BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Paraiškos ir projektai

Inovatyvios biometano gamybos technologijos sukūrimas taikant katalitinės termocheminės konversijos metodą

Nr. 01.2.2-LMT-K-718-01-0005

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Lietuvos energetikos institutas
Savivaldybė Kauno miesto
Priemonė TIKSLINIAI MOKSLINIAI TYRIMAI SUMANIOS SPECIALIZACIJOS SRITYJE
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas 01.2.2-LMT-K-718-01

Pastaraisiais metais pasaulyje intensyviai vystoma biometano gamyba iš biomasės ir jos atliekų. Egzistuoja įvairių konversijos technologijų biometano gamybai, kurios kaip manoma atliks ypatingą vaidmenį ateities energetikos sistemoje kaip ekologiškas biokuras skirtas transportui ar mažos galios elektros energijos gamybai. Termocheminis, dujinimas ir metanacija, biomasės konversijos kelias nėra taip išvystytas kaip anaerobinis pūdymas, tačiau paskutiniame dešimtmetyje matomas šios technologijos progresas veda prie ekonomiškai rentabilios biometano gamybos technologijos sukūrimo. Projekto tikslas – padidinti termocheminių biomasės ir atliekų perdirbimo į biometano dujas žinių ir technologijų perdavimo mąstą. Projekto uždavinys - sukurti ir patikrinti inovatyvią biometano gamybos koncepciją, pagrįstą plazmocheminiu dujinimu bei sintetinių dujų konversija į biometaną naudojant metalų hidrido katalizatorius. Sukurta technologija galėtų būti integruota mažos ir vidutinės galios kombinuotose šilumos ir elektros jėgainėse, bioatliekas generuojančiose įmonėse ar decentralizuotose vietovėse kaip papildomas atsinaujinantis energijos ar biokuro gamybos šaltinis. Siekiant tikslo projektu numatoma spręsti sekančius veiklos: projekto koncepcijai užtikrinti reikalingų pagrindinių elementų, plazmocheminio dujinimo įrenginio ir katalitinio konversijos reaktoriaus, sukūrimas ir patikrinimas; integruotos plazmocheminės dujinimo technologijos proceso ir sintetinių dujų konversijos į biometaną eksperimentinio technologijos prototipo (TPL6) sukūrimas ir validavimas.Projekto rezultatai bus publikuoti 4 publikacijose su cituojamumo rodikliu ir atvira prieiga žurnaluose įtrauktuose Clarivate Analytics duomenų bazę. Numatoma projektą viešinti 9 tarptautinėse konferencijose. Technologiniai aspektai, bus patentuojami, pateikiant patentinę paraišką Lietuvoje. Bus sukurta nauja integruotos plazmocheminės dujinimo ir sintetinių dujų konversijos į biometaną technologijos prototipas.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-06-29
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2017-09-06)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2017-11-20) 78.80
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 638 583,59 Eur
Prašoma finansavimo suma: 638 583,59 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2022-06-19
Sutarties pasirašymo diena: 2017-12-20
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
638 583,59 638 583,59 599 203,70 599 203,70

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Investicijas gavusių mokslo ir studijų institucijų pateiktos patentų paraiškos Skaičius 1.00 0.00
2 Įgyvendinti MTEP projektai Skaičius 1.00 0.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-19 07:59

Susiję įrašai