BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

Projekto 09.3.3-LMT-K-712-02-0123 "Heideggerio technikos filosofijos ištakos, recepcija ir perspektyvos" įgyvendinimo metu sukurta produkcija

Vykdytojas Vilniaus universitetas
Produkto sritis Švietimas ir mokslas
Produkto rūšys Tyrimai, studijos

Stažuotės metu bus detaliai įsigilinta į Heideggerio technikos filosofiją, savo ruožtu leisiančią suprasti ir artikuliuoti dabartinę technomokslinę kultūros situaciją. Pirmiausia nagrinėta pati Heideggerio technikos filosofija ir jos istorinės bei konceptualinės ištakos: išanalizuota, kokią įtaką jai padarė senovės graikų, Friedricho Nietzsches, Ernsto Jüngerio filosofija. Išanalizavus Heideggerio technikos sampratą su jos ištakomis, tirtas jos recepcijos laukas šiuolaikinėje technikos filosofijoje: prancūziškojoje (tokių autorių kaip Bernardas Stiegleris, Jacques Derrida ir pan. darbuose), amerikietiškojoje (tokių autorių kaip Don Ihde, Hubertas Dreyfusas ir pan. darbuose) ir kitur. Galiausiai nagrinėtos ir apmąstytos šiuolaikinėje akademinėje filosofijoje jau aptinkamos prognozės Heideggerio technikos filosofijos pritaikymo ir plėtotės klausimu: apsvarstyta Heideggerio technikos filosofijos reikšmė šiuolaikinių gyvybės mokslų (pvz. sintetinės biologijos) atžvilgiu, taip pat tokių šiuolaikinių filosofinių krypčių kaip posthumanzimas, transhumanizmas ir pan. atžvilgiu.

Projekto įgyvendinimo metu pasiekti tyrimų rezultatai skelbiami mokslinėje produkcijoje.

Mokslo straipsniai:

  1. T. N. Mickevičius. Heideggerio technikos filosofijos formavimosi kontekstas: Cassireris, Jüngeris, Spengleris. (Problemos. 2019, vol. 95. pp. 33-41).
  2. T. N. Mickevičius. Heideggerio gaminimo sampratos aktualumas. (Logos (Vilnius). 2019, 101, p. 40-45.).
  3. T. N. Mickevičius. Heideggerio technikos esmės sampratos recepcija „empirinio posūkio“ technikos filosofijoje. (Religija ir kultūra. 2017, t. 20-21, p. 68-76).

Moksliniai pranešimai:

  1. T. N. Mickevičius. Heidegger's reflection on ancient Greek ontology of naturality and artificiality. (21st Conference of the Society for Philosophy and Technology. May 20-22, 2019 at Texas A&M University in College Station, Texas (USA)).