BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

Tyrimas „Jaunimo nuostatos ir požiūris į korupciją bei antikorupcinis potencialas“

Vykdytojas VšĮ Šiaurės Lietuvos kolegija
Produkto sritis Švietimas ir mokslas
Produkto rūšys Tyrimai, studijos

Pagrindinis tyrimo tikslas – atskleidus Šiaulių apskrities jaunimo korupcijos suvokimą ir požiūrį, identifikuoti antikorupcinio potencialo stiprinimo galimybes.

Tyrimo metodai. Tyrimas atliktas derinant du tyrimo metodus: 1) 16–29 metų amžiaus Šiaulių apskrities gyventojų (bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų moksleivių, universiteto ir kolegijų studentų, dirbančiųjų) apklausą raštu (anketavimą). Anketinės apklausos imtis –1244 respondentai (projekte buvo numatyta 1000), kas garantavo ne didesnę kaip 2,8 proc. atsitiktinę tyrimo paklaidą esant 95 proc. patikimumui. Ji buvo formuojama kvotinės atrankos būdu, kontroliuojant gyvenamosios vietovės, amžiaus, lyties ir užimtumo požymius.2)Sutelktąjaunimo nevyriausybinių organizacijų ir mokinių savivaldos atstovų diskusiją. Buvo organizuotos trys diskusijų grupės (projekte buvo numatytos dvi diskusijų grupės, 10–15 dalyvių): viena jaunimo nevyriausybinių organizacijų dalyvių grupė (10 NVO atstovų) ir dvi mokinių savivaldos atstovų grupės (I –15 dalyvių, II –22 dalyvių).

Tyrimo metu nustatytos tikslinės grupės vertybinės nuostatos, kurios atskleidė jaunimo antikorupcinį potencialą, išreiškiamą pakantumu ar nepakantumu ((ne)tolerancija) korupcijai. Rezultatai bus naudojami programos mokymų temų pasirinkimui, situacijų ir užduočių modeliavimui ir nepakantumo nuostatų stiprinimui. Tyrimo metu buvo atskleisti tikslinės grupės korupcijos situacijų atpažinimo gebėjimai. Išankstinis gebėjimų įvertinimas leidžia parengti išsamesnę programą papildant ją įvairesnėmis rinkimų ir sveikatos apsaugos sričiai būdingomis korupcinėmis situacijomis, tikslingiau orientuoti programos turinį ir užduotis į trūkstamų korupcijos atpažinimo ir nepakantumo gebėjimų ugdymą. Tyrimo duomenys, atsižvelgiant į Šiaulių apskrities jaunimo korupcijos suvokimo ypatumus bei antikorupcines nuostatas ir korupcinę elgseną sąlygojančius veiksnius, bus panaudoti įvertinti projekte numatomų korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimo sąlygas ir galimybes, tikslingai parengti paveikią neformalaus antikorupcinio švietimo programą bei tikslinti kitų projekto renginių ir iniciatyvų turinį.