Ekonomikos ir inovacijų ministerija dar 2023 m. birželio 28 d. pasiūlė galimybę gauti ES finansavimą labai smulkioms, smulkioms ir vidutinėms įmonėms, norinčioms diegti elektroninės prekybos sandorių sudarymo, o taip pat prekių ir paslaugų konfigūravimo ir vizualizavimo sprendimus.
Kompanijos eMarketer duomenimis, elektroninės komercijos užimama dalis pasaulio mažmeninėje prekyboje 2022 m. siekė 18,9 proc., o 2027 m. turėtų ūgtelėti iki 23 proc. Augant e. prekybos daliai daugėja ir elektroninių sukčiavimų mastai bei interneto prekybininkų nuostoliai. Net 75 proc. visų kompanijos Qualtrics apklaustų el. prekybos įmonių teigia, kad šiemet padidino savo išlaidas sukčiavimų prevencijai, o penktadalis jų šias išlaidas išaugino žymiai, t.y. daugiau nei 20 proc.
“Pasaulinės tendencijos neaplenks ir Lietuvos, - sako Sigita Skrebė, - Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2021 m. elektroninę prekybą vykdė 60,6 proc. didžiųjų įmonių, 46,2 proc. – vidutinių, 34,9 proc. – mažų. Jei stambus verslas paprastai gan sėkmingai tvarkosi su e. prekybos saugumo iššūkiais, mažos ir vidutinės įmonės dažnai šiems klausimams neturi pakankamai lėšų. Todėl kviečiame smulkų ir vidutinį verslą pasinaudoti naujuoju kvietimu „MVĮ skaitmeninimas“.“
Iš viso smulkiems ir vidutiniams verslams Vilniaus regione planuojama išdalinti 5 mln. eurų, o Vidurio ir vakarų Lietuvoje – 7 mln. eurų.
Nuo rugsėjo 29 d. projektų įgyvendinimo planai turės būti teikiami ne el. paštu, kaip iki šiol, o naudojantis naujosios 2021-2027 m. finansinio laikotarpio ES investicijų administravimo informacinės sistemos „Investis“ duomenų mainų svetaine (DMS) - https://dms.investis.lt/. Inovacijų agentūra projekto įgyvendinimo planų lauks iki š.m. spalio 30 d., 17 val.
Daugiau apie kvietimą „MVĮ skaitmeninimas“ žiūrėkite čia.