Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.

Privatumo politika
Spausdinti

Paraiškos ir projektai

Nauja termocheminė biomasės ir atliekų apdorojimo sistema pramoniniams mažos galios šilumos ir elektros energijos gamybos įrenginiams (BioPower)

Nr. J05-LVPA-K-03-0048

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas UAB "BioPower Industries"
Regionas Kauno miesto
Priemonė Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas J05-LVPA-K-03

Lyginant su tiesioginiu biokuro deginimu, termocheminis biomasės ir atliekų dujinimo procesas yra efektyvesnis, ekonomiškesnis ir mažiau taršus, nes susidaro ženkliai mažesnės šiltnamio efektą sukeliančių bei kenksmingų dujų emisijos. Tačiau, nors atlikta daugybė tyrimų, kurių metu yra nustatyti pagrindiniai įvairios biomasės ir atliekų dujinimo dėsningumai, dėl daugybės neišspręstų mokslinių ir technologinių neapibrėžtumų dujinimo įrenginiai dar vis nėra plačiai naudojami. UAB BioPower Industries (buvusi UAB GTJ projects) 12 metų kuria ir gamina šilumos ir energijos generavimo įrangą. Daugiau nei 5 metus įmonė dirba kartu su Lietuvos energetikos instituto mokslininkais tirdami termogravitacinius procesus, skirtingo kuro poveikį procesų parametrams, oro patekimo į procesą reguliavimo įrankius bei konstruodami ir modeliuodami dujinimo įrenginius. Šiuo metu jau yra sumodeliuotas naujas termocheminės konversijos procesas sintetinėms dujoms iš medienos ir kietųjų netinkamų perdirbti energetinę vertę turinčių komunalinių atliekų gauti bei pagamintas pirmasis šioms atliekoms deginti skirto dujinimo įrenginio prototipas. Tyrimų rezultatai rodo, kad ne tik yra realios prielaidos naujos termocheminės biomasės ir atliekų apdorojimo sistemos sukūrimui, bet ir yra įvardinti neišspręsti moksliniai neapibrėžtumai ir MTEP veiklos šių neapibrėžtumų išsprendimui. Projektas yra skirtas naujos termocheminės biomasės ir atliekų apdorojimo sistemos pramoniniams mažos galios šilumos ir elektros energijos gamybos įrenginiams sukūrimui. Projekto rezultatai – 2 analogų pasaulio rinkose neturintys produktai: didelio tankio kompaktiniai kuro briketai iš atliekinės medienos ir energijos gamybai tinkamų degių komunalinių atliekų mišinių ir naujo tipo kokso/pelenų šalinimo sistema bei 1 rinkos naujumo produktas: modernizuotas dujinimo įrenginys.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-09-29
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2018-04-30)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2018-04-30) 75.30
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 1 290 067,96 Eur
Prašoma finansavimo suma: 671 731,45 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2018-06-04
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
1 210 622,18 625 005,03 0,00 0,00

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Įmonių, gavusių investicijas siekiant, kad jos pateiktų naujų rinkos produktų, skaičius Įmonės 1.00 1.00
2 Subsidijas gaunančių įmonių skaičius Įmonės 1.00 1.00
3 Privačios investicijos, atitinkančios viešąją paramą inovacijoms arba MTEP projektams Eur 585717.15 0.00
4 Investicijas gavusių įmonių sukurti gaminių, paslaugų ar procesų prototipai (koncepcijos) Skaičius 3.00 0.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-03-14 15:52

Susiję įrašai