Padangų guma pasižymi puikiomis garso izoliacinėmis savybėmis, atlikdami pramoninių atliekų fizinių savybių testus, pastebėjo padangų ir gumos atliekų antrinio panaudojimo metodus kuriančios bendrovės „Provectus redivivus“ specialistai. Kartu su mokslininkais, pasitelkę Europos Sąjungos investicinių fondų finansavimą, jie sukūrė unikalią technologiją, leidžiančią iš naudotų padangų gaminti garso izoliacinėms plokštes statiniams.
„Pasaulyje atitarnavusios padangos dažnai perdirbamos į guminius kilimėlius, sporto aikštelių dangas, kelio dangos priedus bei kitus produktus, kuriems reikalinga atspari ir ilgaamžė medžiaga. Mes išsiskiriame tuo, kad naudojame padangų gumą garso izoliacijai, taip spręsdami tiek atliekų, tiek garso taršos problemas. Technologija, kurią sukūrėme kartu su Lietuvos mokslininkais, yra unikali ir nieko panašaus pasaulyje nėra “, - sako vilnietis verslininkas, bendrovės „Provectus redivivus“ vadovas Artūras Jukna.
Jis pasakoja, kad projekto pradžioje buvo nemažai iššūkių, bet maždaug metus trukę intensyvūs moksliniai tyrimai ir eksperimentai kartu su Fizinių ir technologijos mokslų centro bei Vilnius TECH mokslininkais padėjo pasiekti užsibrėžtų tikslų. Komandai pavyko sukurti technologiją, leidžiančią maltų padangų masę panaudoti akustinių plokščių, pasižyminčių puikiomis garso izoliacinėmis savybėmis, gamyboje.
„Iki šiol didesnę dalį savo pastangų skyrėme laboratoriniams tyrimams ir produkto tobulinimui, tačiau dabar aktyviai dirbame, plėsdami rinką Europoje ir tikimės, kad mūsų gaminamų plokščių paklausa sparčiai augs. Tuo labiau, kad šių plokščių kaina yra žemesnė, nei kitų gamintojų siūlomų garso izoliacijos gaminių”, - sako A.Jukna.
Jo teigimu, sukurta unikali technologija leidžia efektyviai perdirbti didelius kiekius naudotų padangų ir taip gerokai sumažinti padangų deginimo apimtis bei šiltnamio dujų efektą.
Savo veikloje bendrovė siekia maksimaliai išnaudoti perdirbtas žaliavas ir taip prisidėti prie tvarios atliekų tvarkymo praktikos. Kadangi įmonė nėra didelis gamintojas, perdirbamų padangų kiekiai kol kas nėra įspūdingi, bet šiuo metu kartu su VilniusTECH universitetu įgyvendinamas dar vienas projektas, siekiant iš perdirbtos gumos, poliuretano ir plastiko sukurti garso izoliacinius atitvarus prie kelių. Komercializavus šį gaminį, pasak A,Juknos, bus įmanoma prasmingai panaudoti visas Lietuvoje esančias naudotas padangas.