Teikiama nuo
2023-10-03 08:00
Teikiama iki
2023-12-04 17:00 Pasibaigęs
Kvietimo finansavimo suma
4 200 000,00 €
Projektų atrankos būdas
Planavimas
Finansavimo forma
Dotacija
Kontaktai
Marija, Samavičiūtė
Centrinė projektų valdymo agentūra
Grupės vadovas
Finansuojamos veiklos
Galimi pareiškėjai
Didžiausia suma vienam projektui
Finansuojamoji dalis
Regionas
Didinti mokslo tarptautiškumo lygį (Sostinė) LMT, MSI 4 200 000,00 € 100% Sostinės regionas
Daugiau Mažiau
  • Reikalavimai projektams
    1. Pagal Aprašą remiama veikla –LINO veiklos stiprinimas: Lietuvos mokslo ir inovacijų potencialo bei interesų pristatymas Briuselyje (susitikimai / renginiai); tinklaveika (dalyvavimas Europos Sąjungos mokslo, technologijų ir inovacijų tinklų veikloje (IGLO tinklas) ir pan.); Europos Sąjungos mokslo, technologijų ir inovacijų politikos aktualijų sklaida (komunikacija, viešinimas ir kt.); konsultavimas Europos Sąjungos mokslo, technologijų ir inovacijų politikos, Lietuvos potencialo pristatymo ir tinklaveikos klausimais.
    2. Projektas turi atitikti projekto bendruosius atrankos kriterijus, nustatytus Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 2 priede.
    3. Projektas gali būti įgyvendinamas Sostinės regione. Projekto veiklos gali būti įgyvendinamos Lietuvos Respublikoje ir Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalių ir Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos karalystės teritorijoje.
    4. Projekte suplanuotos veiklos turi atitikti Sumaniosios specializacijos koncepcijos nuostatas. Siekiant įvertinti atitiktį Sumaniosios specializacijos koncepcijai, Pareiškėjas turi užpildyti Informacijos, reikalingos projekto atitikčiai sumaniosios specializacijos koncepcijai įvertinti, formą (Aprašo 2 priedas).
    5. Projekto vykdytojas privalo įgyvendinti privalomas matomumo ir informavimo apie projektą veiksmų priemones, nustatytas PAFT.
    Daugiau Mažiau
  • Horizontaliųjų principų ir kitų nuostatų reikalavimai
    Projektas turi atitikti 3 (tris) horizontaliuosius principus:
    Darnaus vystymosi horizontalusis principas suprantamas kaip ekonominio, socialinio ir aplinkos sričių vystymosi balansas. Projektas turi prisidėti prie darnaus vystymosi tikslų – nelygybės mažinimo, klimato kaitos švelninimo, partnerystės stiprinimo. Siekiant didinti viešojo sektoriaus indėlį skatinant darnų vystymąsi, įgyvendinant projektines veiklas bus siekiama, kad dalis pirkimų būtų atliekami kaip žalieji viešieji pirkimai.
    Inovatyvumo horizontalusis principas suvokiamas kaip inovatyvių ir veiksmingiausių veikimo būdų paieška ir taikymas, mokslinių tyrimų ir mokslo pažangos rezultatų taikymas, sprendžiant šaliai aktualius iššūkius, kuriant didesnės vertės, geresnės kokybės paslaugas ir produktus visose valstybės veiklos srityse. Projektas turi tiesiogiai prisidėti prie sisteminės inovacijų ekosistemos problemų, ribojančių inovacijomis grįstos ekonomikos kūrimą ir visuomenės pažangą sprendimo. Taip pat projektas turi prisidėti prie mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (toliau – MTEP) ir inovacijų veikloms vykdyti skiriamų viešojo sektoriaus investicijų dalies nuoseklaus didėjimo.
    Lygių galimybių visiems horizontaliojo principo taikymas užtikrina, kad nevaržomos žmogaus teisės ar neteikiamos asmeniui privilegijos dėl jo lyties, tautybės, rasinės ar etninės kilmės, kalbos, religijos, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, negalios, socialinės padėties, amžiaus arba seksualinės orientacijos bei nevaržomos galimybės tokiomis pačiomis kaip ir kitų asmenų sąlygomis naudotis paslaugomis, infrastruktūra, transportu ir kitomis priemonėmis. Įgyvendinant projektą privaloma atsižvelgti į neįgaliųjų, moterų ir vyrų, skirtingų amžiaus grupių, tautinių mažumų ir kitų diskriminaciją patiriančių grupių poreikius ir numatyti lygių galimybių principą įgyvendinančias priemones bei rodiklius.
    Projekto veiklos turi nepažeisti Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijoje numatytų žmogaus orumo, asmenų, privataus ir šeimos gyvenimo, sąžinės ir saviraiškos laisvės; asmens duomenų; prieglobsčio ir apsaugos perkėlimo, išsiuntimo ar išdavimo atvejų; teisių į nuosavybę ir teisių užsiimti verslu; lyčių lygybės, vienodo požiūrio ir lygių galimybių, nediskriminavimo ir neįgaliųjų teisių; vaiko teisių; gero administravimo, veiksmingo teisinės gynybos, teisingumo; solidarumo ir darbuotojų teisių; aplinkos apsaugos reikalavimų.
    Daugiau Mažiau
  • Reikalavimai įgyvendinus projektų veiklas
    Papildomi reikalavimai nenustatyti.
    Daugiau Mažiau
  • Projektų įgyvendinimo trukmė
    Projekto veiklos turi būti įgyvendintos per 60 mėnesių nuo projekto sutarties įsigaliojimo. Prireikus veiklos gali būti pratęstos pagrįstam laikotarpiui, bet ne vėliau kaip iki 2029 m. rugpjūčio 31 d.
    Daugiau Mažiau
  • Projektų bendrieji atrankos kriterijai
    Projektų bendrieji atrankos kriterijai nurodyti Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 2 priede. https://esinvesticijos.lt/dokumentai/projektu-bendruju-atrankos-kriteriju-sarasas-ir-ju-vertinimo-metodika-3
    Daugiau Mažiau
  • Projektų specialieji atrankos kriterijai
    Netaikoma
    Daugiau Mažiau
  • Teikimo tvarka
    Parengtas PĮP (su visais privalomais priedais) teikiamas per 2021-2027 m. Duomenų mainų svetainę (DMS) adresu https://dms.investis.lt. Kilus klausimams kreiptis į nurodytą kvietime atsakingą už kvietimą asmenį.
    Daugiau Mažiau
  • Kartu su PĮP teikiama
    9 priedas: Projekto atitiktį bendriesiems projektų atrankos kriterijams, nurodytiems PAFT 2 priede, patvirtinantys dokumentai 10 priedas: Išlaidas pagrindžiantys dokumentai
    Daugiau Mažiau
  • Programa
    Investicijų programa
    Daugiau Mažiau
  • Prioritetas
    Pažangesnė Lietuva
    Daugiau Mažiau
  • Atsakinga institucija
    Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija
    Daugiau Mažiau
  • Administruojanti institucija
    Centrinė projektų valdymo agentūra
    Daugiau Mažiau