2024 m. balandžio 03 d.
image

Ekonomikos ir inovacijų ministerija toliau investuoja, kurdama skaitmeninę Lietuvą. Sulaukusi ypač didelio Lietuvos verslo susidomėjimo skaitmeniniais sprendimais elektroninės prekybos srityje, ministerija padidino planuotą paskirstyti 12 mln. eurų finansavimą. Ji skirs daugiau nei 18 mln. eurų investicijų visiems teigiamai įvertintiems 545 projektams.

„Stipriname elektroninės prekybos ir paslaugų rinką, todėl pernai paskelbėme 12 mln. eurų kvietimą verslui. Pagal gautų paraiškų skaičių matome, kad verslui ši priemonė itin aktuali. Ieškojome galimybių finansuoti visus teigiamai įvertintus projektus, todėl skyrėme papildomus 6,43 mln. eurų. Šios investicijos atsiperka, nes į elektroninę erdvę ir skaitmeninimą besiorientuojantis verslas tampa stipresnis, inovatyvesnis ir atsparesnis iššūkiams“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Projektų atranką vykdė Inovacijų agentūra. Projektus įgyvendins 254 labai mažos įmonės, 231 mažos įmonės ir 60 vidutinių įmonių.

„Daugiau nei pusei tūkstančio verslų skirtas finansavimas sudarys galimybę diegti skaitmeninius elektroninės prekybos sandorių sudarymo sprendimus, paslaugų ir produktų konfigūravimą bei vizualizaciją. Tai leis patogiau vykdyti prekybą internetu tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu ir padidins verslų žinomumą“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

„Kvietimas „MVĮ skaitmeninimas“ yra itin populiarus ir reikalingas Lietuvos smulkiajam ir vidutiniam verslui. Net 90 proc. teigiamai įvertintų pareiškėjų neturėjo el. parduotuvės, tad skiriamas finansavimas paskatins įmones pradėti internetinę prekybą ir taip prisidės prie įmonių pardavimo pajamų augimo. Iš teigiamai įvertintų įmonių net 89 proc. yra labai mažos ir mažos įmonės, todėl joms finansinis paskatinimas pereiti į aukštesnį skaitmeninimo lygį yra išties aktualus“, – sako Inovacijų agentūros Verslo produktyvumo skyriaus vadovė Sigita Skrebė.

Daugiausiai projektų bus įgyvendinta Kauno apskrityje – 215. Vilniaus apskrityje finansavimą gaus 170, Klaipėdos – 56, Šiaulių – 28, Panevėžio – 20, Alytaus – 15, Utenos – 13, Marijampolės – 12 projektų. Telšių ir Tauragės apskrityse bus įgyvendinta po 8 projektus.

Pagal veiklos sektorių daugiausiai projektų – kompiuterių programavimo, specializuotos statybos veiklos, metalo ir medienos gaminių, pastatų statybos, reklamos ir rinkos tyrimų, žmonių sveikatos priežiūros srityse.

Priemonė „MVĮ skaitmeninimas“ įgyvendinama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.


LR ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Susiję kvietimai

Pateikimo terminas (nuo) Pavadinimas Finansavimo suma Pateikimo terminas (iki)
2023 m.
birželio 28 d.
Pasibaigęs
MVĮ skaitmeninimas
Nr. 02-033-K
12 000 000,00 €
2023 m.
lapkričio 08 d. 17:00
Pasibaigęs