2023 m. rugsėjo 29 d.
canva.com nuotr.
canva.com nuotr.

Pasibaigus kvietimui teikti paraiškas skystųjų antros kartos biodegalų gamybos pajėgumų sukūrimo finansavimui, iš viso sulaukta trijų paraiškų bendrai 10,5 mln. eurų sumai.  Centrinė projektų valdymo agentūra įvertinti paraiškas planuoja iki šių metų lapkričio 30 dienos. Projektai bus atrinkti konkurso būdu pagal finansavimo sąlygose numatytus specialiuosius ir prioritetinius atrankos kriterijus.

Iš viso kvietime šiai veiklai finansuoti numatyta skirti 8,7 mln. eurų Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų. Šios investicijos sudarys sąlygas Lietuvoje gaminti pažangiuosius antros kartos biodegalus, kurie bus naudojami Lietuvos transporto sektoriaus dekarbonizacijai, siekiant numatyto 15proc. atsinaujinančių energijos išteklių transporto sektoriuje tikslo.

Antros kartos biodegalai, gaminami iš įvairių atliekų ir liekanų, užtikrina žiedinės ekonomikos principų įgyvendinimą ir sukuria žymiai reikšmingesnį šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio sumažėjimą palyginti su biodegalais, gaminamais iš maistinių ar pašarinių augalų. Todėl  antros kartos biodegalų gamyba ir plėtra skatinama visoje Europos Sąjungoje.

Į finansavimą galėjo pretenduoti labai mažos, mažos, vidutinės ir didelės įmonės. Numatytas  finansavimo intensyvumas – 50 proc. labai mažoms arba mažoms įmonėms, 45 proc. – vidutinėms ir didelėms įmonėms. Maksimali dotacijos suma – iki 3,5 mln. eurų vienam projektui. 

Siekiama, kad investicijų lėšomis būtų užtikrintas ne mažesnis kaip 14 tūkst. tonų antros kartos biodegalų gamybos metinis pajėgumas.

email Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite visas naujienas pirmieji !

Susiję kvietimai

Pateikimo terminas (nuo) Pavadinimas Finansavimo suma Pateikimo terminas (iki)
2023 m.
liepos 24 d.
Pasibaigęs
Skystųjų antros kartos biodegalų gamybos pajėgumų sukūrimas
Nr. 03-012-K
8 700 000,00 €
2023 m.
rugsėjo 25 d. 17:00
Pasibaigęs