintriguoti lankytoją. Leidome išmėginti ir virtualios realybės akinius – nors tai, ką jie mato, ir nėra galutinis produktas, žmogui žymiai įdomiau pamatyti bent dalį būsimų pokyčių savo akimis“, – teigia E. Gaižauskienė.

Pasak jos, mezgant ryšį su regiono bendruomene visuomet svarbu ne tiesiog suorganizuoti sutikimą, bet ieškoti patrauklių ir bendruomenei vertingų būdų: „Žmonėms neįdomu išgirsti tik sausus faktus, jie nori dalyvauti. Tad projektas net ir pristatymo stadijoje turi suteikti apsilankiusiajam galimybę prisiliesti prie vystomų idėjų“.

Bendrovę „Vilniaus vandenys“ atstovaujantis Antanas Bubnelis Anykščiuose aiškino kaip bendruomenei suteikus galimybę prisiliesti prie paprastai nepasiekiamų objektų susidomėjimą sukurti įmanoma ir neskiriant tam didelių lėšų. Atvirų durų renginių metu „Vilniaus vandenys“ Vilniaus nuotekų valykloje, Antavilių vandens stotyje sulaukė ir Liepkalnio vandens saugykloje sulaukė daugybės lankytojų. Pavyzdžiui, pastarąja „Facebook“ renginyje susidomėjimą išreiškė daugiau kaip 2,6 tūkst. vartotojų.

A. Bubnelis ragino projektų vadovus visuomet prisiminti, kad bendrauja ne įmonės, o žmonės, todėl su šeima smagioje aplinkoje praleistas laikas neišvengiamai sulauks daugiau susidomėjimo negu ekspertų informacija.

Galiausiai, prisiminęs 2016-ųjų Kalėdų metu Vilniaus centre įvykusį smegduobės atsivėrimą ekspertas pasakojo, jog net tokią nelaimę galima pasukti teigiama linkme, pasirinkus tinkamą komunikacijos strategiją. Tuo metu „Vilniaus vandenys“ rinkosi prisiimti atsakomybę, aktyviai informuoti visuomenę apie situaciją bei atvirai komunikuoti problemos mastą ir sprendimo būdus.

Anot A. Bubnelio, nelaimės metu sulaukta daug kritikos, bet nebijodama keisti savo komunikacijos priklausomai nuo situacijos ir atvirai kalbėdama apie įvykio detales bendrovė ne tik neprarado visuomenės pasitikėjimo, o jį tikriausiai net pagerino.

Finansų ministerija kviečia pareiškėjus ir projektų vykdytojus dalyvauti iniciatyvoje #investuojuatsakingai ir skleisti žinią apie vykdomus projektus. Apie organizuojamus viešus aptarimus raginame paskalbti adresu http://www.esinvesticijos.lt/lt/investuojuatsakingai, o norintieji dalyvauti visas naujienas gali rasti apsilankę http://www.esinvesticijos.lt/.

Renginių ciklo pranešimai ir metodinė medžiaga: http://www.esinvesticijos.lt/lt/geros-praktikos-mainai.

 

Artimiausi renginiai

Sekite naujienas

RSS