BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Įsteigti nauji įmonių akceleravimo rizikos kapitalo fondai

2019 m. vasario 11 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) ir „Startup Wise Guys“ komanda pasirašė sutartis dėl dviejų rizikos kapitalo fondų steigimo. Šios komandos valdomas priešankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondas „Wise Guys Pre-seed Fund I“ apmokys, suteiks besikuriančioms įmonėms verslo plėtojimo žinių ir vėliau į jas investuos, o ankstyvosios stadijos fondas „Wise Guys Seed Fund I“ ko-investuos į jaunas įmones ankstyvojoje jų stadijoje.

Rodoma:

Šie du įsteigti fondai dalyvaus Ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinės priemonės „Akceleravimo fondas“ įgyvendinime.

Priešankstyvosios stadijos fondą „Wise Guys Pre-seed Fund I“ sudaro 4,8 mln. eurų. Fondas įgyvendins akceleravimo programas ir investuos į Lietuvoje besikuriančias įmones, vėlesnių investicijų metu įmonių veikla galės būti vystoma ir kitose Europos Sąjungos šalyse, numatant, kad bet kokiu atveju kiekvienos paskesnės investicijos nauda atitektų Lietuvai.

Planuojamas ankstyvosios stadijos fondo „Wise Guys Seed Fund I“ dydis 2,9 mln. eurų, iš kurių 2,02 mln. eurų sudaro viešojo sektoriaus lėšos, o likusi dalis – „Startup Wise Guys“ komandos ir privačių investuotojų lėšos.

„Įgyvendindami rizikos kapitalo priemonę „Akceleravimo fondas“ siekiame skatinti įmonių kūrimąsi ir didinant verslo produktyvumą. Pagrindinis šių naujai įsteigtų akceleravimo fondų tikslas – skatinti Lietuvos rizikos kapitalo rinką, palengvinti galimybes labai mažoms ir mažoms įmonėms Lietuvoje gauti ilgalaikio finansavimo nuosavo ir kvazinuosavo kapitalo forma ir teikti akceleravimo programas, kurios padės pradedantiesiems verslininkams vystyti idėjas, spręsti finansavimo, verslo administravimo, juridinius, žmogiškųjų išteklių ir kitus klausimus“, – sako „Invegos“ generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

„Startup Wise Guys“ akceleratorius sieks investuoti bent į 45 verslas-verslui (angl. B2B) startuolius, turinčius prototipą ar generuojančius pajamas. Investicijos bus vykdomos keliais etapais – nuo ankstyvos 30 000 eurų iki vėlesnės 250 000 eurų investicijos. Tuo pačiu startuoliai dalyvaus tris mėnesius trunkančioje akceleravimo programoje. Programos bus fokusuotos į specifinius sektorius – programinės įrangos (angl. SaaS), finansinių technologijų ir vadinamųjų giliųjų technologijų (angl. Deeptech).

„Akceleruojama komanda gauna visas reikalingas žinias: dirbame su produkto vystymu ir valdymu, pardavimų ir rinkodaros strategija, daug dėmesio skiriame derybų ir pristatymo įgūdžių praktikai. Visa tai darome pasitelkdami į pagalbą vienus sėkmingiausių verslininkų bei verslo profesionalų, – teigia Dmitrij Sosunov, „Startup Wise Guys Lietuva“ partneris. – Dalyvavimas mūsų akceleratoriuje leidžia startuoliams išmokti, kaip judėti sparčiau ir koncentruotis į greitį, nes startuolių pasaulyje mokėjimas greitai priimti sprendimus, adaptuotis, atsisakyti nepasiteisinusių iniciatyvų bei keisti verslo kryptį yra raktas į sėkmę.“

„Startup Wise Guys Lietuva“ partnerė Jonė Vaitulevičiūtė teigia, kad per dažnai regione ankstyvos stadijos startuoliai dingsta dar galutinai neištestavus produkto ir visa tai dėl ankstyvosios stadijos kapitalo trūkumo. „Džiaugiamės, kad rinkoje pasirodys akceleravimo fondas, kuris ne tik sieks užtikrinti ankstyvosios stadijos startuolių finansavimą, bet ir parengs startuolius didesnėms rizikos kapitalo investicijoms“, – džiaugiasi J. Vaitulevičiūtė.

Pirmosios programos startas jau šių metų balandžio 1 d., o į pirmąją atranką ir susitikimą su „Startup Wise Guys“ komanda startuoliai yra kviečiami vasario 13 d. 18 val. startuolių centre Rise Vilnius.

Apie „Startup Wise Guys“

„Startup Wise Guys“ komandą sudaro trys nariai – Jonė Vaitulevičiūtė, Cristobal Alonso ir Dmitrij Sosunov. Šis jų valdomas rizikos kapitalo fondas yra jau 7 metus aktyviai veikiantis ir lyderiaujantis tarptautinis verslas-verslui akceleratorius. „Startup Wise Guys“ komandos tikslas yra užtikrinti, kad pabaigęs akceleravimo programą startuolis būtų pasiruošęs toliau vystyti verslą bei pritraukti tolesnes investicijas iš verslo angelų ir rizikos kapitalo fondų. Įgyvendinus 13 akceleravimo programų, buvo investuota į daugiau kaip 120 startuolių iš 40 pasaulio šalių, dalis jų jau dabar generuoja per 100 tūkst. eurų mėnesinių pajamų ir yra kartu pritraukę daugiau kaip 27 mln. eurų investicijų. Tarp gerai žinomų tokių startuolių: „Vital Fields“, „RebelRoam“, „Welltrado“, „ZityCity“, „Razzby“.

Apie rizikos kapitalo priemonę „Akceleravimo fondas“

„Akceleravimo fondas“ yra įgyvendinamas per fondų fondą „Verslo finansavimo fondas, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo”, kurio valdytoja yra „Invega“, o steigėjos – Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Finansų ministerija ir „Invega“. Verslo finansavimo fondas finansuojamas ES fondų lėšomis pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programą Lietuvoje.

„Invega“ įgyvendina ir administruoja įvairias finansines priemones, skirtas verslui skatinti iš ES fondų, nacionalinio biudžeto arba iš jau kartą panaudotų ir į nacionalinius ar kitus fondus grįžusių lėšų.

Raktažodžiai: Verslas invega

Artimiausi renginiai

Sekite naujienas

RSS