Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.

Privatumo politika
Spausdinti

Paraiškos ir projektai

Vietos maisto sistemos organizavimo scenarijai: Raseinių rajono atvejis

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-09-0137

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Aleksandro Stulginskio universitetas
Regionas Raseinių raj.
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-09

Saugių, biologiškai vertingų, aukštos pridėtinės vertės produktų gamyba ir tiekimas vartotojams yra vienas iš svarbiausių strateginių Lietuvos žemės ir maisto ūkio plėtros ir nacionalinio saugumo tikslų. Siekiant Lietuvos smulkių ir vidutinių ūkių konkurencingumo stiprinimo per mažai naudojamasi ūkio ir vietos ištekliais, tinklaveikos galimybėmis bei nepakankamai orientuojamasi į vietos rinkas, neįvertinami vartotojų vertybių ir vartojimo poreikių pokyčiai. Nėra aiškiai apibrėžta, kas yra vietos maistas ir vietos maisto sistema, kaip ją reikėtų organizuoti. Taip pat silpni ryšiai tarp gamintojų ir vartotojų. Šios problemos yra aktualios visos Lietuvos mastu, smulkiems ir vidutiniams ūkiams, vartotojams ir visuomenei, tačiau tirti yra pasirinktas Raseinių rajonas, kuriame intensyviai plėtojamas žemės ūkis ir žuvininkystė. Šiuo projektu siekiama parengti vietos maisto sistemos organizavimo scenarijus Raseinių rajone. Vykdant šį projektą bus išanalizuota Lietuvos ir užsienio literatūra, gerosios praktikos pavyzdžiai apie vietos maisto sistemų organizavimą. Vietos maisto sistemos organizavimo galimybių vertinimui Raseinių rajone bus parengta vietos maisto sistemos organizavimo galimybių tyrimo metodika: gamintojų ir vartotojų apklausos anketos, pusiau standartizuoto interviu klausimynas. Bus atliktos statistinių duomenų, vietos maisto gamintojų ir vartotojų apklausos bei interviu su viešųjų pirkimų organizatoriais. Išanalizavus ir susisteminus tyrimo duomenis bus apibrėžtas vietos maisto sistemos organizavimo scenarijų turinys, pagal SSGG analizę parengtos keturios įžvalgos ir vietos maisto sistemų organizavimo Raseinių rajone scenarijai.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2018-03-09
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2018-05-15)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2018-06-14) 72.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 1 893,07 Eur
Prašoma finansavimo suma: 1 893,07 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2018-07-02
Sutarties galiojimo pabaiga: 2018-12-12
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
1 877,93 1 877,93 1 877,93 1 877,93

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-04-19 07:35

Susiję įrašai